Ongeziene uitbarsting Schreuder ondanks monsterzege

door
Ongeziene uitbarsting Schreuder ondanks monsterzege

Alfred Schreuder beleefde niet de makkelijkste weken bij Ajax. De trainer zag zijn ploeg in de Champions League twee keer kansloos verliezen van Napoli, dat deze week met 4-2 won na een 1-6-vernedering in Amsterdam een week eerder. Daardoor lonkt uitschakeling voor de Nederlandse kampioen en ook de trainer moest daardoor de nodige kritiek slikken.


Zondagavond herpakte Ajax zich wel door in de Eredivisie de voorhamer boven te halen tegen Excelsior. De Rotterdammers kregen een 7-1 om de oren, maar dat kon de frustraties bij Schreuder niet wegnemen. De trainer kwam na de wedstrijd op zijn persconferentie met een stevige tirade richting de journalisten, met als mikpunt een artikel over de geringe speeltijd van Brian Brobbey, die zondag twee keer scoorde.

"Ik heb deze week een raar artikel gelezen waarin stond dat hij op de bank zou zitten weg te rotten. Dan denk ik van: je hebt totaal geen verstand van zaken", was Schreuder snoeihard. "Dat is stemmingmakerij. Dat is onacceptabel vind ik. Het is gewoon slecht en we weten waar het vandaan komt. Het hoort niet als je journalist bent. Als journalist moet je feiten hebben en de feiten zijn gewoon niet juist."

MAKELAAR
Er kwam ook kritiek op het feit dat de makelaar van Schreuder, die eveneens Dusan Tadic in de portefeuille heeft, deze zomer opvallend veel transfers bij Ajax mocht doen. "Dat klopt, dat is heel normaal in de voetballerij", vond Schreuder echter. "Alleen bij Ajax mag het niet, omdat het de zaakwaarnemer van de trainer is. Dat is grote onzin. Het is nog belangrijk geweest ook. Voor iedereen binnen de club was het een extreme window. Weet je waarom? Overmars is weg. Voor alle mensen binnen de club was dit nieuw, dus het is normaal dat er geholpen wordt. Het is hartstikke normaal dat dit gebeurt: ik hou mijn mond niet meer."

LEES OOK: Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Heb je begrip voor zijn frustratie?

Meest recent

'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

14
14
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

275
275
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

203
203
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

78
78
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

228
228
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

178
178
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

268
268
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

293
293
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

116
116
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

431
431
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

227
227
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

91
91
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

366
366
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

353
353
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

142
142
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

271
271
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

209
209
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

271
271
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

157
157
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

470
470
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

183
183
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

158
158
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

73
73
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

75
75

Meer sportnieuws