'Anderlecht wil uithalen met met Nederlandse powerhouse'

door
'Anderlecht wil uithalen met met Nederlandse powerhouse'

RSC Anderlecht bevindt zich in een hachelijke situatie op het financiële gebied. De Brusselaars maakten in het vorige boekjaar maar liefst 27 miljoen euro verlies, maar anderzijds moet er ook nog flink geïnvesteerd worden in de kwaliteit van de huidige spelersgroep. Dit met de ultieme betrachting om veel betere sportieve resultaten te behalen dan momenteel het geval is. CEO Sports Jesper Fredberg moet dus creatief handelen op de transfermarkt en volgens MSV Foot wil hij alvast de topschutter van zijn ex-club Viborg FF naar het Lotto Park halen. Klaus Egelund, journalist bij Ekstra Bladet, ontkracht dat gerucht evenwel, maar waar rook is, is meestal ook vuur.


ANDERLECHT MIST SPECIFIEKE SPITS

Anderlecht heeft enkele prioriteiten in de wintermercato en deze week werden er alvast enkele concrete namen gelinkt aan de Brusselaars. De technisch vaardige dribbelaar en tevens vlot scorende Luis Palma (Aris Saloniki) zou de interesse genieten van Sporting. De Hondurese international heeft het voordeel dat hij verschillende posities in de aanvalslinie kan bekleden. Palma is een interessant target voor Anderlecht, maar Jesper Fredberg zoekt ook naar een ander profiel om de paars-witte voorhoede te versterken.



Met Fábio Silva, Benito Raman en Mario Stroeykens heeft de nieuwe coach Brian Riemer al drie centrumspitsen ter beschikking, maar zij hebben ietwat een gelijkaardig profiel. De ploeg van Anderlecht mist in de huidige selectie voornamelijk een fysiek sterke spits die ook goed is op lange ballen. En om die lacune op te vullen kijkt CEO Sports Jesper Fredberg volgens MSV Foot naar zijn ex-club Viborg FF. Daar zou hij Jay-Roy Grot (24) willen halen, de clubtopschutter van Viborg en tevens de meest beslissende speler in de ganse Deense competitie.

JEROMMEKE IN VOETBALBROEK

Jay-Roy Grot is niet de meest technisch onderlegde spits, hij is soms wat onhandig met de bal aan de voet, maar hij is wel een uitstekende bliksemafleider en een echte diepe spits. Hij wint veel luchtduels, hij kan de bal bijhouden en hij is snel. Grot is niet meteen het prototype van de Anderlecht-spits, daarvoor mankeert hij klasse, puur talent en techniek, maar hij is wel een type-speler die een belangrijke en directe meerwaarde kan bieden voor de zwalpende paars-witte ploeg. Op het Wereldkampioenschap voetbal werd het trouwens ook nog maar eens duidelijk dat ploegen met een echte diepe spits betere resultaten haalden dan ploegen met een valse negen.

Jay-Roy Grot is momenteel de vice-topschutter in de Superligaen met 9 doelpunten en hij leverde ondertussen ook al 2 assists, waardoor hij vandaag de meest beslissende speler is van de Superligaen. De Nederlander staat nochtans niet te boek als een vlot scorende spits, want zijn huidig aantal gescoorde doelpunten is een persoonlijk record over zijn ganse loopbaan. Grot kende voorheen eerder wisselvallige periodes bij NEC Nijmegen, Leeds United, VVV-Venlo, Vitesse Arnhem en VfL Osnabrück.



Door zijn weinig esthetische manier van voetballen en gebrekkige motoriek werd hij zelfs vaak uitgefloten door de eigen fans. Het oogt allemaal niet mooi bij Jay-Roy Grot, maar als je hem goed gebruikt, dan krijg je er wel wat van terug. Het is namelijk in staat om te fungeren als een goed aanspeelpunt, want met de rug naar het doel kan je de boomlange spits moeilijk van de bal zetten. “Een immense borstkas, dijen als boomstammen en een imposante lengte, 1,93 meter, maken hem tot kleerkast. Een Jerommeke in voetbalbroek”, schreef de Gelderlander eerder over Grot.

TOPSPITS IN DENEMARKEN

Maar op 23-jarige leeftijd bewijst Jay-Roy Grot dat hij meer is dan alleen ‘maar’ een fysiek sterke spits. Tegen alle verwachtingen in ontpopt hij zich in Denemarken tot een erg vlot scorende spits. Op het offensief gebied moet hij wel nog een grotere bijdrage zien te leveren, want hij is nog te weinig betrokken in het aanvallende spelbeeld van Viborg FF. Grot ligt nog tot eind dit seizoen onder contract bij de Deense club, waardoor zijn potentiële komst wel eens een financieel erg interessante optie kan betekenen voor Anderlecht. Allan Kuhn, journalist bij TV3 Sport, is er alvast zeker van dat Grot stilaan onhoudbaar wordt voor Viborg.



“Sinds hij in de Superligaen voetbalt, is hij gewoon uitstekend”, stelde hij bij Tipsbladet. “Hij speelt goed met de rug naar het doel. Hij kan de bal goed bijhouden en zijn ploegmaats vrijspelen. Oorspronkelijk scoorde hij weinig niet, maar hij bewees ondertussen het tegendeel. Hij is zo sterk in het strafschopgebied, zeker met het hoofd.” Kenneth Emil Petersen, ex-profvoetballer en momenteel analist, sloot zich aan bij de mening van Allan Kuhn. “Het is onlogisch als hij bij Viborg blijft. Het kan niet anders dat er grotere ploegen uit grotere competities naar hem kijken. Hij is een geweldige speler. Hij is een topspits.”

LEES OOK: 'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

Heeft Anderlecht nood aan een fysiek sterke diepe spits?

Meest recent

'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 kandidaten schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

0
0
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

45
45
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

78
78
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

182
182
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

153
153
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

464
464
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

295
295
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

162
162
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

25
25
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

438
438
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

284
284
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1187
1187
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

396
396
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

371
371
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

352
352
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

281
281
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

479
479
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

200
200
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

342
342
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

242
242
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

387
387
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3063
3063
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

756
756
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

464
464
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

347
347

Meer sportnieuws