De Condé dankt Vrancken op blote knieën

door
De Condé dankt Vrancken op blote knieën

Zelfs zonder Paul Onuachu aan het kanon won Genk vorige week van KV Mechelen, goed voor een historische achtste zege op een rij én mathematische zekerheid over de fictieve herfsttitel. Indien de autoritaire koploper vrijdag ook afrekent met Charleroi wordt de kloof met eerste achtervolger Antwerp (even) zelfs maar liefst tien punten. Stilaan mag men in de Cegeka Arena dus beginnen dromen. En dan hebben we het niet louter over een eventueel kampioenschap.


"Ik heb liever vijf spelers die elk tien goals maken, dan eentje die er 30 scoort", aldus Wouter Vrancken maandagavond in Extra Time. Niet alleen houdt zijn bedenking rekenkundig steek, de coach voegt ook de daad bij het woord. Iets voor halfweg zit Genk alvast netjes op schema: vijf Limburgers hebben momenteel aan minstens vijf treffers achter hun naam. Twee van hen stonden ook tegen zijn ex-club, eveneens op vrijdag, op het scorebord. Zo trapte Daniel Muñoz – op aangeven van Bilal El Khannouss, zowaar pas diens eerste assist – na nog geen tien minuten al de 1-0 tegen de netten. Genk slaat vaak toe in de openingsfase. Vrancken slaagt er duidelijk in zijn troepen scherp aan de aftrap te brengen.

GEVAAR VAN DE FLANKEN
Doelpunt nummer vijf voor de rechtsachter, die tevens reeds vijf assists op zijn conto heeft. Daarmee doet hij nu al beter dan in elk van zijn eerste twee seizoenen in ons land. Na de onderbreking, en met Rob Schoofs die de bordjes weer in evenwicht had gebracht, was het aan zijn collega aan de overkant Gerardo Arteaga om Genk opnieuw op voorsprong te zetten. Beide backs arriveerden in de zomer van 2020 voor een vrij stevige som in de Cegeka Arena, waar ze quasi meteen titularis werden. Sindsdien wisselden zowel Muñoz als Arteaga, straks met Mexico aanwezig op het WK, echter voornamelijk heel wat hoogtes en laagtes af. Vrancken lijkt nu eindelijk iets meer constante te krijgen in hun prestaties.



Dat geldt uiteraard ook voor Joseph Paintsil, die na zijn assist op Arteaga in het absolute slot Malinwa de doodsteek toediende. Nog niet zo lang geleden leek de Ghanees, eveneens een kanshebber voor een ticket richting Qatar, gedoemd om te mislukken. Na een aantal korte opflakkeringen komt hij nu evenwel helemaal boven water. Intussen verzamelde de rechtsbuiten al zes doelpunten en evenveel assists, alleen Mike Trésor – de specialist op stilstaande fases die vanaf de linkerkant naar binnen snijdt – is bij meer goals betrokken. En of het gevaar vanaf de flanken komt. Geen toeval: Achter de Kazerne kenden pakweg Nikola Storm of rechtsachters Sandy Walsh en Issa Kaboré hoogdagen onder Vrancken.

STRATEGIE VAN DE CONDÉ
Vijf treffers en maar liefst 12 (!) assists na 15 speeldagen: het zijn ronduit waanzinnige cijfers. Zeker omdat ook Trésor vorig jaar nog als een flop werd bestempeld. Dimitri de Condé dankt Vrancken, die net zoals Schoofs en Hugo Cuypers in Mechelen voor de volledigheid tevens aanvoerder Bryan Heynen en natuurlijk Onuachu terug aan het scoren kreeg, dus op zijn blote knieën. Opgeteld kostten Muñoz, Paintsil en Trésor destijds een slordige 11 miljoen. Weggesmeten geld, zo leek het even, maar sinds de recentste update van Transfermarkt wordt hun collectieve marktwaarde tegenwoordig op 20 miljoen geschat. Met enige vertraging werpen deze investeringen op die manier dus alsnog hun vruchten af.



Een opsteker voor De Condé, al is hij wellicht niet echt verbaasd. Niet alleen bleef het Head of Football steeds rotsvast geloven in zijn aankopen, zoals hier al vaker aangehaald lijkt het haast een doelbewuste strategie. Nieuwkomers eerst wat laten rijpen in de schaduw, om dan eens hun concurrent vertrekt de teugels pas over te nemen. Een proactief aankoopbeleid dus, gericht op het toekomstige afscheid van huidige steunpilaren. Daardoor moest Genk deze zomer niet halsoverkop op zoek naar rechtstreekse opvolgers voor verdwenen smaakmakers als Jhon Lucumi, Théo Bongonda Kristian Thorstvedt of Junya Ito. Zij werden stuk voor stuk simpelweg vervangen door interne oplossingen die voorhanden waren.

GEDULD VAN GENK
Typisch op z'n Genks dus. In dat kader past behalve Trésor – en in zekere zin ook Paintsil en zelfs Patrik Hrosovsky, allebei wel reeds langer aan boord en niet helemaal aan hun proefstuk toe – bijvoorbeeld Mark McKenzie. Anderhalf jaar na aankomst mag de verdediger eindelijk in de voetsporen van Lucumi treden. Al heeft Genk niet altijd zoveel geduld. Onder andere Ike Ugbo, Carel Eiting en Simen Jukleröd, allemaal flops van vorige zomer, werden veel vroeger doorgestuurd. Van hen had De Condé al genoeg gezien. Geslaagd kunnen we die transferperiode nog steeds niet noemen, maar dankzij Trésor oogt de balans vandaag toch iets positiever. Hopelijk geraakt Mujaid Sadick volledig hersteld van zijn blessure.



Nog even afwachten dus vooraleer een oordeel te vellen over Rasmus Carstensen, Matias Galarza en Nicolas Castro, die tegen Charleroi voor het eerst aan de aftrap verschijnt. Hun kans komt later nog, wanneer Muñoz, Hrosovsky, Trésor of wie weet zelfs Heynen – in zijn jacht op een selectie bij de Rode Duivels – andere oorden opzoeken. Misschien steekt zelfs Aziz Ouattara vroeg of laat nog de neus aan het venster. Liefst van al had ook Cyriel Dessers nog iets langer zijn gram gehaald. Hij verkoos echter een overstap richting Italië, die wel nog wat centen in het laatje bracht. Ook hier deed Genk uiteindelijk dus geen slechte zaak, opnieuw mede met dank aan Vrancken. Hij leverde de club nu al miljoenen op.

HAND VAN VRANCKEN
Daar komt straks wellicht nog een pak bij, mogelijk ook voor Onuachu – die na een naar zijn torenhoge standaarden mindere campagne weer met de ogen dicht scoort. Zij het bij voorkeur niet in januari. Eerst hopen Peter Croonen en co tenslotte sportief te oogsten, nadien kan al dan niet gecasht worden. Dat de kleedkamer intact houden geen garantie biedt op succes, heeft men in de Cegeka Arena vorig seizoen alvast aan den lijve ondervonden. Tegelijkertijd vormt die stabiliteit, samen met de komst van Vrancken en het gebrek aan Europese belasting, nu de basis voor de huidige hoogconjunctuur. Alle titularissen kregen samen de tijd om te groeien en zijn bijgevolg reeds uitstekend op mekaar ingespeeld.



Een fikse hulp voor Vrancken, wiens aandeel weliswaar niet mag worden onderschat. Genk is een echte machine, die tegen OH Leuven en KV Mechelen zelfs met tien tegen elf overeind bleef. 13 van de 15 duels werden gewonnen, enkel op speeldag één tegen Club Brugge ging Genk – onverdiend dan nog – onderuit. Tijdens het WK gaat Vrancken alvast rustig verder aan de slag, want de meeste sterkhouders blijven op post. Zelfs zonder Europees voetbal kan de smalle kern wel nog zuur opbreken, maar er zijn weinig redenen om aan te nemen dat de Limburgers de lijn niet zullen doortrekken. Te beginnen vrijdag tegen Charleroi en, na een bekertussendoortje tegen Westerlo, volgende week in Anderlecht.

SPROOKJE VAN 2019
Het huidige gemiddelde vasthouden is vanzelfsprekend een schier onmogelijke opdracht, maar de voortekenen zijn Genk alleszins gunstig gezind. Zal het sprookje van 2019, toen Philippe Clement na een tegenvallend seizoen met nagenoeg dezelfde pionnen de landstitel veroverde, zich herhalen? Zelf wil Vrancken er nog niet teveel aan denken. "Van onze huidige voorsprong schiet na de halvering niet veel meer over. We hebben ook nog twee matchen plus een volledige terugronde voor de boeg, dan heeft het weinig zin om al naar de stand te kijken", aldus de coach. Toch zal het ook bij hem stilaan al beginnen te kriebelen. Langs de kassa passeren is één ding, de prijzenkast aanvullen nog heel wat anders.

AD

LEES OOK: 'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

Genk gaat opnieuw gouden tijden tegemoet

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

22
22
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

14
14
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

332
332
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

34
34
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

39
39
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

243
243
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

54
54
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

295
295
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

350
350
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

50
50
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

156
156
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

132
132
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

78
78
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

34
34
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

266
266
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

51
51
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

46
46
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

223
223
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

118
118
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

306
306
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

230
230
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

296
296
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

697
697
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

287
287
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

158
158

Meer sportnieuws