Sterkhouders AA Gent en Genk grijpen verrassend naast WK

door
Sterkhouders AA Gent en Genk grijpen verrassend naast WK

Er worden alsmaar meer selecties bekend gemaakt voor het naderende WK in Qatar en daar zullen ook een aantal spelers uit de Jupiler Pro League hun opwachting maken. Een aantal jongens zullen echter ook nog slecht nieuws te horen krijgen. Zo ontdekten twee sterkhouders van AA Gent en KRC Genk tot hun grote ontgoocheling dat ze het WK vanuit hun zetel zullen moeten volgen.


Bij Kameroen is Michael Ngadeu een opvallende afwezige in de selectie. De 31-jarige verdediger van AA Gent was de voorbije jaren nochtans een absolute sterkhouder bij de Ontembare Leeuwen en heeft 53 caps achter zijn naam staan. Zijn afwezigheid in september was al een veeg teken en nu heeft bondscoach Rigobert Song hem ook uit de WK-selectie geweerd. Hij geeft centraal achterin de voorkeur aan onder meer Jean-Charles Castelletto (ex-Club Brugge). Met Samuel Oum Gouet (KV Mechelen) mag wel een andere speler uit de Jupiler Pro League zijn ticket naar Qatar boeken.

De Amerikanen trekken dan weer zonder Mark McKenzie naar het WK. De 23-jarige heeft dit seizoen na het vertrek van Lucumi een basisplaats veroverd achterin bij een uitstekend draaiend Genk en kreeg in september ook nog de kans om zich te bewijzen aan bondscoach Gregg Berhalter. Daar is hij uiteindelijk echter niet in geslaagd, want die kiest als centrale verdedigers voor de ervaren rotten Walker Zimmerman, Tim Ream en Aaron Long, naast ook nog Celtic-verdediger Cameron Carter-Vickers.


LEES OOK: Pro League maakt speeldata inhaalmatchen bekend

Had Ngadeu in de Kameroense selectie moeten zitten?

Meest recent

Stijn Stijnen ontploft na schorsing: "Ruggengraatloos!"

De Disciplinaire Raad voor het Profvoetbal heeft Stijn Stijnen vier weken schorsing opgelegd. De ...

44
44
'STVV grijpt alsnog naast enorme megatransfer'

Bij STVV vulden ze de kassa al enorm deze zomer. De Kanaries leken op weg om een financieel ...

46
46
'Fredberg levert Anderlecht nog mooi cadeau op'

Jesper Fredberg werd door Wouter Vandenhaute op straat gezet. De Deen leverde nochtans geen onaardig ...

176
176
Nieuwe smaakmaker KRC Genk: "Smaakt naar meer"

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers wonnen afgelopen weekend met 3-2 van ...

123
123
Superster genaaid: Anderlecht speelt vuil spel

Mihajlo Cvetkovic, hét Servisch toptalent dat Manchester City kon kiezen, belandde bij ...

997
997
Waar op tv kan je naar Liechtenstein-België kijken?

Het eerste luik van het seizoen in het clubvoetbal zit er alweer op, in de komende dagen zijn de ...

405
405
Dit opvallend viertal moet Rode Duivels redden

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Liechtenstein. Enkele dagen later volgt Kazachstan. Dat mag ...

84
84
Albert slaat alarm: dit is het grote Anderlecht-probleem

RSC Anderlecht is slecht begonnen aan het seizoen. Sommigen halen aan dat het tegen Union SG best ...

153
153
"De grootste miskoop in de geschiedenis van Club Brugge"

Club Brugge haalde Carlos Forbs in huis. Daar waren veel twijfels over, ook de geluiden die wij ...

927
927
‘Paniek bij Anderlecht: drie transferdossiers lopen fout’

Olivier Renard heeft nog heel veel werk de komende dagen. Voorlopig is de zomermercato allerminst ...

392
392
'Basisploeg Duivels: zorgt Garcia voor deze verrassingen?'

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Liechtenstein. Dat moet een zeer vlotte zege opleveren, ...

122
122
Schok bij Rode Duivels? 'Nieuw wit konijn op komst'

De Rode Duivels nemen het tijdens de komende dagen op tegen Liechtenstein en Kazachstan. In principe ...

549
549
'Transferbommetje Mitrovic: jaarsalaris van 10 miljoen'

In de grote Europese voetballanden zit de zomerse transferperiode er alweer op, maar in ...

209
209
Oud-scheids doet boekje open: Anderlecht dubbel genekt op Union?

De (bestuurlijke) crisis bij RSC Anderlecht is sinds afgelopen weekend compleet. De nederlaag op het ...

511
511
Garcia dropt eerste naam uit basisploeg Rode Duivels

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026. In principe mag ...

182
182
'Transferbelofte gemaakt: volgende superdeal Club Brugge'

Hoewel de Belgische clubs nog enkele dagen transfers kunnen doen, lijkt de zomermercato bij Club ...

1711
1711
'Enorme plannen Barça: twee wereldtoppers in 2026

Ondanks de ongeziene transferdrukte in de rest van Europa, ging het sluiten van de zomermercato ...

235
235
Populaire tv-ster wijst Johan Derksen keihard de deur

Bij Vandaag Inside gebeurt nooit iets zonder vuurwerk, maar deze keer liep het anders dan Derksen ...

113
113
'Coucke onder grote druk: één uitweg in Anderlecht-malaise'

De tegenvallende start van het seizoen en aanhoudende supportersprotesten, zijn niet zonder gevolgen ...

1008
1008
Verbazing na keuze Garcia: "Verwachtte hém als kapitein"

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalficatiecampagne voor het WK 2026. Daags voor de ...

251
251
'Onthuld: met dit plan wil Anderlecht Dolberg doen vergeten'

RSC Anderlecht heeft dan toch afscheid genomen van Kasper Dolberg, die voor zo'n 10 miljoen euro ...

1868
1868
Batshuayi ontketent rel: vonken vliegen eraf

Geen Romelu Lukaku, geen plan. En dus kiest Rudi Garcia maar voor Michy Batshuayi. Maar waarom geen ...

591
591
Niet alleen Lukaku: nog Rode Duivel krijgt mokerslag in CL

In de komende week is er nog interlandvoetbal, maar daarna kan het vizier stilaan gericht worden op ...

141
141
Antwerp krijgt harde klap: Goots voorspelt rampscenario

De transferperiode zit er in de meeste landen op, terwijl Belgische clubs zich wel nog enkele dagen ...

658
658
Spelerslijsten CL: 5 afwezigen bij Union, Club verrast niet

Dinsdagavond verstreek de deadline voor het indienen van de spelerslijsten voor de Champions League. ...

337
337

Meer sportnieuws