Martinez trekt 'realistische' conclusie na WK-opener

door
Martinez trekt 'realistische' conclusie na WK-opener

Het WK 2022 is goed van start gegaan voor de Rode Duivels, tenminste toch wat het resultaat betreft. Zo kon België meteen de leiding nemen in Groep F na een nipte overwinning tegen Canada: 1-0. Maar het niveau dat behaald werd, zal dringend moeten opgekrikt worden.


Bondscoach Roberto Martinez had voor de verwachte namen gekozen in zijn basiself, zijn ploeg kon evenwel niet overtuigen in de eerste periode en kwam meermaals goed weg. In de tweede periode gooide de Spanjaard dan ook verse krachten zoals Amadou Onana, Thomas Meunier en Leandro Trossard in de strijd. Na deze ingrepen werd het evenwicht ietwat hersteld, maar over het algemeen stelden de Duivels toch teleur.

Martinez moest achteraf dan ook toegeven dat zijn ploeg niet het gewenste niveau haalde. "Dit was een moeilijke match. We moeten realistisch zijn: we speelden niet goed", concludeerde hij bij Het Laatste Nieuws. "De Canadezen waren beter in wat zij deden, dan wij. We zijn gewonnen op basis van talent en ervaring. Dankzij de kwaliteit van onze keeper bleven we in de match, met die redding."

GROEIEN IN TOERNOOI
Toch maakt de bondscoach zich nog geen grote zorgen. Zo blijft er voldoende tijd over om het spel te verbeteren. "Zoals altijd moeten we nog groeien in dit toernooi en dingen verbeteren. Veel topteams zijn verloren, omdat je op een WK altijd nog moet groeien. Als je dat kan doen, maar tegelijk ook je matchen wint, dan is dat iets waar je op kan bouwen."

POLL: Martinez had al in de eerste helft moeten wisselen ...

Meest recent

Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

99
99
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

81
81
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

250
250
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

101
101
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

626
626
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

338
338
Fans Club Brugge kunnen ogen niet geloven: "Wij zijn het beu!"

Club Brugge neemt het in het Jan Breydelstadion op tegen KAA Gent namens de Champions Play-Offs. ...

234
234
Deze uitspraak van Vertonghen laat RSCA-supporters watertanden

RSC Anderlecht kende een goede generale repetitie voor de bekerfinale van komende zondag tegen Club ...

150
150
Antwerp-verkoop in stroomversnelling? ‘Kandidaten bekend'

Paul Gheysens krijgt klappen met zijn bedrijf Ghelamco. Uit de jaarcijfers is gebleken dat er nog ...

516
516
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wél met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo ...

117
117
Ferme twijfels over De Ketelaere, wat is er aan de hand?

Charles De Ketelaere stond vorig jaar plots aan de top. Met Atalanta was de Rode Duivel enorm ...

146
146
Antwerp-fans woedend: “Slechtste transfer dit jaar!”

Royal Antwerp FC hoopte de strijd om plek 4 nieuw leven in te blazen, maar RSC Anderlecht deed een ...

255
255
Perfect voorgerecht: Paars-Wit overvleugelt pover Antwerp

Hasi gokte vandaag stevig met een B-elftal op de Bosuil, die zet pakte echter geweldig uit. Een meer ...

110
110
Club Brugge - KAA Gent plots uitgesteld, opstellingen bekend

Club Brugge en KAA Gent bekampen elkaar in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart strijdt nog volop ...

289
289
Croky Cup: op deze tv-zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

262
262
Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen ...

193
193
Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

256
256
'Totale verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

347
347
Zaterdag kan degradatiestrijd in 1 klap beslist zijn

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

243
243
‘Megakorting op Rode Duivel: één club dringt aan’

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

124
124

Meer sportnieuws