KRC Genk gaat voor grote verandering

door
KRC Genk gaat voor grote verandering

KRC Genk was voor het seizoen dé titeluitdager van Club Brugge. John van den Brom en Bernd Storck kregen de motor echter niet aan het draaien. Racing Genk was nooit een team.


Inzake individueel talent kan in België enkel KRC Genk wedijveren met Club Brugge. Toch was het nooit een concurrent voor de titel. Genk hoopte dit jaar voluit voor de titel mee te strijden, maar heel wat jongens bleven onder hun niveau. Theo Bongonda en Paul Onuachu haalden nog goede cijfers, maar zij waren ook veel te vaak weken niet op de afspraak. Dat kon achteraan ook gezegd worden van Jhon Lucumi en Daniel Munoz. Allen spelers die op hun positie bij de besten in België behoorden, maar die toch niet hun topniveau wisten te halen. Het zou ons niet verbazen als zij de Cegeka Arena allen zullen verlaten in de zomer.



Dimitri De Condé heeft een neus voor buitenlands talent, maar hij beseft ook dat er de laatste jaren misschien wel wat overdreven werd inzake het aankopen van buitenlands talent. Daardoor werd de eigen jeugd te vaak naar het achterplan geduwd. Daar komt verandering in. Genk gaat voluit de kaart van de eigen jeugd trekken, maar zal uiteraard ook blijven rondspeuren in het buitenland. Een goede mix is nodig. Bij Genk gaan er de nodige wijzigingen komen. Zo zou er ook binnen de jeugdopleiding veel veranderen. Jos Daerden zou vertrekken als T2 van de beloften en er is een stoelendans bezig inzake trainers. De lat gaat nog wat hoger binnen de gerenommeerde jeugdopleiding. De Condé trekt het laken naar zich toe als Head of Football en de teugels worden overal strakker aangespannen. Het niveau moet overal omhoog.

Genk zal ook in de A-kern een schoonmaak houden. Er komt een nieuwe trainer (Wouter Vrancken?) en we mogen ons ook verwachten aan de nodige Belgische transfers (Hugo Cuypers?). Er moet meer winnaarsmentaliteit in de ploeg gedropt worden. Daarrond moeten dan enkele toptalenten zoals Luca Oyen en anderen zich dan kunnen ontwikkelen. Genk wil volgend seizoen weer meedoen voor de top vier en we mogen ons aan een hete zomer verwachten.

CR

LEES OOK: ‘KRC Genk beeft: deal met Simons staat op ontploffen’

Gaat er veel veranderen bij Genk?

Meest recent

Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

5
5
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

42
42
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

20
20
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

177
177
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

152
152
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

88
88
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

20
20
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

249
249
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

179
179
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

131
131
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

124
124
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

24
24
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

245
245
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

45
45
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

65
65
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

76
76
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

133
133
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

261
261
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

507
507
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

246
246
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

424
424
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

247
247
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

140
140
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

393
393
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

648
648

Meer sportnieuws