Van Gaal op plaats gezet na uitspraak: "Laatste wat je mag doen"

door
Van Gaal op plaats gezet na uitspraak:

Nederland heeft vrijdagavond een knap staaltje veerkracht getoond in de WK-kwartfinale tegen Argentinië en knokte zich terug na een dubbele achterstand. Maar in de strafschoppenreeks liep het alsnog fout voor Oranje. En daar had bondscoach Louis van Gaal behoorlijk veel moeite bij.


Het geleverde spel van Nederland was lange tijd niet om aan te gluren, maar dankzij enkele goeie wissels kon Oranje een 0-2-achterstand goed maken. Ook in de spannende verlengingen hield de ploeg van Van Gaal zich goed staande. Maar in de strafschoppenreeks liep het alsnog fout. Virgil van Dijk en Steven Berghuis trapten de eerste twee penalty's op Emiliano Martinez en die missers werden niet meer rechtgezet.

Vlak na de match toonde Van Gaal zich vrij scherp over die gemiste strafschoppen. "Dan heb je het hele jaar op penalty’s geoefend en dan verknal je het toch daar. Dat is jammer", aldus Van Gaal. "Ik als coach wil alles onder controle hebben en ik heb mijn spelers gevraagd om op strafschoppen te oefenen bij hun club, maar dan mis je de eerste twee. Dan win je niet meer, wat ook is gebleken."

ONGEPASTE KRITIEK
Die uitspraak schoot echter in het verkeerde keelgat bij analist Gert Verheyen. Bij Villa Sporza zette hij Van Gaal weer op zijn plaats. "Wat ik niet fijn vind, is dat hij de spelers die een penalty missen het verwijt. Dat is het laatste dat je als medespeler of trainer moet doen", stelt Verheyen. "Het kan altijd gebeuren, het is niet zo eenvoudig om daar een penalty te nemen. Je kunt op alles kritiek geven in het voetbal, maar niet bij een penalty."

LEES OOK: Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Van Gaal is dé bondscoach van het WK 2022 ...

Meest recent

Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

40
40
'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

67
67
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

247
247
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

25
25
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

111
111
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

139
139
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

353
353
'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Arthur Vermeeren mocht zaterdag nog eens tien minuten meedoen bij Olympique Marseille. Onze ...

92
92
'Anderlecht verrast: toch nog aanwinst op komst'

Besnik Hasi verwachtte ingaand geen nieuws meer bij RSC Anderlecht. Al haalde onze redactie aan dat ...

226
226
Anderlecht-fans reageren unaniem na ontslag Hasi

Anderlecht ging zondag opnieuw onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. Dat ...

251
251
KV Mechelen valt ondanks knappe comeback uit top zes

KV Mechelen is zijn plaats in de top zes kwijt. Op het veld van OH Leuven redden ze dankzij een ...

87
87
Anderlecht zoekt coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Besnik Hasi is ontslagen als trainer van RSC Anderlecht. Een logische beslissing na 18 zeges in 43 ...

1831
1831
Kogel is door de kerk: Anderlecht ontslaat Hasi

RSC Anderlecht heeft zopas Besnik Hasi ontslagen. Dat heeft de club meegedeeld via de officiële ...

475
475
Union SG haalt zwak Club Brugge meteen van zijn wolk

De beste Belgische ploegen van de afgelopen jaren stonden vanavond in het Dudenpark tegenover ...

205
205
‘Antwerp snel verlost van floptransfer’

De zomermercato van Royal Antwerp FC was zeker geen groot succes. De Great Old gaat mogelijk een van ...

160
160
‘Race tegen de klok: Club Brugge wil €7,5M-powerhouse’

Club Brugge heeft een transfertarget op de radar die deze winter plots overal opduikt. Zijn dossier ...

676
676
Ajax flikt het en heeft zeer grote transfer beet

Ajax verloor vandaag weer punten en telt achttien puntern minder dan PSV. Zo gaan voor het vierde ...

68
68
Man City loopt alweer kater op tegen Tottenham

In de Premier League moest Manchester City op bezoek gaan bij het povere Tottenham. De troepen van ...

30
30
PSV pakt na demonstratie uit met geweldig nieuws

Het moet bijzonder plezant zijn om vandaag fan te zijn van PSV. Ze domineren de Nederlandse ...

45
45
Club Brugge én Cercle Brugge kondigen transfers aan

De wintermercato loopt op zijn laatste benen. Er mogen nog de nodige transfers worden verwacht. Zo ...

124
124
Hasi op straat? Kleedkamer spreekt duidelijke taal

Het beloven spannende dagen te worden op Neerpede. Na de nederlaag op het veld van Standard, lijken ...

398
398
Anderlecht-zondebok schuldbewust: "Kijk vooral naar mezelf"

RSC Anderlecht is een nieuwe teleurstelling rijker. De gevallen recordkampioen verloor zondagmiddag ...

257
257
Ontslag Hasi in de maak: zondagavond nog crisisoverleg

RSC Anderlecht staat aanstaande donderdag voor een levensbelangrijk bekerduel tegen Antwerp FC. De ...

658
658
Genk bibbert en beeft maar verzilvert bliksemstart op Dender

KRC Genk heeft zijn eerste competitiezege onder Nicky Hayen beet. Op het veld van FCV Dender nam het ...

93
93
Union - Club Brugge: Leko kiest grote verrassing in basiself

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een absolute topaffiche op het programma. Met Union SG en ...

281
281

Meer sportnieuws