Anderlecht-fans komen met knappe geste na hooliganisme

door
Anderlecht-fans komen met knappe geste na hooliganisme

RSC Anderlecht slaagde er enkele weken geleden in om zich te plaatsen voor de Conference League. Tijdens het laatste Europese duel tegen Young Boys Bern lieten de supporters van Paars-Wit zich wel op een bijzonder negatieve manier opmerken. Zo raakten ze in het centrum van Brussel slaags met een horde Zwitserse supporters. 


Op de dag van het treffen kwam het tot een confrontatie tussen de harde kern van Anderlecht en die van het Zwitserse Young Boys. Een restaurant in het centrum van Brussel, Le Falstaff, deelde zwaar in de klappen. Een groot deel van de inboedel werd vernield, en de schade was nadien dan ook bijzonder groot. Bruzz meldt vandaag echter wel dat een supportersorganisatie inmiddels met een knappe geste op de proppen kwam. 

Advocaat Sven Mary was bij de Brusselse media duidelijk. "De harde kern van Anderlecht organiseerde een crowdfunding om de schade aan restaurant Le Falstaff te vergoeden. Ikzelf werd aangesteld om de fondsen te beheren. Samen met enkele advocaten zullen we bekijken hoe groot de schade is, en zullen we het bedrag vergoeden", klinkt het bij Mary. Ondertussen is er ook een bedrag van 6.920 euro overgemaakt. Dat ingezamelde bedrag wordt meteen ingezet om het restaurant opnieuw 'ontvankelijk' te maken. 

Start van Europees avontuur

Aanstaande donderdag trapt Anderlecht zijn Europees avontuur van gang. Het Deense Silkeborg is de eerste tegenstander van dienst. De Deense subtopper staat momenteel op een vierde plaats in de Deense hoogste klasse, en zou wel eens niet de hapklare brok kunnen vormen die de Brusselaars aanvankelijk dachten te ontvangen. Gezien de mindere vorm van de troepen van Mazzu is een zege broodnodig. 

LEES OOK: De Cat verbaast Anderlecht met mindset: "Grote klasse"

Wie wint de wedstrijd aanstaande donderdag?

Meest recent

‘Kopzorgen KAA Gent groeien: Ivan Leko kop van jut’

KAA Gent leek op weg om een goede reeks neer te zetten. De afgelopen twee wedstrijden wonnen de ...

10
10
De Cat verbaast Anderlecht met mindset: "Grote klasse"

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Onder Besnik Hasi is het ...

38
38
Alderweireld velt hard oordeel over Antwerp én Wils

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag onderuit tegen Sint-Truiden VV. The Great Old staat nu ...

102
102
Anderlecht wacht bang af: "Een explosieve situatie"

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen. Een verdiende zege, maar het is nog maar een eerste ...

154
154
Standard smult van lieveling: "Sclessin houdt van hem"

Standard won met 3-1 van Sporting Charleroi. Dat was een verdiende zege en een sfeervol Sclessin ...

80
80
Vandenbempt keihard voor JPL-topclub: "Onaanvaardbaar"

Een aantal clubs zitten danig in de problemen. Besnik Hasi heeft een crisis voorlopig vermeden door ...

216
216
Cercle Brugge stort in: woede-uitbarsting van Cinel

Het is crisis bij Cercle Brugge. Trainer Onur Cinel verloor met zijn team met 2-1 van La ...

112
112
OHL 'in shock': Mazzu verandert álles in Leuven

Wat een week voor OH Leuven. Felice Mazzu werd aangesteld en wist in de beker te winnen van Seraing ...

134
134
Yannick Ferrera baalt enorm na pijnlijk nieuws

Yannick Ferrera ging enkele maanden geleden aan de slag bij Zamalek, een zeer grote club in de ...

40
40
Albert ziet iets bij Anderlecht wat niémand verwachtte

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen. Vooral de eerste dertig minuten waren goed, nadien was ...

322
322
Treurnis bij Anderlecht en KRC Genk: "50 miljoen euro!"

RSC Anderlecht en KRC Genk hebben enorm goede jeugdopleidingen. Er kwamen al veel spelers via die ...

102
102
Degryse luidt alarmbellen voor Club Brugge én Union SG

Union SG en Club Brugge wonnen hun matchen. Zulte Waregem en FCV Dender werden al bij al vlot over ...

232
232
'Anderlecht doet gek: strikt Braziliaanse doelpuntenmachine'

Anderlecht gaat voluit voor een linksvoetige doelpuntenmachine met Raphinha-aura. De 23-jarige ...

611
611
Monsterdeal voor Patro: miljoenen euro’s op komst

Patro Eisden is bezig aan een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft de afgelopen jaren voor ...

104
104
KRC Genk tankt vertrouwen: Smets geeft grote ambitie prijs

KRC Genk won met 0-1 van KVC Westerlo. Die zege was niet helemaal verdiend, maar daar maalden ze ...

100
100
Hubert scherp na vlotte zege en viseert twee spelers

Union SG won met 1-4 op het veld van Zulte Waregem. De Brusselaars moesten niet eens doorduwen aan ...

82
82
Plots sterkhouder bij STVV: "Als ik het voor het zeggen had…"

STVV speelde een beresterke partij tegen Royal Antwerp FC. Het won met 1-0, maar de score had hoger ...

77
77
Vandenbempt verbaasd over Anderlecht-ster: “Totaal onverwacht”

RSC Anderlecht speelde bij momenten goed tegen KV Mechelen. Ze wonnen verdiend met 3-1 van KV ...

541
541
STVV bibbert: smaakmaker hint naar vertrek

STVV blijft het dit seizoen uitstekend doen. De Kanaries legden zondagavond ook Antwerp over de knie ...

143
143
Extra troef: aanwinst breekt eindelijk door bij Union

Union blijft in de competitie gewoon domineren. Het behield dit weekend zijn koppositie door met ...

46
46
Groot ongeloof bij Cercle: "Echt onacceptabel"

De dertiende speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een spektakelstuk. La ...

124
124
AC Milan zet topper naar zijn hand en houdt Serie A spannend

De titelstrijd in de Serie A lijkt dit seizoen razend spannend te gaan worden. Ook na tien ...

56
56
Antwerp-pion afgemaakt: "Doet mijn bloed koken"

Het lijkt alleen maar van kwaad naar erger te gaan bij Antwerp. De bekerzege tegen Eupen bracht in ...

335
335
Karetsas fleurt weer op en slaat terug na kritiek

Genk beleeft een wisselvallig seizoen, maar wist zondag wel nog eens de drie punten te pakken. Het ...

62
62
STVV blijft verbazen: "Proberen dit vast te houden"

We zijn intussen toch al bijna halfweg de reguliere competitie, maar er blijven bovenin het ...

65
65

Meer sportnieuws