Antwerp wil uitpakken met omstreden aanvaller

593
Antwerp wil uitpakken met omstreden aanvaller

Marc Overmars staat voor zijn eerste transferperiode als technisch directeur van Antwerp FC en nu al belooft het een hete transferzomer te worden. Er worden namelijk veel vertrekkers verwacht op de Bosuil en in de plaats wordt er een grote kwaliteitsinjectie voorspeld. De controversiële Jon Dagur Thorsteinsson zou alvast op de radar staan van Overmars, en ondanks zijn omstreden reputatie zou de aanvaller wel eens een buitenkansje kunnen zijn.


BUITENKANS(JE)

De eerste opdracht van Marc Overmars wordt het verpatsen van overbodige spelers. La Dernière Heure meldt in die optiek dat Bruny Nsimba, Alexis De Sart, Nill De Pauw, Sander Coopman, Frank Boya, Junior Pius en Alireza Beiranvand allemaal mogen beschikken. Ook de huurcontracten van Ally Samatta en Nana Ampomah zouden niet meer verlengd worden. Daarnaast is het nog de vraag wat de club van plan is met de sterkhouders Jean Butez, Michaël Frey, Manuel Benson en Koji Miyoshi, die ongetwijfeld de interesse opwekken van verschillende buitenlandse clubs.

Er wordt aldus een grote exodus verwacht op de Bosuil en dat betekent onvermijdelijk dat er in de zomer heel wat nieuwe spelers zullen arriveren in Deurne-Noord. Het is uiteraard de bedoeling om een aanzienlijke kwaliteitsinjectie door te voeren, waardoor de ploeg volgend jaar veel sterker wordt dan de équipe van het huidige voetbalseizoen. Op die manier zou Paul Gheysens een stap dichter komen bij zijn ultieme droom: Belgische kampioen worden. Ondertussen is Marc Overmars al bezig met zijn huiswerk en werd Jon Dagur Thorsteinsson bepaald als een transfertarget.



Gazet van Antwerpen weet dat Antwerp FC de 23-jarige linksbuiten momenteel nauwlettend bekijkt, maar erg concreet zou de interesse nog niet zijn. Maar Jon Dagur Thorsteinsson zou toch wel een buitenkansje kunnen zijn, want hij heeft bepaalde interessante kwaliteiten waarmee hij mooie aanvulling kan betekenen in de ploeg. Daarnaast is Thorsteinsson gratis op te pikken, want zijn contract bij Aarhus GF loopt eind volgende maand af. De 18-voudige IJslandse international zou alvast besloten hebben om zich in de komende zomer te wagen aan een buitenlands avontuur.

DRIBBELKONT

“Als ik Aarhus verlaat, dan verwacht ik niet dat ik blijf in Denemarken. Ik heb nog geen contact gehad met andere Deense clubs en ik verwacht ook niet dat dat zal gebeuren. Het is tijd voor mij om elders te gaan. Ik heb nog geen beslissing genomen en ik maak er mij niet druk in. Ik zal de tijd nemen om mijn volgende stap te bepalen. Ik wil graag naar een club gaan die meer voetbalt en me beter ligt. Als aanvaller was het moeilijk voor mij in deze ploeg”, zei Jón Dagur Thorsteinsson eerder dit seizoen aan Tipsbladet. Naast Antwerp FC wordt de 23-jarige IJslander tevens gemonitord door Lecce en FC Utrecht. Deense clubs Odense BK en Brondby IF snuffelden ook aan Thorsteinsson, maar zij maken geen kans meer om hem aan te trekken.

Jón Dagur Thorsteinsson voltooide zijn jeugdopleiding bij Fulham FC, maar hij kon er niet doorstromen naar de eerste ploeg. Pas bij Aarhus GF kon de aanvaller zijn doorbraak forceren op het hoogste niveau en nu wordt het dus tijd voor een volgende stap in zijn carrière. Thorsteinsson valt het best te omschrijven als een spelmaker vanop de flank, doorgaans op de linkerflank maar hij kan ook centraal en op rechts uit de voeten. Hij is een mooie atleet met veel snelheid en explosiviteit. Dat koppelt hij aan een groot technisch vermogen en een directe speelstijl. Thorsteinsson kan zich ook goed positioneren om de linksback de mogelijkheid te geven om hem te overlappen.



Jón Dagur Thorsteinsson blinkt vooral uit in de dribbels, met 159 stuks is hij de vierde grootste dribbelaar van de Superligaen, en door zijn veelvuldige voorzetten. Daarnaast is Thorsteinsson de regelmatigste flankaanvaller op het offensief gebied. Door zijn vele dribbels en voorzetten, voorziet hij bijgevolg veel doelgevaar voor zijn ploegmaats. Anderzijds brengt Thorsteinsson zelf te weinig dreiging voor het doel. Hij positioneert zich zelden in de box en hij drukt bovendien ook weinig af op het doel van de tegenstander. Desondanks vindt men in Denemarken dat Thorsteinsson klaar is voor de stap naar het buitenland, waar vooral de Belgische en Nederlandse competitie gezien worden als een ideale tussenstap voor hem.

DENEMARKEN IS THORSTEINSSON MOE

Het moet ook gezegd dat Jon Dagur Thorsteinsson toch een excentrieke en ietwat provocatieve voetballer is. In Denemarken zorgt hij bijvoorbeeld voor veel ergernis door schwalbes te plegen en door zijn tegenstanders te jennen. “Daarom staan enkel de fans van Aarhus aan zijn zijde”, stelde Kenneth Emil Petersen, analist voor TV3, eerder dit seizoen over het spraakmakende gedrag van Thorsteinsson. “De rest is Thorsteinsson moe want hij is zo provocatief. Ik was ook provocatief als voetballer maar hij is toch nog iets anders. Zijn attitude maakt van hem de meest provocatieve speler in Denemarken. Dat is gewoon hoe hij is en dan zie je dat de tegenstanders gefrustreerd raken.”



Jon Dagur Thorsteinsson is dus een voetballer met een handleiding, maar desondanks staat zijn meerwaarde bij Aarhus GF buiten alle discussie. Dat bleek in de voorbije wintermercato, toen de aanvaller de interesse genoot van meerdere buitenlandse clubs, maar Aarhus besloot niet in te gaan op een vroegtijdig vertrek. De club eiste toen een vraagprijs van bijna één miljoen euro, wat een grote som geld is in het Deense voetbal, en zeker al voor een speler die eind dit seizoen einde contract is. Aan Marc Overmars en zijn team om te besluiten of Thorsteinsson een gokje waard is.

LEES OOK: Ophef na penalty Club: voetbalhart bloedt bij analisten

Is Thorsteinsson een buitenkans voor Antwerp?

Meest recent

Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 7 bekend

Voor de interlandbreak staat in de Jupiler Pro League eerst nog de zevende speeldag op het ...

13
13
'Van Bommel verrast: geen De Cat, wél Antwerp-connectie'

Volgende week blazen de Rode Duivels voor het eerst sinds het WK weer verzamelen in Tubeke. De ...

143
143
Club Brugge pakt uit: sterkhouder verlengt contract

Club Brugge liet afgelopen zomer heel wat smaakmakers gaan, maar tal van andere sterkhouders bleven ...

146
146
Sibierski dropt bom: Stroeykens gratis weg bij RSCA?

Twee jaar geleden was hij nog het uithangbord van de zogenaamde 'Noblesse Oblige'-campagne, maar ...

189
189
Schoktransfer Sergio Ramos naar de Premier League?

Sergio Ramos heeft een palmares en CV om u tegen te zeggen. De centrale verdediger won zowat alles ...

40
40
Lucas Stassin roept duidelijke boodschap voor van Bommel

Lucas Stassin stond dicht bij een WK-selectie, maar uiteindelijk koos Rudi Garcia voor debutant ...

42
42
Karetsas komt met update na zorgwekkende beelden

Konstantinos Karetsas maakte afgelopen zomermercato de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund. ...

56
56
Lucca Brughmans meteen Rode Duivel onder Mark van Bommel?

Mark van Bommel zal vrijdag zijn eerste selectie voor de Rode Duivels bekendmaken. België neemt ...

0
0
Straffe JPL-revelatie staat op: “Nieuwe Osimhen”

De Jupiler Pro League is zes speeldagen ver en de analisten maken al een eerste balans op. Bij KRC ...

81
81
OPTA verrast: Union grote favoriet, Anderlecht hinkt achter

Optastats is een gerenommeerd databureau dat voor de start van de competities telkens datagerichte ...

116
116
Compper met handen in het haar: “Drama voor Antwerp”

Royal Antwerp FC was goed aan het seizoen begonnen, maar kreeg de afgelopen weken heel wat klappen. ...

198
198
Charmeoffensief Mark van Bommel faalt: Rode Duivel stopt

Mark van Bommel maakt vrijdag zijn eerste selectie van de Belgische nationale ploeg bekend. De ...

223
223
Vitor Bruno verbaast met Anderlecht-duo voor Lyon

RSC Anderlecht neemt het in de Europa League op tegen Olympique Lyon. De eerste speeldag van de ...

475
475
"Ik ga u een lap geven"-Van Gucht brengt BV tot kookpunt

Het avontuur van Ruben Van Gucht in De Verraders blijft nazinderen. De getalenteerde presentator ...

95
95
‘Anderlecht ving bot: toptarget ontploft compleet'

RSC Anderlecht werd afgelopen zomer met verschillende targets in verband gebracht. Antoine Sibierski ...

261
261
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht genadeloos, Club aast op toptalent’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

302
302
Schok in Nederland: assistent slaat tanden uit speler

Er heerst een schokgolf in Nederland na een gigantische vechtpartij. In de derby tussen ...

108
108
Goots merkt Antwerp-evolutie op: “Dat moet ambitie zijn”

Royal Antwerp FC is onder Marvin Compper weer aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Ook het vertrek van ...

137
137
'Lammens uit de ploeg? Plots zware twijfel bij Man Utd'

De opmars van Senne Lammens is indrukwekkend. Na zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester ...

248
248
Defour vreest JPL-ontslag: “Weinig krediet bij de fans”

De Jupiler Pro League is zes speeldagen ver, maar er zijn al clubs waar het heet begint te worden. ...

206
206
Mertens liet Napoli achter: Kat onthult schokkende reden

Het leven naast een absolute publiekslieveling heeft zo zijn voordelen, maar ook een keerzijde. Kat ...

107
107
Lukaku compleet afgemaakt in Turkije: “Echt belachelijk!”

Romelu Lukaku heeft zijn start in Turkije volledig gemist. De afgelopen weken begon Big Rom telkens ...

283
283
Nieuwe supertransfer voor Club: "Hij valt niet te houden"

Club Brugge haalde tijdens de voorbije mercato's riante bedragen op met de verkoop van verschillende ...

480
480
Lastige keuze Van Bommel: grote JPL-verrassing in selectie?

Aanstaande vrijdag maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van België. ...

201
201
Donkere wolken pakken zich samen boven opvolger KV Oostende

Er hangt een donkere wolk boven amateurclub KVDO, de opvolger van KV Oostende. Wat zich de voorbije ...

77
77

Meer sportnieuws