Antwerp bibbert: forse inzinking op komst?

door
Antwerp bibbert: forse inzinking op komst?

Paul Gheysens en Marc Overmars kunnen voorlopig niet klagen over de aanstelling van Mark van Bommel als de nieuwe coach van Antwerp FC. Na drie competitiewedstrijden is RAFC de leider van de Jupiler Pro League en daarnaast pakt de club ook uit met het beste doelpuntensaldo. Van Bommel heeft een patent op een goede start, want eerder kende hij ook bij PSV Eindhoven en VfL Wolfsburg een verschroeiend begin. Maar daarna liep het telkens helemaal verkeerd.


DE GEBRUIKELIJKE STERKE START

Na drie competitiewedstrijden pakt Antwerp FC uit met een perfect rapport van 9 punten op 9. Op het gebied van resultaten is dat alvast een groot contrast met Brian Priske, die vorig seizoen startte met 3 punten op 9. Maar ook op het gebied van tactiek, spelkwaliteit en spelersbezetting gaat Antwerp er flink op vooruit. “Het is toch opvallend hoe coach Mark van Bommel in geen tijd duidelijkheid heeft gebracht in het spel van Antwerp. Ze voetballen herkenbaar en dat is vorig jaar onder Brian Priske toch het hele seizoen een probleem geweest”, zei Peter Vandenbempt eerder deze week bij Sporza.

Daarnaast scoort Mark van Bommel ook veel punten door de spelers individueel beter te maken, al ligt de focus van de trainer vooral op het beter maken van het collectief. Radja Nainggolan gedijt bijvoorbeeld veel beter op de positie van nummer tien, terwijl Michel-Ange Balikwisha helemaal lijkt te ontbolsteren onder het sportief bewind van de Nederlander. Voorlopig dus geen zorgen op de Bosuil, want Antwerp is bovendien ook nog eens ongeslagen in hun Europese campagne, al moet er in de komende weken of maanden wel rekening gehouden worden met een eventuele terugslag.



Hoewel Paul Gheysens dit seizoen vol mikt op het behalen van de landstitel, zou een (kleine) inzinking alvast geen grote verrassing zijn. Antwerp bouwt momenteel nog hard aan de ploeg, nieuwe spelers moeten nog ingewerkt worden, de automatismen moeten nog aangescherpt worden, en dat terwijl de transferhonger van de preses zeker nog niet gestild is. Bovendien is een verschroeiende start van het seizoen het handelsmerk van Mark van Bommel, die bij PSV Eindhoven en VfL Wolfsburg telkens indrukwekkend uit de startblokken schoot. Maar vervolgens liep het telkens helemaal mis.

EEN GEWAARSCHUWD MAN…

Tijdens zijn eerste trainersopdracht bij PSV Eindhoven pakte Mark van Bommel in de Eredivisie meteen uit met 12 overwinningen op een rij. En bij VfL Wolfsburg won hij zijn eerste vier wedstrijden in de Bundesliga. Maar beide verhalen kenden uiteindelijk geen goede afloop. “Bij PSV won Van Bommel zijn eerste 12 wedstrijden en werd hij ontslagen, omdat hij 6 matchen op rij niet won”, waarschuwde Wim De Coninck eerder al in de podcast De Tribune. “Bij Wolfsburg begon hij met 12 op 12, daarna won hij 8 keer op rij niet. Die 12 op 12 heeft hem misschien wel zijn kop gekost.”

Eenzelfde geluid valt te horen bij Jacques Sys, hoofdredacteur van Sport/Voetbalmagazine. Hij geeft de Nederlander wel complimenten met zijn uitstekende resultaten en door het goed en herkenbaar voetbal. “Dat is wel een pluim voor trainer Mark van Bommel”, aldus Sys. Maar de journalist voegt er meteen een fikse waarschuwing aan toe, die uiteraard een verband houdt met zijn eerdere uitstekende beginperiodes bij PSV Eindhoven en VfL Wolfsburg.



Jacques Sys stelt namelijk dat het nog veel te vroeg is om Mark van Bommel nu met alle lof te overladen. “Hij begon vorig seizoen ook heel goed bij VfL Wolfsburg, maar het werd al snel heel stuk minder. Er wordt te snel zwartwit geoordeeld over trainers - kijk naar Wouter Vrancken die nu in Genk wordt opgehemeld - terwijl je pas na een paar maanden tot een balans kan komen.” Al vallen er wel grote onderlinge verschillen te constateren tussen de verschroeiende start van Antwerp dit seizoen en die van Wolfsburg vorig jaar.

HET VERSCHIL MET WOLFSBURG

In tegenstelling tot zijn voorganger Brian Priske, krijgt Mark van Bommel wél een duidelijke lijn in het spel van Antwerp FC en bovendien is de geleverde spelkwaliteit ook beter. Dat is alvast één heel groot verschil in vergelijking met zijn passage bij Wolfsburg. In Duitsland lag van Bommel namelijk al meteen onder vuur. De goede start met vier opeenvolgende zeges in de Bundesliga camoufleerde de conservatieve en balbezit-georiënteerde tactiek van de Nederlander, die afstapte van het beproefde recept van agressief en intensief voetbal van zijn voorganger Oliver Glasner.



Door het weinig attractieve voetbal en het grote contrast met het club-DNA van VfL Wolfsburg, verloor Mark van Bommel al snel het vertrouwen van de ploeg én van het bestuur. En ook dat is vandaag niet het geval bij Antwerp FC. De Nederlander houdt (voorlopig) iedereen in tevreden en hij wordt hard gesteund door het Antwerpse bestuur. “Net omdat hij met Overmars een buffer heeft”, voorspelde Wim De Coninck al in de podcast De Tribune. “Het respect is groot voor Overmars en hij zal de trainer van zijn keuze kunnen verdedigen tegen de druk van Paul Gheysens.” Al valt het nog af te wachten hoe de interne en externe sfeer zal zijn als er een terugval plaatsvindt. En die kans is reëel.

LEES OOK: Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Verwacht jij nog een serieuze terugval onder van Bommel?

Meest recent

Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

10
10
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

4
4
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

31
31
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

47
47
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

34
34
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

71
71
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

119
119
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

330
330
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

322
322
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

527
527
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

309
309
Karetsas niet gespaard ondanks heerlijke goal: "Jammer"

In de competitie blijft het stroef lopen voor KRC Genk, maar in de Europa League blijven de ...

71
71
'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

96
96
'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

201
201
Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

589
589
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

69
69
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

294
294
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

117
117
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

107
107
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

513
513
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

178
178
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

408
408
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

199
199
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

901
901
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

22
22

Meer sportnieuws