De Belgische 'Boxing Day' zit er bijna op. Op dit moment sluiten Sporting Charleroi en RSC Anderlecht een dag vol voetbal af op Mambourg. Bij de Brusselaars heerst er inmiddels paniek, want sterkhouder Debast moest het veld al bijzonder snel verlaten na een enkelblessure.
RSC Anderlecht startte met bijzonder veel balbezit aan de partij. Toch kon het in het eerste halfuur amper een kans creëren. Dé domper van het eerste halfuur kreeg Anderlecht echter te verwerken na een blessure van Zeno Debast. De jongeling zakte door de enkel, en kon de wedstrijd niet verderzetten. Een behandeling van de medische staf van de Brusselaars kon evenmin voor soelaas zorgen. Debast verliet het veld al mankend, en bij Anderlecht vreest men ongetwijfeld voor het ergste. Ondertussen werd de Rode Duivel vervangen door Moussa N'Diaye.
Door de blessure van Debast is de spoeling achterin bij de Brusselaars bijzonder dun. Gezien het feit dat de verguisde Wesley Hoedt in januari andere oorden dient op te zoeken, lijkt het vast te staan dat Anderlecht tijdens de wintermercato op zoek zal moeten gaan naar vers bloed in het verdedigende compartiment. Los van de duur van de afwezigheid van Debast krijgt de nieuwe TD van Anderlecht, Fredberg, dus heel wat werk tijdens de komende weken.
Van Anderlecht tot Qatar
Zeno Debast kan terugkijken op een wervelend jaar. De jonge verdediger ontpopte zich dit seizoen tot basispion bij een kwakkelend Anderlecht, en schopte het in een mum van tijd tot Rode Duivel. Ook Roberto Martinez beloonde de prestaties van Debast met een plaats in de WK-selectie. In Qatar kwam de 19-jarige Debast echter niet in actie.
Zeno Debast goes down with an ankle injury. This doesn’t look too good.#RSCA #ChaAnd pic.twitter.com/RLIgBnC3DQ
— Mauveside (@Mauveside) December 26, 2022
LEES OOK: Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park
lvboven