'Seraing en W-B vechten om spits uit 1B'

door
'Seraing en W-B vechten om spits uit 1B'

Het seizoen zit erop en dat betekent dat de vaderlandse clubs druk in de weer zijn om hun kern waar nodig te versterken. Ook RFC Seraing en Waasland-Beveren speuren de markt af. Beide clubs hebben nu hun oog laten vallen op dezelfde speler.


La Dernière Heure meldt dat Seraing en W-B Dylan De Belder (30) willen binnenhalen. De Belder heeft er een goed seizoen opzitten bij KMSK Deinze. Hij scoorde elf goals in dertig wedstrijden voor de Oost-Vlamingen. Ze zullen de spits echter niet zomaar laten gaan, want hij heeft nog een contract tot medio 2024. Transfermarkt schat de huidige marktwaarde van De Belder op 350 duizend euro.

De speler kan dus kiezen uit opties in 1A en 1B. Ervaring op het hoogste niveau deed hij al op bij Cercle Brugge. Die club liet hem in de zomer van 2020 transfervrij naar Deinze vertrekken, waar hij in totaal al achttien goals maakte. De Belder speelde in zijn carrière ook al voor RAEC Mons, Lommel United, SK Lierse en ... Waasland-Beveren. Het zou dus zijn tweede passage zijn op de Freethiel.

MERTENS

Deinze dreigt zo een aanvaller te verliezen. Ook Lennart Mertens zou wel eens op weg kunnen zijn naar de uitgang bij de Kaerdemakers. Mertens staat op hoog op het verlanglijstje van RWDM, dat zo snel mogelijk de promotie wil afdwingen naar 1A. Ze waren er dit jaar al dicht bij in Molenbeek, maar Seraing toonde zich in de barrageduels te sterk.

LEES OOK: Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Naar welke club moet De Belder gaan?

Meest recent

'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

28
28
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

25
25
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

109
109
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

116
116
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

121
121
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

378
378
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

284
284
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

452
452
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

429
429
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

558
558
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

129
129
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

491
491
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1073
1073
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

714
714
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

229
229
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

433
433
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

303
303
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

585
585
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

946
946
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

331
331
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

816
816
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

652
652
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

348
348
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

38
38
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

98
98

Meer sportnieuws