GOAT-debat weer open: "Messi níét voorbij Maradona"

door
GOAT-debat weer open:

Het wereldkampioenschap in Qatar heeft uiteindelijk een fantastische climax gekregen. In een zinderende finale die eindigde op 3-3, haalde Argentinië het na strafschoppen tegen Frankrijk. Lionel Messi heeft dus eindelijk zijn wereldtitel beet, zijn fantastische palmare is compleet.


De superster van Paris Saint-Germain had zelf ook een aanzienlijk aandeel in de Argentijnse wereldtitel. Zo scoorde hij in de finale twee doelpunten en werd hij uiteindelijk verkozen tot beste speler van het toernooi. En zo heeft Messi het laatste open vakje op zijn erelijst kunnen inkleuren. Eerder won hij al onder meer de Copa America, Olympische Spelen, 4 keer de Champions League, 11 landstitels en 7 keer de Ballon d'Or.

Volgens heel wat waarnemers is hij na het behalen van de wereldtitel dan ook de beste voetballer ooit. Maar Javier Zanetti is het daar niet helemaal mee eens. Bij StatsPerform kreeg de voormalige aanvoerder van Argentinië en Internazionale of Messi nu voorbij Diego Maradona is gegaan binnen de 'GOAT-hiërarchie'. "Neen, voor mij niet", was de oud-verdediger duidelijk.

SLECHTE VERGELIJKING
Voorlopig plaatste Zanetti zijn beide landgenoten dus nog op gelijke hoogte. "Ik hou niet van deze vergelijking. We moeten gewoon blij zijn dat twee van de beste spelers in de geschiedenis uit Argentinië komen. Ik denk ook niet dat Messi veranderd is. Hij is nu wel meer volwassen en kon zijn leiderschap ook overbrengen op de rest van de selectie", besluit hij.

LEES OOK: 'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Messi is de beste voetballer ooit ...

Meest recent

'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

10
10
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

15
15
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

141
141
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

239
239
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

64
64
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

407
407
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

251
251
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

83
83
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

54
54
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

101
101
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

316
316
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

80
80
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

312
312
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

791
791
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

42
42
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

285
285
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

56
56
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

281
281
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

82
82
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

261
261
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

41
41
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

91
91
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

157
157
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

417
417
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

252
252

Meer sportnieuws