Jonge Belg slachtoffer van racisme in Italië

door
Jonge Belg slachtoffer van racisme in Italië

Koni De Winter (19) staat te boek als een groot talent bij Juventus. De jonge verdediger kreeg in de Champions League al twee keer zijn kans bij de hoofdmacht en lijkt een wissel op de toekomst te zijn. Afgelopen weekend beleefde De Winter een slechte ervaring in Italië.


Onze jonge landgenoot zou afgelopen zaterdag namelijk het slachtoffer van racisme geweest zijn. Dat lezen we bij Het Nieuwsblad. De incidenten deden zich voor in de wedstrijd tussen de U23 van Juventus en Padova, in de kwartfinales van de promotie in de Serie C. Een rapport van de Lega Pro komt met meer details. Toen De Winter een overtreding maakte, zouden er racistische spreekkoren en geluiden te horen zijn geweest. Padova kreeg een voorwaardelijk straf. Het zal een tribune moeten sluiten als er zich nog iets gelijkaardigs voordoet.

Italië kampt al jarenlang met een racismeprobleem in het voetbal. Ook Romelu Lukaku werd er het slachtoffer toen hij nog voor Internazionale uitkwam. Zo waren er op bezoek bij Cagliari oerwoudgeluiden te horen toen Big Rom aanlegde vanop de penaltystip. De club in kwestie werd daar toen vreemd genoeg niet voor gestraft.

KOMPANY

Ook ons land werd dit seizoen opgeschrikt door een racisme-incident. Vincent Kompany gaf na afloop van de wedstrijd op het veld van Club Brugge aan dat hij, zijn spelers en zijn staf racistisch bejegend werden. "Mijn staf, mijn spelers en ikzelf zijn de hele wedstrijd uitgescholden. Bruine aap en wat dan ook. Dat zijn dingen..., ik heb het er moeilijk mee", klonk het toen bij Eleven Sports.

LEES OOK: ‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Wordt er streng genoeg opgetreden?

Meest recent

'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

58
58
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

92
92
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

133
133
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

246
246
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

448
448
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

179
179
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

231
231
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

288
288
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

136
136
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

349
349
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

228
228
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

324
324
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

601
601
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

416
416
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

141
141
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

166
166
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

307
307
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

859
859
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

360
360
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

78
78
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

353
353
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

133
133
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

608
608
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

141
141
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

281
281

Meer sportnieuws