TU: 'Club haalt oude bekende, Lukaku mag club schrappen'

door
TU: 'Club haalt oude bekende, Lukaku mag club schrappen'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge is de kans reëel dat Jack Hendry vertrekt indien hij niet snel uitzicht krijgt op meer speelgelegenheid. Club zou al speuren naar potentiële vervangers. The Sun meldt dat de naam van oude bekende Jake Clarke-Salter weer op de verlanglijst staat. Het jeugdproduct van Chelsea FC was in 2020 al in beeld. Eind dit seizoen loopt zijn contract af bij The Blues, die hem momenteel verhuren aan Coventry City. Blauw-Zwart ruikt dus een transfervrije buitenkans. Ook Leeds United, PSV en Sheffield United zouden interesse tonen.

RSC Anderlecht dreigt Christian Kouamé te verliezen. De Ivoriaan wordt gehuurd van ACF Fiorentina en lijkt veel te duur uit te vallen om definitief over te nemen. Volgens SudPresse en Het Laatste Nieuws zal Kouamé niet te houden zijn. Fiorentina wil zijn goede seizoen bij RSCA verzilveren op de transfermarkt. De Italianen investeerden destijds zo'n 11 miljoen euro in zijn komst en willen dat bedrag grotendeels terugverdienen.

Francis Amuzu speelt naar zijn zin te weinig bij Paars-Wit. Volgens La Dernière Heure zou de flankaanvaller dan ook al een tijdje de intentie hebben om te vertrekken. De Belg met Ghanese roots kan alvast op de nodige interesse rekenen. Zo meldt Het Nieuwsblad dat zijn naam de ronde doet in onder meer de Ligue 1, waar clubs als OGC Nice en Olympique Marseille nog steeds belangstelling zouden tonen. Amuzu heeft nog een contract tot medio 2024. Anderlecht zal dan ook een aardige som willen vangen.

Kristian Thorstvedt wordt opnieuw in verband gebracht met een transfer. Dat is opvallend, want de Noorse middenvelder tekende vorige week nog een nieuw contract tot 2025. Volgens Tuttomercatoweb is het Sassuolo dat momenteel concrete interesse toont. Er wordt gewag gemaakt van een transferprijs boven de 5 miljoen euro, maar wellicht zal Genk toch nog een pak meer willen voor de 23-jarige, zeker nu hij pas zijn contract verlengd heeft.

Volgens La Dernière Heure is OSC Lille onder de indruk van Vakoun Bayo. De aanvaller wordt door Charleroi gehuurd van AA Gent en het heeft ook een aankoopoptie. De speler wil graag blijven, maar als Lille OSC komt aankloppen, verandert hij mogelijk nog van gedacht.

In de podcast Sjotcast van Het Nieuwsblad kwam analist Eddy Snelders met een opvallend weetje. Volgens hem wil Antwerp stunten met niemand minder dan Christian Eriksen, een bijzonder gerucht. Snelders stelde zich meteen wel de vraag of de Antwerpenaren wel over voldoende slagkracht beschikken om de 30-jarige middenvelder van Brentford werkelijk vast te leggen.

BUITENLAND

Kylian Mbappé leek vorige week in Parijs te blijven volgens Le Parisien, maar volgens Marca is Real Madrid nog steeds zeker dat de Fransman na het seizoen de overstap maakt. Op 1 juli, als zijn contract bij PSG er definitief opzit, zou de overgang definitief beklonken worden. PSG zou hem meer geld bieden, maar ook in Madrid heeft hij niet te klagen. Zo zou Mbappé de best betaalde speler in de hele selectie worden. Enkel over de portretrechten zou nog een akkoord gevonden moeten worden. 

Er blijft ook druk gespeculeerd worden over een vertrek in de zomer van Romelu Lukaku. Volgens Mundo Deportivo is Lukaku alvast geen optie meer voor Bayern München. De Duitse kampioen houdt rekening met een vertrek van Robert Lewandowski in de zomer, maar Lukaku zal hem niet vervangen. Chelsea zou minstens 95 miljoen euro willen vangen en Bayern is niet bereid om zo'n hoge som neer te tellen.

Volgens Fichajes staat Serge Gnabry op het wenslijstje van Real Madrid. De 26-jarige aanvaller was de voorbije jaren een sterkhouder bij Bayern, maar gaat in de zomer zijn laatste contractjaar in. Bayern slaagt er maar niet in om een akkoord te vinden over een verlenging. De club zou Gnabry in de zomer wel eens kunnen verkopen voor hij gratis de deur uit kan lopen. Real zal dan wellicht wel stevig in de buidel moeten tasten, want Transfermarkt schat zijn prijs nog steeds op 70 miljoen euro.

Volgens het Duitse Sky Sports heeft Bayern München zich gemeld bij de entourage van Sadio Mané. Sportief directeur Hasan Salihamidzic zou zelfs al gesproken hebben met de zaakwaarnemer van de Senegalees. Aangezien de flankaanvaller een contract heeft tot medio 2023 bij Liverpool, is het volgens de Duitse sportzender niet ondenkbaar dat Mané een 'haalbare kaart' zou zijn voor Bayern. Liverpool zou nog niet hebben samengezeten met de entourage van de speler en wil eerst het contract van Mohamed Salah verlengen.

Er werd de voorbije maanden al heel wat gespeculeerd over de toekomst van Cristiano Ronaldo. Volgens The Sun wil de Portugees Manchester United echter niet op een dieptepunt verlaten en wil hij de ploeg helpen om volgend seizoen een prijs te winnen en opnieuw een ticket voor de Champions League af te dwingen. Er hangt wel één grote voorwaarde vast aan het blijven van Ronaldo: nieuwe trainer Erik ten Hag moet zijn zegen geven.

Volgens Fichajes zal Juventus zich tijdens de zomermercato melden bij grote concurrent Inter. De Oude Dame zou de Nerazzurri willen beroven van Milan Skriniar. Het contract van de Slowaakse verdediger loopt af in 2023, waardoor Skriniar een bijzonder interessante optie kan zijn voor Juventus. Volgens de Spaanse bron zou Inter evenwel niet meteen weigerachtig staan tegenover een transfer van zijn sterkhouder door de financiële problemen van de club.

Ondertussen blijft er ook volop gespeculeerd worden over de toekomst van Eden Hazard. Tot voor kort leek het quasi zeker dat onze landgenoot in de zomer zou vertrekken. Maar volgens Defensa Central staat dat allerminst vast. Nu Erling Haaland naar Manchester City zal trekken, is er immers veel minder nood aan extra financiële middelen. Bovendien gelooft men in de kansen dat onze landgenoot zijn beste niveau weer kan halen nu het plaatje van zijn enkel is verwijderd. Coach Carlo Ancelotti zou de Rode Duivel volgend seizoen gebruiken als luxe-joker voorin.

FC Barcelona wil uitpakken met de komst van een extra topaanvaller. De middelen daarvoor zouden wel eens van Philippe Coutinho kunnen komen. Volgens Mundo Deportivo wil Aston Villa de Braziliaan definitief overnemen. Villa en Coutinho zouden dicht bij een persoonlijke overeenkomst staan. Op clubniveau is er wel nog geen akkoord. De Engelsen zijn niet van plan om de aankoopoptie van 40 miljoen euro te lichten en hopen dat de helft daarvan zal volstaan. Barça wil dan weer het onderste uit de kan halen, maar is bereid om water bij de wijn te doen zodat zijn forse salaris geschrapt kan worden.

Youri Tielemans is aan zijn laatste weken bezig bij Leicester CityArsenal zou alvast een serieuze kandidaat zijn om hem over te nemen. Volgens het erg betrouwbare The Athletic staan zowat alle topmensen binnen Arsenal volledig achter de komst van de Rode Duivel. Concrete onderhandelingen met Leicester moeten nog plaatsvinden, maar was er wel reeds een bemoedigend gesprek met de makelaars van Tielemans.

Feyenoord lijkt zich zich straks te versterken met een huidige Ajax-speler. Aanvaller Danilo Pereira, wiens contract afloopt in Amsterdam, zou richting de grote concurrent trekken. Feyenoord Transfermarkt meldt dat een transfer nabij is.

LEES OOK: Real Madrid pakt de scalp van Barcelona na héérlijke Clasico

Zal Club Jake Clarke-Salter halen?

Meest recent

Croky Cup: speeldata achtste finales bekendgemaakt

De afgelopen dagen werden de 1/16 finale van de Croky Cup afgerond, waarna meteen ook de loting voor ...

22
22
Conflict met DAZN escaleert: Pro League in alle staten

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 13 op het programma. Voorlopig zijn de ...

87
87
Marc Coucke in complete shock: Keiharde uithaal zindert na

Marc Coucke, de kleurrijke ondernemer en eigenaar van RSC Anderlecht, beleeft momenteel een periode ...

167
167
Lammens gaat viraal: “Toekomstige Man Utd-legende!”

Senne Lammens is op korte tijd uitgegroeid tot een fenomeen bij Manchester United. Bij zijn transfer ...

32
32
Deschacht maakt korte metten met Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen. Paars-Wit kreeg het hard te verduren ...

105
105
Stijn Stijnen haalt ongezien uit: “Slangen in het voetbal”

Stijn Stijnen was in het verleden de doelman van Club Brugge en de Belgische nationale ploeg, maar ...

75
75
Fink met luxeprobleem bij KRC Genk: wie van de twee?

KRC Genk neemt het zondag op tegen Westerlo. Thorsten Fink gaf een persconferentie en sprak onder ...

112
112
Drama onthuld: DAZN duwt Telenet diep in de put

De oorlog tussen DAZN, de Pro League en de telecomproviders blijft voortduren. Er is nog steeds geen ...

719
719
Besnik Hasi snoeihard voor één Anderlecht-speler

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen in de Jupiler Pro League. Besnik Hasi ...

179
179
Union komt met geweldig nieuws én flinke waarschuwing

Union blijft maar verbazen. Het veroverde vorig seizoen de titel, staat dit seizoen na twaalf ...

53
53
'Alsnog knaltransfer voor Stassin in januari'

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over het invullen van de spitspositie bij de Rode ...

57
57
Hand overspeeld? 'Club ziet grootmacht afhaken'

Club Brugge realiseerde in de zomer weer de nodige lucratieve uitgaande transfers. Maxim De Cuyper, ...

299
299
Hasi komt met verrassende reactie op keiharde kritiek

Anderlecht krijgt zaterdag het bezoek van KV Mechelen en dat wordt een zeer belangrijke match. Het ...

159
159
Nieuwe kans? Leko speelt open kaart over Vanzeir

AA Gent plaatste zich donderdagavond vlotjes voor de achtste finales van de beker. De Buffalo's ...

118
118
Flinke domper Anderlecht: titularis weken out

Anderlecht krijgt zaterdag het bezoek van KV Mechelen en voor die wedstrijd staat er alweer heel wat ...

200
200
Van Gucht vliegt uit de bocht: 'Rechtbank vernietigend'

Sportanker Ruben Van Gucht kwam deze week opnieuw in het nieuws, maar niet omwille van een ...

85
85
TRANSFERUURTJE: 'Strijd tussen Club en Anderlecht, vertrekkers in de maak'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

200
200
Lammens in shock bij Man Utd: “Nog nooit meegemaakt”

Senne Lammens maakte afgelopen zomer op de valreep de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester ...

152
152
Lokeren mee in woelige storm: spijt van Nainggolan?

Radja Nainggolan kende een illustere carrière bij clubs als Internazionale, AS Roma en ...

80
80
Messi zat bijna bij Ronaldo: “Hij werd resoluut afgewezen”

De rivalenstrijd tussen Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zal ongetwijfeld de geschiedenisboeken ...

43
43
‘Anderlecht-beleid zwaar onder druk: Renard de dupe’

RSC Anderlecht zit weer in de penarie. De supporters waren niet tevreden over de prestatie in de ...

288
288
Westerlo-voorzitter maakt eigen spelers compleet af

Er was één grote verrassing in de Croky Cup: tweedeklasser Beerschot won in eigen huis ...

104
104
'D-Day DAZN en Pro League: Belgische clubs in zak en as'

De perikelen rond DAZN, de telecomproviders en de Pro League blijven voortduren. Er is nog steeds ...

708
708
Euvrard voor topper tegen Charleroi: "Uiterst zeldzaam"

Standard moet dit weekend aan de bak tegen Sporting Charleroi. Een partij die ze moeten winnen, want ...

86
86
Hand van Mazzu al duidelijk: "Merkten we meteen"

OH Leuven kon eindelijk nog eens proeven van een overwinning. Felice Mazzu won met OHL met 1-3 op ...

114
114

Meer sportnieuws