Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

door
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club Brugge. Volgens Olivier Deschacht is zijn ex-club dan ook een volwaardige titelkandidaat. Al raadt hij wel twee extra versterkingen aan tijdens de wintermercato.

De start van het huidige seizoen verliep bijzonder tegenvallend voor de recordkampioen. Paars-Wit sneuvelde in de voorrondes van zowel de Europa als Conference League. De Europese campagne lag eind augustus dus al aan diggelen. Ook de resultaten en het spelniveau in eigen land waren verre van gewenst.

Na de bekerzege tegen amateurclub Ninove, waarin RSCA bijzonder matig voor de dag kwam, loerde een zoveelste crisis om de hoek. Maar vervolgens wist Paars-Wit zich te herpakken met achtereenvolgende zeges tegen KV Mechelen, Club Brugge, La Louvière en afgelopen weekend dus ook landskampioen Union.

LEES OOK: De Cat krijgt ultieme transferraad: “Hij moet naar daar”

Deschacht twijfelt niet aan titelkansen

Hierdoor is Anderlecht in het klassement genaderd tot op één puntje van nummer twee Club Brugge en vijf punten op leider Union. Gezien de halvering die aan de Play-Offs vooraf gaat, is dat een verwaarloosbare kloof. Mogen de Brusselaars dan ook effectief bij de favorieten voor de landstitel gerekend worden?

Deschacht twijfelt er alvast niet aan. "Natuurlijk mag Anderlecht van de titel dromen. Als je wint tegen Gent, Standard, Club en Union zou het gek zijn om het tegendeel te beweren", klinkt het bij SudPresse. "Bovendien houdt iedereen op Neerpede de voetjes op de grond ondanks de 12 op 12. Besnik Hasi is de eerste om te zeggen dat ze bescheiden moeten blijven en dat deze zeges slechts kleine stapjes voorwaarts zijn."

Tandje bijsteken tijdens wintermercato

De oud-verdediger, destijds goed voor meer dan 600 matchen namens Anderlecht, raadt zijn ex-club wel aan om tijdens de komende wintermercato nog een tandje bij te steken. Zo vindt hij dat er minstens twee extra aanwinsten moeten volgen. "Om ze nog beter te wapenen voor de titelstrijd, hoop ik dat ze in januari nog een tweetal versterkingen halen. Een extra spits en een ervaren centrale verdediger. Want ik denk dat dit wel eens het seizoen kan worden om weer mee te doen voor de prijzen en er ook eentje te winnen."

Met zijn huidige selectie hoort Anderlecht bij de titelkandidaten ...

Meest recent

‘Belgische clubs gaan vol voor doelpuntenmachine’

De reguliere competitie in België is bijna gedaan en de Play-Offs komen eraan. Veel clubs zijn ...

15
15
Neymar in zak en as na niet-selectie Brazilië: géén WK?

Carlo Ancelotti heeft de selectie van de Braziliaanse nationale ploeg voor de komende ...

9
9
‘Enorm drama voor Belgisch toptalent Noah Fernandez'

PSV zit ni zak en as. Belgisch toptalent Noah Fernandez verlengde zijn contract in Eindhoven en ...

14
14
Vanaken doet monden openvallen: Stankovic en co kijken ogen uit

Club Brugge kon zondagavond opgelucht ademhalen. Na de eerste onderzoeken werd geen zware blessure ...

188
188
Joos vernietigend voor VAR: "Stroompanne of goeie koffie"

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

97
97
De Cat mee naar WK? Defour velt helder verdict

Nog 86 dagen te gaan tot aan de openingswedstrijd, maar er wordt nu al druk gespeculeerd over de ...

137
137
Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

137
137
'Bliksemtransfer Tresoldi: Club Brugge vraagt forse som'

Nicolo Tresoldi scoort de laatste weken het ene doelpunt na het andere. Het zal voor Club Brugge dan ...

346
346
Brandon Mechele dropt mysterieus bericht: fans in shock

Brandon Mechele is één van de grote publiekslievelingen bij de Brugse fans. De ervaren ...

190
190
Gevecht tegen Play-Downs: dé scenario's voor elke kandidaat

Komend weekend wordt in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgewerkt. ...

138
138
Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

68
68
Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

143
143
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

196
196
Grootste titelkandidaten bekend: "Zij worden géén kampioen"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

428
428
Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit?

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

301
301
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

118
118
Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

190
190
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

652
652
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

344
344
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

470
470
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

301
301
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

126
126
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

810
810
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

645
645
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

388
388

Meer sportnieuws