Mazzu ziet één speler uitblinken in verliespartij tegen STVV

door
Mazzu ziet één speler uitblinken in verliespartij tegen STVV

RSC Anderlecht speelde vanavond zijn eerste oefenmatch. Het ontving STVV op Neerpede en de jonge Brusselaars gingen met 0-1 onderuit. Felice Mazzu koos de volle 90 minuten voor een 3-5-2-systeem.


Felice Mazzu begon met een 3-5-2 en gaf jongeren als Lapage, Debast, Sadiki, Agyei en Stassin een kans in de basis. De Truienaars begonnen het best met Hayashi die een grote kans naast trapte. Sadiki, die als verdedigende middenvelder startte was het meest aanwezig in het begin met enkele goede interventies maar voetballend ging het nadien wat minder. Amuzu en Agyei speelden op de flanken en El Hadj, Refaelov en Verschaeren moesten met de nodige loopbewegingen voor extra diepgang zorgen en uiteraard afwisselend voor de nodige creativiteit. STVV presenteerde zich als een stevige tegenstander, onder meer met nieuwkomers Dumont en Boya, en RSCA had het moeilijk om openingen te vinden. STVV bleef de enige ploeg die kansen kreeg, want Van Crombrugge kwam knap tussen op een poging van Brüls.



Paars-Wit probeerde viel diepgang te brengen, maar het viel ook op dat er te weinig rust aan de bal was. STVV, dat al langer aan het trainen is dan Anderlecht, kreeg na 20 minuten alwéér een enorme kans, maar Van Crombrugge redde weer de meubelen. Even later was het dan toch verdiend raak na een own-goal van Lapage.

VLAP VALT IN

Amuzu was één van de beteren bij Anderlecht. ‘Ciske’ kan in een 3-5-2 op de flank van verder komen, waardoor hij de ruimte voor zich heeft. Dat ligt hem beter en hij zorgde voor het eerste doelgevaar van RSCA en hij was bedrijvig. Hij kan op links én rechts op de flank een goede optie zijn in het systeem van Mazzu. STVV bleef kansen krijgen en Van Crombrugge kende een heel drukke eerste helft. Defensief lag er soms veel ruimte bij de Brusselaars. De thuisploeg eindigde goed in de eerste helft met kansen voor Amuzu en Verschaeren, maar de 0-1 was verdiend bij de rust.

Paars-Wit begon met een heel ander team aan de tweede helft en de ingevallen Vlap - gretig ingevallen - zag een vrije trap op de lat belanden en Colassin noopte Coppens tot een mooie redding. Nadien viel er nog weinig te beleven en het bleef 0-1. Meteen een nederlaag dus voor Mazzu.

RSCA eerste helft: Van Crombrugge, Lapage, Hoedt, Debast – Sadiki, Verschaeren, El Hadj, Refaelov, Agyei, Amuzu, Stassin

RSCA tweede helft: Coosemans, Masscho, Sardella, Bouchouari, Delcroix, Mikhalychenko, Engwanda, Leoni, Vlap, Raman, Colassin

LEES OOK: 'STVV slikt ferme blessuredomper'

Past Amuzu goed in dit systeem?

Meest recent

UCL: Nieuwe demonstratie Bayern, Liverpool maakt statement

De laatste tickets voor de kwartfinales van de Champions League zijn verdeeld. Het Bayern ...

17
17
'Villa neemt rigoureus transferbesluit met Tielemans'

Youri Tielemans hersteld momenteel van een blessure aan de enkels die hem ondertussen al enkele ...

23
23
Transferfabriek Union: drie nieuwe miljoenendeals in pijplijn

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

24
24
Supporters in de wolken: grote comeback bij Anderlecht

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge mathematisch verzekeren van een plek in de ...

194
194
'Beslissing gevallen: miljoenentransfer bij Club Brugge'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet. Met name aan uitgaande zijde belooft ...

213
213
Nieuwe patron bij Duivels: opvallende aanwezige op stage

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een stage in aanloop naar het WK ...

128
128
Spektakelstuk met 9 goals: Barça wervelt naar kwartfinales

FC Barcelona heeft zich op uiterst spectaculaire wijze geplaatst voor de kwartfinales van de ...

61
61
Ultieme wending voor PO I? Analisten doen voorspelling

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

189
189
‘Garcia haalt 'eeuwige flop' terug naar Rode Duivels’

Rudi Garcia lijkt een opvallende naam opnieuw naar Rode Duivels te halen. Dat zorgt meteen voor ...

112
112
'Taravel met handen in haar: zeer straffe rentree op komst?'

Anderlecht is nog altijd niet zeker van zijn plaats in de Champions' Play-Off na de nederlaag tegen ...

390
390
Van kwaad naar erger: Bakayoko onder vuur bij Leipzig

Op enkele posities beschikken de Rode Duivels over ongeziene weelde. Dat is bijvoorbeeld het geval ...

60
60
WK-kandidatuur voor Garcia: "Nog vrij in juni en juli"

Vrijdag zal Rudi Garcia normaliter zijn selectie bekendmaken voor de komende stage van de Rode ...

55
55
Herhaling van STVV-scenario? Hayen geeft grote hint

KRC Genk greep vorig weekend zijn laatste strohalm in de strijd om de Champions' Play-Off met een ...

61
61
Sleutelrol voor Club Brugge in transfer De Cat?

Het lijkt er alsmaar minder op dat Nathan De Cat volgend seizoen nog bij Anderlecht te bewonderen ...

277
277
Club NXT kent eerste tegenstander in Final Four Youth League

De jonkies van Club Brugge zorgden dinsdag voor een straffe prestatie. Ze klopten Atletico Madrid ...

267
267
Opsteker Garcia: Rode Duivel net op tijd weer fit

Binnen tien dagen spelen de Rode Duivels hun eerste wedstrijd van 2026, want dan spelen ze een ...

43
43
Seraing zorgt voor nieuwe wending in promotiestrijd

SK Beveren is al zeker van de titel in de Challenger Pro League, maar verder is de strijd om ...

219
219
'Toch enorme blessuredomper voor Courtois'

Real Madrid plaatste zich dinsdagavond zonder al te veel problemen voor de kwartfinale van de ...

144
144
'Cercle Brugge dumpt Cinel: vier kandidaat-opvolgers'

De trainerswals in de Jupiler Pro League draait onverminderd verder, want op de valreep besloot ...

445
445
Genk-fan Brecel in crisis: VIP-formule verrast iedereen

Het contrast kan haast niet groter zijn. Nog geen drie jaar geleden stond Luca Brecel op het hoogste ...

61
61
Groen licht voor Garcia: wit konijn bij Rode Duivels?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de ...

259
259
'Club Brugge vindt verrassende vervanger Mignolet'

Na dit seizoen breekt er het einde van een tijdperk aan bij Club Brugge, dat niet van plan lijkt om ...

1389
1389
'Drukke zomer Anderlecht: eerste aankoop ligt al vast'

Mathematisch kan het nog mislopen, maar de top zes ligt binnen handbereik voor RSC Anderlecht. Met ...

449
449
Trainerswals in de JPL: één keuze veranderde alles

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel. Voor een aantal ...

160
160
'Real dropt enorme transferbom met Bellingham'

Bij Real Madrid zou er in de zomer weleens een stevige transferbom gedropt kunnen worden. De ...

157
157

Meer sportnieuws