Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

door
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het goedkeurend oog van Joseph Oosting, die in Jan Breydel al plaatsnam in de tribune. Daags voor de volgende opdracht, in de Croky Cup tegen STVV, stond de eerste kennismaking met de nieuwbakken hoofdcoach van de Great Old op het programma.

Oosting stelde zichzelf voor aan de supporters via de clubkanalen, waar de 53-jarige Nederlander zijn profiel schetste. "Ik ben een trainer die spelers wil helpen met hun droom. Ik ben van harmonie, maar ook van hard werken. Dat vind ik enorm belangrijk. Ik sta ook voor structuur. Er moet een plan liggen in de manier waarop ik werk en leiding geef. Dat is het in een notendop."

LEES OOK: Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Overmars overtuigt Oosting

"De mens achter de speler vind ik ook enorm belangrijk, of misschien wel het allerbelangrijkste. Ik wil graag met goede mensen werken en weten wie ze zijn, wat hen drijft en wat ons verbindt. Dat is de basis en het vertrekpunt van alles", aldus Oosting, die naar eigen zeggen "direct enthousiast en een beetje trots" was toen Marc Overmars hem vroeg om Stef Wils op te volgen.

"De oudste club van België, met fantastische fans en prima faciliteiten die voetbal ademen. Dus ik ben meteen in de auto gestapt en naar België gereden. Ik kijk al enorm uit naar de matchen op de Bosuil en denk dat ik me kan identificeren met de authenticiteit van de club en de stad, wat goed bij mij past. Ik ben een sociale trainer en wil ook de mensen in de regio leren kennen."

Boodschap voor de Bosuil

De vraag is natuurlijk of Oosting het stamnummer één uit het slop zal kunnen halen. "We willen zo snel mogelijk uit de moeilijke periode komen waar we nu in zitten en zullen daar samen met de hele staf en iedereen die Antwerp een warm hart toedraagt ook echt alles voor doen. We hebben ook het publiek nodig. Tegenstanders moeten het niet leuk vinden om naar hier te komen."

"Het moet een onneembare vesting zijn. Hier thuiskomen moet een feest zijn en plezier en energie geven. Dat wil ik ook terugzien in de manier van voetballen op het veld. Hard werken en nooit opgeven. Dat eis ik van mezelf en van mijn spelers", besluit Oosting zijn oproep aan de vurige achterban. Zaken zoals tactiek, veldbezetting of de wintermercato kwamen niet aan bod.

Hebt u vertrouwen in Oosting als T1 van RAFC?

Meest recent

'Nieuwe wending in saga tussen Napoli en Lukaku'

De voorbije weken was er heel wat te doen over Romelu Lukaku. Hij moest afhaken voor de stage van de ...

9
9
Record voor Beveren, degradatiestrijd razend spannend

In de Challenger Pro League komt het einde van de reguliere competitie stilaan zeer dichtbij. ...

31
31
Arteta komt met hoopgevend nieuws over Trossard

Tijdens de interlandbreak ontspon zich een zeer opmerkelijk fenomeen: de ene na de andere speler van ...

3
3
Mazzu geeft aan waar OHL de match verloren heeft

OH Leuven wist zich voor de interlandbreak op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog op het ...

21
21
Standard spreekt straffe ambitie uit na droomstart

Standard was de voorbije jaren doorgaans het kneusje in Play-Off II, maar dat lijkt dit seizoen ...

44
44
Club Brugge kondigt vertrek van meubelstuk aan

Bij Club Brugge belooft het alweer een drukke transferzomer te gaan worden. Deze week raakte al ...

134
134
Standard kan na 30 matchen eindelijk nog eens winnen in PO2

Het is eindelijk gebeurd: Standard heeft nog eens een wedstrijd in de Europe Play-Off gewonnen. ...

43
43
Verhaeghe pakt uit met megadeal bij Club Brugge

Bart Verhaeghe wil Club Brugge niet alleen kampioen maken, maar ook klaarstomen voor een nieuwe ...

327
327
Van Gucht en Charlotte zorgen voor groot liefdesmysterie

Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy verwachten binnenkort een dochter samen. Een opvallende ...

32
32
'Anderlecht laat zich gelden: recordsom De Cat gevraagd'

Nathan De Cat moet in de komende weken opnieuw een hoofdrol vertolken bij RSC Anderlecht. Maar ...

203
203
PSV mag champagne koud zetten na knotsgekke partij

Voor de interlandbreak liet PSV nog tot twee keer toe de kans liggen om de landstitel veilig te ...

47
47
Barça gniffelt: Real gaat met billen bloot in Mallorca

Voor Real Madrid lijkt de titel in LaLiga dit seizoen weer een beetje verder weg. De Koninklijke ...

43
43
Essevee en Cercle in evenwicht na onwaarschijnlijke misser

De openingswedstrijd van de Relegation Play-Off heeft geen winnaar gekregen. Zulte Waregem en Cercle ...

58
58
'Ajax neemt keiharde beslissing over Dolberg'

In augustus baalden ze bij Anderlecht nog hard van het verlies van Kasper Dolberg. Paars-Wit wou de ...

250
250
Bayern wendt in minuut 99 nog puntenverlies af

Vincent Kompany en Bayern München hebben zaterdagnamiddag maar net puntenverlies vermeden. Na ...

79
79
Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

34
34
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

214
214
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

152
152
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

251
251
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

97
97
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

69
69
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

445
445
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

155
155
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

188
188
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

47
47

Meer sportnieuws