Luis Enrique heeft spijt na matig WK: "Had hem thuis moeten laten"

door
Luis Enrique heeft spijt na matig WK:

Voor Spanje heeft het WK niet gebracht wat ervan verwacht werd. La Roka trok naar Qatar als een gevaarlijke outsider voor de wereldtitel, maar moest al na de achtste finales weer naar huis. Ze werden het eerste slachtoffer van stuntploeg Marokko, dat 120 minuten lang een brilscore wist vast te houden en vervolgens in de strafschoppenreeks aan het langste eind trok.


Het werd meteen de zwanenzang van Luis Enrique, want de Spaanse voetbalbond maakte kort na de uitschakeling bekend dat het contract van de bondscoach niet verlengd zou worden. Met Luis de la Fuente werd inmiddels zelfs al een vervanger aangesteld. Enrique likt intussen nog zijn wonden en kwam in een livestream op Twitch met enkele opvallende bekentenissen over het WK.

Zo geeft hij aan dat hij in de fout gegaan is bij het samenstellen van zijn selectie. "Eén speler beter had ik beter thuis kunnen laten. Ik ga niet zeggen wie het is, maar hij bracht uiteindelijk niet wat ik van hem had verwacht. Ik had beter een andere speler kunnen oproepen", verklaarde Enrique mysterieus. Over wie de ex-bondscoach het zou kunnen hebben, is niet duidelijk.

SORRY PABLO
Een andere fout die Enrique naar eigen zeggen maakte, was in de partij tegen Marokko. Hij bracht toen vijf minuten voor het einde van de verlengingen Pablo Sarabia tussen de lijnen. De flankaanvaller liet zich opmerken door nog tegen de paal te trappen en de eerste Spaanse penalty te missen, meteen de voorbode van de uitschakeling. "Pablo verdiende meer dan de vijf minuten die ik hem gaf. Ik zou hem nu zelfs in de basis hebben laten starten", verontschuldigt Enrique zich echter.

LEES OOK: Camera's registreren héérlijk momentje Kompany en Enrique

Is Luis Enrique de hoofdschuldige van de Spaanse uitschakeling?

Meest recent

Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

81
81
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

64
64
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

21
21
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

17
17
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

167
167
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

58
58
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

359
359
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

148
148
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

156
156
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

353
353
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

33
33
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

361
361
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

289
289
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

110
110
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

211
211
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

532
532
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

145
145
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

114
114
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

74
74
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

252
252
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

161
161
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

130
130
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

20
20
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

401
401
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

296
296

Meer sportnieuws