Deinze pakt uit met aanvaller uit JPL

door
Deinze pakt uit met aanvaller uit JPL

KMSK Deinze heeft grote ambities en wil zo snel mogelijk de promotie afdwingen naar de Jupiler Pro League. Daarvoor werd de Japanse coach Takahisa Shiraishi al binnengehaald. Ook qua spelers doen de Oost-Vlamingen hun duit in het zakje. Zo kwam de ervaren Kenneth Schuermans al over transfervrij over van Lierse Kempenzonen. Nu pakt Deinze uit met een andere nieuwkomer.


Zo meldt de club op haar website dat ze Mamadou Koné (30) gestrikt heeft. Koné zag zijn contract bij KAS Eupen na dit seizoen aflopen, maar heeft dus niet lang moeten zoeken naar een nieuwe werkgever. De Ivoriaan tekende voor twee jaar, met een optie op een bijkomend seizoen. Koné kwam in totaal in 38 duels in actie voor de Oostkantonners. Daarin scoorde de aanvaller 6 keer en gaf hij 3 assists.

Koné kijkt uit al naar het komende seizoen. "Nadat ik van Adrián over het project gehoord had, werd ik verleid door de uitdaging om de ambities van de club waar te maken. Vanaf dit seizoen hoop ik aantrekkelijk voetbal te spelen met een geweldig team en aan het einde van het seizoen te kunnen vechten voor mooie dingen", zegt hij op de clubwebstek. "Mamadou Koné is een dynamische speler die ons verschillende mogelijkheden in de aanval kan bieden, want hij kan als spits of als vleugelspeler spelen. Hij weet hoe het Belgische voetbal werkt door zijn verleden bij KAS Eupen en hij heeft daarbovenop ook internationale ervaring", vertelt sportief directeur Adrián Espárraga.

SPANJE

Koné kreeg zijn opleiding bij ES Bingerville, een club uit zijn thuisland. In de zomer van 2010 begon hij aan zijn voetbalavontuur in Europa. Hij speelde eerst bij verschillende Spaanse clubs, waaronder Racing Santander, Real Oviedo en FC Málaga. In 2018 kwam hij al eens een half seizoen op huurbasis uit voor Eupen, waarna in augustus 2020 een definitieve transfer volgde. Nu gaat hij dus aan de slag in de 1B Pro League.

LEES OOK: PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

Goede aanwinst voor Deinze?

Meest recent

'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

149
149
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

232
232
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

50
50
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

108
108
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

205
205
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

220
220
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

347
347
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

62
62
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

315
315
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

380
380
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

86
86
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

601
601
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

373
373
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

172
172
Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

De wintermercato zit er op voor de Belgische clubs. In sommige landen is de transfermarkt nog open, ...

326
326
Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Besnik Hasi werd ontslagen en ...

460
460
KRC Genk investeert in veelzijdig supertalent (15)

KRC Genk staat bekend om een sterke jeugdopleiding en de Limburgers zijn dan ook van plan om verder ...

200
200
Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

272
272
KAA Gent stelt op het nippertje nog aanwinst voor

De wintermercato is in België gesloten, maar toch sijpelen er nog deals naar buiten. Zo stelde ...

119
119
Ongeziene beelden: dít snauwde Hasi aan rust tegen Lambrechts

Standard boekte afgelopen zondag een cruciale zege in de clash met aartsrivaal RSC Anderlecht. Bij ...

498
498
'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

345
345
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

147
147
Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks ...

221
221
Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

908
908
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

326
326

Meer sportnieuws