Stoica legt vinger op paars-witte wonde: "Kan écht niet"

door
Stoica legt vinger op paars-witte wonde:

In de Conference League staat RSC Anderlecht voor een lastige verplaatsing op het veld van FCSB, het voormalige Steaua Boekarest. En hoewel de Brusselaars zich er aan een heksenketel mogen verwachten, kunnen ze maar best een goede prestatie neerzetten. Door de tegenvallende resultaten in eigen land hangt er immers al een crisissfeertje bij de recordkampioen.


Paars-Wit was nochtans goed aan het nieuwe seizoen begonnen, Felice Mazzu nam zelfs de beste start van alle nieuwe RSCA-coaches in de voorbije jaren. Maar de laatste weken draait het helemaal vierkant bij de Brusselaars. Zo bleef Anderlecht in de competitie steken op een povere 1 op 12, waardoor het is weggezakt naar een teleurstellende negende plaats. En ook het geleverde spel was de voorbije duels zwaar ondermaats.

Alin Stoica, die zijn ex-club zo goed mogelijk probeert te volgen, meent te weten waar het probleem ligt. "Ik sta natuurlijk veraf van de dagelijkse werking, maar als ik zie met welke ingesteldheid sommige jongens over het veld lopen... Dat kan écht niet bij Anderlecht. Weten de huidige spelers wel nog waarvoor de club staat? In voetbal draait het om prijzen winnen. En al zeker bij Anderlecht. Dat lijkt de selectie niet te beseffen", vertelt Stoica in een uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws.

RESPECT VOOR DE CLUB
De inmiddels 42-jarige Roemeen is natuurlijk niet blind voor de nieuwe realiteit. Tijdens zijn periode in het toenmalige Constant Vanden Stock-stadion was Anderlecht dé toonaangevende club in België, maar die status heeft het de voorbije jaren aan anderen moeten laten. Desondanks vindt Stoica dat de spelers toch meer respect moeten hebben voor het 'instituut'. "Ik mis waardering voor het paars-witte shirt waarin ze mógen spelen. Anderlecht is de grootste club in België en heeft een rijke Europese geschiedenis. Die moet gerespecteerd worden."

LEES OOK: Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

Anderlecht heeft te weinig leiders in de huidige kern ...

Meest recent

Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

23
23
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

48
48
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

9
9
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

265
265
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

87
87
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

260
260
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

23
23
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

47
47
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

213
213
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

246
246
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

57
57
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

247
247
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

243
243
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

111
111
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

514
514
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

324
324
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

408
408
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

296
296
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

155
155
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

322
322
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

251
251
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

1359
1359
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

294
294
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

203
203
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

1369
1369

Meer sportnieuws