Vanderhaeghe beleeft droomstart bij uitstekend KVO

door
Vanderhaeghe beleeft droomstart bij uitstekend KVO

Yves Vanderhaeghe beleeft een droomstart met KV Oostende. De kustploeg had geen gemakkelijk programma in de eerste wedstrijden maar na een prima wedstrijd op het veld van Anderlecht, kwamen er zeges tegen KV Mechelen en Charleroi, twee ploegen die vorig seizoen nog de Play-Offs speelden.


Charleroi en KV Oostende begonnen allebei met drie punten aan speeldag drie van de Jupiler Pro League. De kustploeg voetbalde al prima op het veld van Anderlecht, vorig weekend pakte het zijn eerste driepunter tegen Malinwa. Charleroi won dan weer op de openingsspeeldag van Eupen, vorige week werd nipt verloren tegen Union. Bij de thuisploeg kreeg Gholizadeh opnieuw zijn kans, Sakamoto keerde dan weer terug uit blessure bij KVO.

Kustploeg zet goede lijn gretig verder


De bezoekers begonnen prima in het Stade du Pays de Charleroi: Amade mikte de bal al vroeg naast het doelkader, even later dwong Ambrose na een fraaie slalom doelman Koffi tot een eerste redding. Charleroi leek bij zijn eerste kans even later op 1-0 te komen maar de intikker van Kayembe werd terecht afgekeurd wegens buitenspel. De thuisploeg trok nadien het laken wel stevig naar zich toe, op het halfuur was Hubert twee maal de reddende engel bij pogingen op hoekschop en een schot van Andreou. Aan de overzijde viel het doelpunt even later wel: D'Haese kreeg de bal in de zestien meter en met een fraaie pegel vloerde hij Koffi, KVO kwam 0-1 voor. Een stevige reactie van de Zebra's bleef nadien uit, enkel een poging van Nkuba was nog het vermelden waard. Halfweg mocht de kustploeg dromen van een fraaie zes op negen.

D'Haese zet de kustploeg op het halfuur op een 0-1 voorsprong.

Zebra's slaan terug maar laten zich kaas van het brood eten.


Na de pauze was het lange tijd wachten op kansen maar de eerste mogelijkheid leverde wel meteen een doelpunt op. Kayembe kon diep doorstomen, legde panklaar tot bij Nkuba en die werkte de gelijkmaker voorbij Hubert: 1-1 en de schade was meteen hersteld voor Charleroi. Halfweg de tweede periode leverde de eerste Oostendse kans echter ook weer een doelpunt op: Bätzner toonde zich op het middenveld een pak scherper dan zijn tegenstander en werkte na een fraaie combinatie ook prima de 1-2 voorbij Koffi. Still probeerde nadien het tij nog te keren met een pak wissels maar puntenwinst leverde dat niet meer op, in de absolute slotminuut maakte Ndicka er ook nog 1-3 van op de counter. Zo zal de onrust weer wat toenemen in Charleroi, terwijl de kustploeg nu al mag spreken van een geslaagde start.

Scoreverloop:
0-1 (28') D'Haese, 1-1 (55') Nkuba, 1-2 (66') Bätzner, 1-3 (90+6') Ndicka

LEES OOK: Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Zal KV Oostende zich gemakkelijk redden?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-smaakmaker, exit Wils'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

7
7
Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, gelukje voor STVV?

De interlandbreak heeft het Belgisch arbitragekorps duidelijk deugd gedaan, want behalve in ...

3
3
Hasi moet puzzelen: Anderlecht mist viertal tegen Union

Na de zes op zes voor de interlandbreak wou RSC Anderlecht de goede lijn doortrekken in La ...

82
82
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

324
324
Revelatie in de Jupiler Pro League: "Hij verdient lof"

De heenronde in de Jupiler Pro League ligt achter de rug. Hoogstaand was het zeker niet wat we te ...

47
47
JPL-stunt in de maak: "Wie dit voor het seizoen zei..."

STVV is en blijft een van de leukste ploegen in de Jupiler Pro League. De Kanaries wonnen met 1-2 ...

97
97
Euvrard messcherp en doet oproep aan Standard-bestuur

Standard doet het niet goed. De Rouches tellen na vijftien speeldagen zelfs minder punten dan vorig ...

121
121
Dé titelfavoriet in de JPL? Vandenbempt slaat en zalft

Voorlopig blijven we toch op onze honger zitten in de Jupiler Pro League. Vooral de topclubs mogen ...

134
134
Feest bij Anderlecht: "Kijk maar naar Club Brugge en Union"

RSC Anderlecht heeft na een zwakke match alsnog de drie punten weten te rapen op het veld van La ...

260
260
Antwerp zoekt coach: 10 potentiële topkandidaten

Royal Antwerp FC heeft Stef Wils ontslagen na de pijnlijke nederlaag tegen FCV Dender. De Great Old ...

782
782
Nieuwe trainer Antwerp: Gheysens onderneemt actie

Het doek is gevallen over Stef Wils als hoofdcoach van Antwerp FC. Enkele uren na de beschamende ...

228
228
Beeld Lukaku gaat heel Italië rond: Antonio Conte reageert

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagavond met 3-1 gewonnen van Atlanta BC. Coach ...

402
402
"Hij maakte Hasi gek" - kranten geven RSCA'er 4 op 10

RSC Anderlecht wist afgelopen voor het eerst sinds half augustus nog eens een wedstrijd op ...

312
312
Degryse legt groot probleem Genk bloot: "Ongelooflijk"

De heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en een aantal clubs ...

392
392
'Tzolis shockeert Club Brugge met spectaculaire exit'

In de zomer leek er geen vuiltje aan de lucht: Club Brugge sloeg 32 miljoen van Crystal Palace af en ...

510
510
Engelse pers spreekt straffe taal na derby-optreden Trossard

Wordt dit seizoen eindelijk het goede voor Arsenal FC? De Gunners hebben in ieder geval weer gouden ...

323
323
'Trainer Sporting gelooft ogen niet na scouting Club Brugge'

De vierde speeldag van de League Phase van de Champions League staat voor de deur. Club Brugge gaat ...

737
737
'Anderlecht richt transfervizier op smaakmaker JPL'

RSC Anderlecht lijkt in de goede flow te zitten en kan voor het eerst dit seizoen pronken met een ...

335
335
'Antwerp schakelt razendsnel: eerste kandidaat-coach gelekt'

Het kwakkelende Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De trieste nederlaag tegen rode ...

493
493
Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

99
99
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

163
163
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

331
331
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

87
87
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

95
95
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

743
743

Meer sportnieuws