KRC Genk gaat voor grote verandering

door
KRC Genk gaat voor grote verandering

KRC Genk was voor het seizoen dé titeluitdager van Club Brugge. John van den Brom en Bernd Storck kregen de motor echter niet aan het draaien. Racing Genk was nooit een team.


Inzake individueel talent kan in België enkel KRC Genk wedijveren met Club Brugge. Toch was het nooit een concurrent voor de titel. Genk hoopte dit jaar voluit voor de titel mee te strijden, maar heel wat jongens bleven onder hun niveau. Theo Bongonda en Paul Onuachu haalden nog goede cijfers, maar zij waren ook veel te vaak weken niet op de afspraak. Dat kon achteraan ook gezegd worden van Jhon Lucumi en Daniel Munoz. Allen spelers die op hun positie bij de besten in België behoorden, maar die toch niet hun topniveau wisten te halen. Het zou ons niet verbazen als zij de Cegeka Arena allen zullen verlaten in de zomer.



Dimitri De Condé heeft een neus voor buitenlands talent, maar hij beseft ook dat er de laatste jaren misschien wel wat overdreven werd inzake het aankopen van buitenlands talent. Daardoor werd de eigen jeugd te vaak naar het achterplan geduwd. Daar komt verandering in. Genk gaat voluit de kaart van de eigen jeugd trekken, maar zal uiteraard ook blijven rondspeuren in het buitenland. Een goede mix is nodig. Bij Genk gaan er de nodige wijzigingen komen. Zo zou er ook binnen de jeugdopleiding veel veranderen. Jos Daerden zou vertrekken als T2 van de beloften en er is een stoelendans bezig inzake trainers. De lat gaat nog wat hoger binnen de gerenommeerde jeugdopleiding. De Condé trekt het laken naar zich toe als Head of Football en de teugels worden overal strakker aangespannen. Het niveau moet overal omhoog.

Genk zal ook in de A-kern een schoonmaak houden. Er komt een nieuwe trainer (Wouter Vrancken?) en we mogen ons ook verwachten aan de nodige Belgische transfers (Hugo Cuypers?). Er moet meer winnaarsmentaliteit in de ploeg gedropt worden. Daarrond moeten dan enkele toptalenten zoals Luca Oyen en anderen zich dan kunnen ontwikkelen. Genk wil volgend seizoen weer meedoen voor de top vier en we mogen ons aan een hete zomer verwachten.

CR

Gaat er veel veranderen bij Genk?

Meest recent

Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

40
40
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

5
5
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

52
52
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

123
123
Ruben Van Gucht gespot op Tinder en dat verrast velen

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

12
12
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

30
30
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

12
12
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

267
267
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

136
136
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

176
176
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

55
55
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

194
194
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

215
215
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

99
99
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

96
96
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

118
118
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

353
353
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

96
96
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

460
460
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

271
271
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

54
54
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

72
72
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

215
215
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

487
487
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

582
582

Meer sportnieuws