Anderlecht ondergaat grote gedaanteverwisseling onder Mazzu

door
Anderlecht ondergaat grote gedaanteverwisseling onder Mazzu

RSC Anderlecht won met 3-0 van Olympique Lyon en het valt op dat het voetbal hélémaal anders is dan onder Vincent Kompany. Dat is ook slecht nieuws voor enkele spelers.


Felice Mazzu kiest voor andere profielen. Vincent Kompany ging uit van combinatievoetbal en vorig seizoen waren de Brusselaars één van de aantrekkelijkst voetballende ploegen in België. Ze boden bovendien spektakel en waren na Club Brugge de tweede best scorende ploeg in België. Het Lotto Park was tevreden met die evolutie. Opvallend genoeg koos het bestuur plots voor een heel andere weg, want Felice Mazzu heeft een héél andere visie op het spelletje dan Kompany. Mazzu gaat minder uit van combinatievoetbal, maar hij is een adept van een type voetbal met veel druk vooruit dat snel vooruit moet gaan.



 ZOALS UNION-RSCA

 Anderlecht-Lyon was daarom een bijna gelijkaardige partij zoals Union SG-Anderlecht vorig seizoen. Deze keer hadden de Fransen voornamelijk de bal en kregen ze ook een drietal zeer grote kansen. Paars-Wit trok goed terug in blok, bij het defensief denken werd de 3-5-2 een 5-3-2, en defensief stond het als een huis. Met Van Crombrugge-Debast-Hoedt-Delcroix staat er een defensief kwartet dat misschien wel het beste is in België. Anderlecht had weinig controle in balbezit, maar dat is geen vereiste bij Mazzu. Zijn ploeg moet het vooral hebben van die intensiteit en van de lopende mensen, waardoor de tegenstander op die manier uit verband wordt gespeeld.

Tegen Lyon zagen we daarom profielen aan het werk zoals Abdulrazak Ishaq, Adrien Trebel, Majeed Ashimeru, Francis Amuzu en zonder ziekte was Benito Raman ook een basispion. Het zijn spelers die met hun diepgang en loopvermogen voor veel schade kunnen zorgen in dergelijk type voetbal. Dat is slecht nieuws voor spelers die liever in balbezit spelen zoals Marco Kana, Kristoffer Olsson en Lior Refaelov. Zij starten het seizoen als bankzitters.



GENIALITEIT

Anderlecht hangt vooraan inzake ‘genie’ voorlopig heel erg af van Sebastiano Esposito en Yari Verschaeren. Jongens die met een geniale actie het verschil kunnen maken, waardoor het logisch is dat Verschaeren een vrije rol krijgt. Mazzu hoopt wellicht dat Sergio Gomez en Michael Murillo snel beschikbaar zijn. Gomez is een zeer complete speler, die intensiteit en diepgang koppelt aan een bijzonder groot technisch vermogen. Hij past als gegoten in het voetbal van Kompany én Mazzu. Idem dito voor Murillo. Hij heeft dezelfde kwaliteiten, maar de Panamees moet dan wel 100% geconcentreerd zijn. Anders is hij een risicofactor in de ploeg. Ishaq, die misschien voor die scherpte kan zorgen als concurrent van Murillo, heeft potentieel maar aanvallend toonde hij nog heel weinig in de voorbereiding. Hij toont zich voorlopig nog veel te schuchter, maar de jongeling moet zich uiteraard nog wat aanpassen. Defensief maakte hij alvast progressie.

Tegen Lyon viel op dat Anderlecht uit het veldspel amper voor doelgevaar zorgde, maar wél heel dreigend was op stilstaande fases. De eerste twee goals kwamen er op die manier, net als de bal op de lat van Hannes Delcroix. Stilstaande fases zijn nog een stokpaardje van Mazzu. De derde goal kwam er na een geniale actie van Verschaeren. RSCA moet duidelijk nog veel progressie maken in het veldspel, maar het combinatievoetbal onder Kompany heeft plaats gemaakt voor een heel direct spel. Paars-Wit kiest voor een andere weg richting succes, aan Mazzu & co om te bewijzen dat ze de juiste route hebben gekozen.

LEES OOK: Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Gaat het publiek van RSCA nog op Kompany roepen de komende weken?

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

42
42
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

93
93
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

53
53
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

56
56
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

64
64
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

144
144
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

89
89
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

85
85
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

115
115
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

50
50
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

279
279
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

308
308
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

148
148
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

83
83
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

51
51
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

318
318
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

99
99
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

130
130
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

360
360
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

195
195
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

215
215
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

65
65
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

119
119
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

455
455
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

197
197

Meer sportnieuws