Borkelmans duidt reden aan voor 'zwarte beest' Wales

door
Borkelmans duidt reden aan voor 'zwarte beest' Wales

De Rode Duivels openen donderdag hun slottweeluik in de groepsfase van de Nations League. De eerste tegenstander luistert naar de naam Wales. Zondag wacht er Roberto Martinez en co een trip naar Amsterdam om Nederland partij te geven. Maar eerst Wales, dus.


En dat belooft geen gemakkelijk opdracht te worden. In het eerste duel, op Welshe bodem, bleven de Duivels steken op een 1-1-gelijkspel. Youri Tielemans bezorgde de Belgen kort na de rust een voorsprong, maar Brennan Johnson hield uiteindelijk nog een punt thuis voor Wales, dat de laatste jaren een moeilijke tegenstander blijkt voor de Rode Duivels.

Zo ontzegde Wales onze landgenoten de weg naar de halve finales van het EK in 2016. Het werd toen 3-1 voor Gareth Bale en co, nadat we nog op voorsprong gekomen waren via Radja Nainggolan. De Belgen dropen ontgoocheld af. Na het toernooi zou de samenwerking met toenmalig bondscoach Marc Wilmos ten einde komen. Ook zijn assistent Vital Borkelmans mocht in diezelfde zomer op zoek naar een nieuwe uitdaging.

PSYCHOLOGISCH

Borkelmans, zelf meervoudig ex-international, ziet bij Het Nieuwsblad niet echt een duidelijke reden waarom de Duivels het steevast lastig hebben tegen Wales. Toch gelooft hij dat het mentale een grote invloed heeft. "Ik denk dat het na een nederlaag iets psychologisch is dat de volgende keer onbewust opnieuw meespeelt", zegt  Borkelmans. "Als de pers dan ook nog eens begint te spreken van een zwart beest, gaat dat onbewust nog meer in je hoofd kruipen. Want ook spelers en trainers lezen de media. Voor de tegenstander is zoiets dan weer een extra stimulans."

LEES OOK: Na Vanderhaeghe ook Borkelmans terug aan de slag in België?

Winnen de Duivels van Wales?

Meest recent

Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

14
14
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

11
11
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

30
30
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

26
26
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

8
8
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

73
73
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

107
107
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

161
161
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

97
97
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

232
232
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

79
79
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

159
159
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

124
124
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

76
76
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

221
221
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

214
214
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

187
187
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

568
568
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

177
177
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

232
232
'Mannaert verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

621
621
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

63
63
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

241
241
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

147
147

Meer sportnieuws