KRC Genk heeft zondagmiddag zijn leidersplaats met succes kunnen verdedigen. De Limburgers gingen immers met de volle buit aan de haal op het veld van eerste achtervolger Antwerp FC: 1-3. Bryan Heynen zorgde al snel voor het orgelpunt van de match, al leverde zijn geweldig doelpunt ook wat discussie op.
Het was de thuisploeg die voor de eerste tegenprikjes van de partij kon zorgen, maar toch kwamen de bezoekers op voorsprong. Na een uitstekende voorzet van uitblinker Mike Trésor trapte aanvoerder Bryan Heynen de bal in één tijd geweldig binnen. Een absoluut pareltje, maar de wedstrijdleiding leek roet in het eten te gooien. Zo werd de 0-1 in eerste instantie afgekeurd.
Dat was evenwel buiten de VAR gerekend. De bewuste fase werd minutenlang herbekeken door de videoref en uiteindelijk werd de treffer dan toch goedgekeurd. Sam Vines liet zijn rechtervoet immers iets te fel hangen, waardoor Heynen nog nipt on-side stond. Om tot deze beslissing te komen en de juiste lijnen te trekken, werd ook de meest recent aangeschafte technologie gebruikt.
CORRECTE BESLISSING
Maar desondanks heerste op de sociale media nog wat discussie over de fase. Zo zou het lijntje om de positie van Heynen aan te geven volgens bepaalde volgers niet correct zijn getrokken. Maar analist Gilles De Bilde was bij Eleven Sports duidelijk over de bewuste fase. Volgens de oud-Gouden Schoen nam de wedstrijdleiding wel degelijk de correcte beslissing. "Het was even wachten op de VAR, maar we zagen bij de eerste herhaling eigenlijk al dat het geen buitenspel was. Vines blijft te lang hangen en zorgt ervoor dat Heynen geen buitenspel stond", aldus De Bilde.
LEES OOK: 'Antwerp staat paf: Oosting genoemd bij andere club'
Kobe K