Mazzu kan eerste keer vieren na Charleroi-comeback

door
Mazzu kan eerste keer vieren na Charleroi-comeback

Felice Mazzu heeft zijn eerste overwinning beet sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Sporting Charleroi. De Carolo's waren zaterdagnamiddag veruit de betere ploeg op bezoek bij het KAS Eupen van ex-trainer Edward Still. Maar de winnende treffer van Damien Marcq viel uiteindelijk pas diep in de slotfase.


Mazzu startte tijdens de WK-break aan zijn tweede ambstermijn in het Zwarte Land, maar verloor vlak voor de jaarwissel van zijn ex-ploeg Anderlecht. Op het veld van Eupen verliep alles een pak vlotter voor de Carolo's. In de eerste helft waren de bezoekers veruit de betere ploeg en konden ze gevaar stichten via onder meer Ali Gholizadeh, Isaac Mbenza en Daan Heymans. Maar Charleroi maakte de kansen niet af en betaalde die missers cash.

Vlak voor rust kon Boris Lambert de score immers openen namens de thuisploeg. Die onverdiende voorsprong zorgde duidelijk voor vertrouwen. Hervé Koffi moest na de pauze meteen vol aan de bak om Stef Peeters van de 2-0 te houden. Maar Charleroi kon zich terug in de match knokken. Via Ken Nkuba werd het na een klein uurtje spelen 1-1.

MAZZU-TIME
De wedstrijd was vervolgens behoorlijk gelijk opgaand en in een spannende slotfase kregen beide ploegen nog kansen. De beste mogelijkheden waren echter voor de bezoekers. Die gingen uiteindelijk ook met de zege aan de haal. Marcq stond in de 88ste minuut op de juiste plaats om de 1-2 binnen te werken. Een late, maar wel verdiende zege voor Mazzu en co.

JOUW MENING TELT:
Charleroi gaat alsnog de top 8 halen ...

Meest recent

Transferdeal met Anderlecht? Frutos speelt open kaart

RSC Anderlecht is momenteel volop bezig met het aanwerven van versterking, maar zal in de komende ...

17
17
Vuurwerk op WK clubs: drie rode kaarten en straffe comeback

In de Verenigde Staten wordt momenteel het vernieuwde wereldkampioenschap voor clubteams afgewerkt. ...

11
11
'Onderhandelingen lopen: eerste grote vertrekker bij Club'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding op het komende seizoen weldra van start, aanstaande ...

285
285
'Exodus bij Man City: Premier League-transfer Walker'

Woensdagavond begint Manchester City aan zijn campagne op het WK voor clubteams tegen het ...

47
47
'Engelse miljoenen voor Union: grote smaakmaker naar exit'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

153
153
Transferbom dreigt Anderlecht-kleedkamer te splijten

Een onverwachte transfer kan de rust binnen Anderlecht flink verstoren. Terwijl de club mikt op ...

456
456
'Overmars aan zet: Antwerp zet zinnen op absolute goudpot'

Na het mislopen van het Europese ticket, zal Antwerp FC op een andere manier voor extra inkomsten ...

363
363
'Opvallende nieuwe club Van Bommel: gesprekken lopen'

In de Jupiler Pro League beginnen de trainersposities stilaan ingevuld te raken, maar in het ...

166
166
'Club Brugge drukt stevig door voor tweede zomeraanwinst'

Club Brugge wist zich inmiddels te versterken met de Duitse spits Nicolo Tresoldi, voorts is ...

592
592
'Wending bij Anderlecht: publiekslieveling richting uitgang'

RSC Anderlecht toonde zich al behoorlijk actief op de zomermercato en hoopt weldra zijn vierde en ...

768
768
'Anderlecht maakt werk van terugkeer verloren zoon'

Door de toevoeging van Lucas Bigla en Silvio Proto aan de technische staf van Besnik Hasi zit de ...

377
377
'Essevee vangt jackpot: goudhaantje levert nóg meer op'

Zulte Waregem hervatte bijna twee weken geleden als eerste eersteklasser de trainingen. De ...

102
102
'STVV pakt stevig uit met voormalige Beerschot-sensatie'

STVV stevent af op een drukke zomer, want om diverse redenen zijn tal van spelers op weg naar de ...

120
120
'Wilmots op dreef: Standard strikt oude bekende Anderlecht'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, dat na de aanstelling van Mircea Rednic ...

198
198
'Renard druk in de weer: Anderlecht verleidt verdediger'

RSC Anderlecht staat op het punt om al een vierde zomeraanwinst vast te leggen, maar de ...

262
262
'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

1165
1165
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

468
468
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

105
105
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

1562
1562
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

816
816
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

571
571
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

2139
2139
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

929
929
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

740
740
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

598
598

Meer sportnieuws