RSCA Futures imponeert tegen Virton en is alleen leider

door
RSCA Futures imponeert tegen Virton en is alleen leider

RSC Anderlecht bakt er dit seizoen niets van, maar RSCA Futures is bezig aan een fantastisch seizoen. De jonkies zijn niet te stoppen in de Challenger Pro League. Na een 3-1-zege tegen Virton zijn ze alleen leider. Straf.


Anderlecht, waar Paul Van Himst - zijn kleinzoon Lapage zat op de bank - in de tribune zat, begon goed aan de partij. Het was stevig baas en combineerde zeer goed. Stroeykens ging twee keer zijn kans, maar zijn vizier stond nog niet op scherp. Leoni trapte ook vanaf afstand, maar de doelman redde. Anderlecht was héél dominant: na 21 minuten had het 72% balbezit en 92% van de passes kwamen ook aan. RSCA was ook de gevaarlijkste ploeg met 4 doelpogingen.

STERKE SARDELLA

Na 26 minuten kreeg RSCA een penalty. Stassin miste echter en in de rebound kon Stroeykens ook niet afwerken. Anderlecht miste zo een uitgelezen kans op de voorsprong. Het bleef 0-0 tot aan de rust, maar in de tweede helft kwam Anderlecht snel op 1-0. Ishaq, die niet echt opviel, zag zijn voorzet afgeblokt worden maar zo belandde die bal bij Sardella, die scherp reageerde en het leer in doel tikte: 1-0. Sardella speelde een heel sterke wedstrijd. Hij was sterk in het voetballen, schoof soms goed in en was defensief bij de pinken.  Enkele minuten later was het weer raak: Butera - 16 jaar en hij maakte ook veel indruk - bracht de bal na een hoekschop zeer goed voor doel en Sardella kopte de 2-0 tegen de touwen. Zijn derde goal in twee wedstrijden.

Stassin scoorde de 3-0, maar die werd afgekeurd voor buitenspel maar dat bleek in de herhaling niet het geval te zijn. Op het uur kwam Virton terug in de match. Een vrije trap belandde op de lat, maar in de daaropvolgende fase zorgde Allach voor de 2-1. RSCA Futures scoorde na een mooie aanval via Stassin de 3-1, zijn zevende al van het seizoen. Het was een oververdiende zege van de Brusslaars, die heel de match domineerden.

In de andere partij won SK Beveren makkelijk van FCV Dender. Barry en Ribeiro zorgden nog voor de rust voor de 0-2-zege. Na de rust dikte Barry nog aan tot 0-3.

LEES OOK: Tijd dringt voor RSCA: drie hete dossiers voor januari

Indrukwekkend van RSCA Futures?

Meest recent

Ronaldo toont kleinste kantje: zware gevolgen dreigen

Het Portugal van bondscoach Roberto Martinez had gehoopt om donderdagavond zijn WK-ticket officieel ...

31
31
JPL terug op Telenet en Proximus? Club mengt zich in DAZN-soap

De soap rond de televisierechten in het Belgische voetbal blijft de gemoederen bedaren. Binnen de ...

155
155
Rode Ronaldo kookt over in afgang Portugal, Italiaans drama dreigt

Portugal is er donderdagavond niet in geslaagd zijn WK-ticket te bemachtigen. De ploeg van ...

101
101
Matte Smets terug Rode Duivel? Scherpe voorwaarde gesteld

De nationale beloften staan vrijdag voor een sleutelduel tegen Oostenrijk in hun ...

71
71
'Club breekt alle records: transferdeal van 45 miljoen'

Club Brugge KV haalde in de voorbije transferperiode weer een riante som op dankzij de verkoop van ...

343
343
"Kan Ballon d'Or winnen"- Rode Duivel verbluft voetbalwereld

De Rode Duivels zullen het in de komende interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein zonder onder ...

103
103
'Strijd De Cat helemaal los: transfergesprekken lopen al'

Met Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht opnieuw een absoluut goudklompje uit de eigen opleiding in ...

336
336
Supertransfer Fofana in januari? Lyon-CEO reageert

De Rode Duivels zullen tijdens de huidige interland-periode geen beroep kunnen doen op de ...

193
193
Sels of Lammens? "Hij moet in doel starten bij Duivels"

De Rode Duivels zijn donderdag afgereisd naar Kazachstan. Daar willen ze zich zaternamiddag ...

225
225
Noorwegen virtueel naar WK: krankzinnige cijfers Haaland

Het heeft er alle schijn van dat Noorwegen straks voor het eerst sinds 1998 zal deelnemen aan de ...

122
122
Vanaken reageert: opvallende woorden over De Bruyne

De Rode Duivels willen zich in de komende dagen verzekeren van hun WK-ticket, een zege tegen ...

181
181
Conte wanhoop nabij: enorme mokerslag voor Napoli

Na een serieus transferoffensief in de zomermaanden, begon SSC Napoli met behoorlijk wat ambities ...

65
65
Romelu Lukaku verrast iedereen met straffe 'carrièreswitch'

Wie dacht dat Romelu Lukaku enkel scoorde op het veld, heeft het mis. Terwijl de topschutter van de ...

49
49
'Anderlecht in shock: Europese supermacht vol voor De Cat'

De Belgische U17-lichting kruist vrijdag de degens met Portugal op het WK. Om het verschil te maken ...

563
563
Fink vindt succesdriehoek: "De hersenen van de ploeg"

KRC Genk legde een erg wisselvallig parcours af in het seizoen tot dusver. Maar de laatste weken ...

201
201
Rigaux staat op springen: dé transfer van z’n leven nabij

Dévy Rigaux staat op de drempel van een deal die écht zijn naam zal maken: ...

285
285
Code rood bij Club Brugge: Verhaeghe grijpt stevig in

Gezien de bomvolle kalender hoeft het misschien niet echt te verbazen, maar plots wordt Club ...

766
766
'DAZN loopt blauwtje: Pro League eist monsterboete'

De saga rond DAZN blijft de gemoederen beroeren. Voor het huidige seizoen lijken de uitzendingen ...

403
403
"Stop het nu!" Vandenbempt haalt hakbijl boven op televisie

Peter Vandenbempt kennen we vooral als de man die geweldig commentaar levert bij voetbalwedstrijden. ...

397
397
Hard verdict voor Vanheusden: einde carrière wenkt

Rudi Garcia moet centraal achterin straks op zoek naar een vervanger voor Zeno Debast, die ...

206
206
'Pech voor Club Brugge: prijskaartje Thiago lekt uit'

De boekhouding mag op zijn beide oren slapen bij Club Brugge, waar het nu al flink gevulde ...

460
460
“Niet te geloven!” Ruben Van Gucht onthult duister verleden

Hij is sportanker, radiostem, documentairemaker én regelmatig het onderwerp van ...

133
133
DAZN lacht in vuistje: Proximus bezorgt Pro League kater

De soap rond de mediarechten van het Belgisch voetbal duurt onverminderd voort. Terwijl er achter de ...

848
848
'Club Brugge casht bij grootmacht: deal van 50 miljoen'

De kassa blijft maar rinkelen bij Club Brugge, dat na de recordomzet van afgelopen zomer nog steeds ...

532
532
'Man Utd dropt transferbom van 100 miljoen'

Na een compleet mislukt jaar lijkt Manchester United nu weer te kunnen gaan meedraaien aan de top in ...

71
71

Meer sportnieuws