KRC Genk gaat voor grote verandering

door
KRC Genk gaat voor grote verandering

KRC Genk was voor het seizoen dé titeluitdager van Club Brugge. John van den Brom en Bernd Storck kregen de motor echter niet aan het draaien. Racing Genk was nooit een team.


Inzake individueel talent kan in België enkel KRC Genk wedijveren met Club Brugge. Toch was het nooit een concurrent voor de titel. Genk hoopte dit jaar voluit voor de titel mee te strijden, maar heel wat jongens bleven onder hun niveau. Theo Bongonda en Paul Onuachu haalden nog goede cijfers, maar zij waren ook veel te vaak weken niet op de afspraak. Dat kon achteraan ook gezegd worden van Jhon Lucumi en Daniel Munoz. Allen spelers die op hun positie bij de besten in België behoorden, maar die toch niet hun topniveau wisten te halen. Het zou ons niet verbazen als zij de Cegeka Arena allen zullen verlaten in de zomer.



Dimitri De Condé heeft een neus voor buitenlands talent, maar hij beseft ook dat er de laatste jaren misschien wel wat overdreven werd inzake het aankopen van buitenlands talent. Daardoor werd de eigen jeugd te vaak naar het achterplan geduwd. Daar komt verandering in. Genk gaat voluit de kaart van de eigen jeugd trekken, maar zal uiteraard ook blijven rondspeuren in het buitenland. Een goede mix is nodig. Bij Genk gaan er de nodige wijzigingen komen. Zo zou er ook binnen de jeugdopleiding veel veranderen. Jos Daerden zou vertrekken als T2 van de beloften en er is een stoelendans bezig inzake trainers. De lat gaat nog wat hoger binnen de gerenommeerde jeugdopleiding. De Condé trekt het laken naar zich toe als Head of Football en de teugels worden overal strakker aangespannen. Het niveau moet overal omhoog.

Genk zal ook in de A-kern een schoonmaak houden. Er komt een nieuwe trainer (Wouter Vrancken?) en we mogen ons ook verwachten aan de nodige Belgische transfers (Hugo Cuypers?). Er moet meer winnaarsmentaliteit in de ploeg gedropt worden. Daarrond moeten dan enkele toptalenten zoals Luca Oyen en anderen zich dan kunnen ontwikkelen. Genk wil volgend seizoen weer meedoen voor de top vier en we mogen ons aan een hete zomer verwachten.

CR

Gaat er veel veranderen bij Genk?

Meest recent

Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

4
4
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

11
11
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

21
21
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

47
47
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

23
23
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

50
50
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

37
37
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

143
143
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

295
295
Ruben Van Gucht zet kijkend Vlaanderen in vuur en vlam

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

35
35
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

164
164
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

34
34
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

61
61
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

87
87
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

89
89
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

515
515
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

242
242
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

175
175
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

150
150
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

322
322
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

43
43
Rik De Mil duidt groot struikelblok KAA Gent aan

KAA Gent doet nog volop mee voor een plek in de top 6, maar komende speeldag wacht landskampioen en ...

91
91
Leko verrast over titelkansen Anderlecht: lof voor Taravel

Komende speeldag staat de topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma, een duel dat ...

254
254
Loïs Openda breekt het internet met erg bizarre foto

Loïs Openda speelt dit seizoen op huurbasis bij Juventus, maar de Rode Duivel kan vooralsnog ...

38
38
Nazigroet bij Real Madrid: UEFA grijpt drastisch in

Real Madrid was onlangs nog in een racismerel verwikkeld met Benfica en nieuwe controverse duikt ...

97
97

Meer sportnieuws