De Witte ziet dé oorzaak voor mislopen van Champions’ play-offs

door
De Witte ziet dé oorzaak voor mislopen van Champions’ play-offs

AA Gent presteerde vanaf eind januari zeer goed en wist daardoor de Beker van België te winnen en de Europe play-offs tot een goed einde te brengen. Al is dat laatste maar een troostprijs. Voorzitter Ivan De Witte wil volgend jaar beter doen dan een vijfde plaats.


Hij was op de persconferentie zeer scherp voor de spelleiding. Tegen Cercle Brugge werd een doelpunt van de Bruggelingen goedgekeurd, waardoor Gent niet wist te winnen. De Witte is dat nog steeds niet vergeten. "Onze ambities zijn duidelijk: we willen zo hoog mogelijk meedraaien. We hadden dit jaar in play-off 1 aanwezig moeten zijn. Michel (Louwagie, nvdr.) verwees naar onze straffe campagne na Nieuwjaar, maar dat we niet in PO 1 zitten, is niet enkel aan AA Gent te danken. Ik blijf met een zuur gevoel zitten over de match bij Cercle Brugge. Dit was niet correct. Onze plaats was nu al verdiend in play-off 1 geweest. Het verloop van deze play-offs is ook duidelijk geweest. Meer zeg ik daar niet over", sneerde hij ook nog eens naar de 1 op 15 van Antwerp.

GEBREK AAN EFFICIENTIË

Toch moet de analyse dieper gaan en dient gesteld te worden dat AA Gent voor Nieuwjaar simpelweg niet goed genoeg presteerde in de competitie. Het gebrek aan efficiëntie brak hen zuur op en de mislukte zomermercato inzake aanvallend geweld is daar mee de oorzaak van. Jongens als Gianni Bruno, Darko Lemajic, Ilombé Mboyo en Vakoun Bayo waren geen succes. Daar sloeg Gent de bal stevig mis, zodat alle druk bij Laurent Depoitre en Tarik Tissoudali kwam te liggen. Zij kenden een zeer goed seizoen. Komende zomer verliest Gent mogelijk Tissoudali en daar zal Vanhaezebrouck deze keer wél serieuze aanwinsten willen zien.

Is dat de hoofdreden?

Meest recent

Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

4
4
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

21
21
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

223
223
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

129
129
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

207
207
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

159
159
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

300
300
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

245
245
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

41
41
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

151
151
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

78
78
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

490
490
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

153
153
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

89
89
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

165
165
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

54
54
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

386
386
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

475
475
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

143
143
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

222
222
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

91
91
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

92
92
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

202
202
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

108
108
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

286
286

Meer sportnieuws