Kompany zet pers en publiek met voeten op de grond

door
Kompany zet pers en publiek met voeten op de grond

RSC Anderlecht wil tegen Club Brugge de rug rechten na de smadelijke nederlaag tegen Union SG. Vincent Kompany kwam nog eens terug op de nederlaag en zette ondertussen pers en publiek ook terug met de voeten op de grond.


"Iedereen is er mottig van geweest en dat moet ook. We zijn niet op niveau van play-off 1 geweest tegen Union, het was simpelweg slecht. Ik was lange tijd boos, maar dat moet je ook achter je kunnen laten. Mijn reactie was alvast niet zalvend (lacht). We moeten als ploeg een reactie tonen. Deze teleurstelling moeten we omzetten in gezonde agressie. Maar ik laat het gevoel van één of twee matchen niet overheersen van wat we al getoond hebben dit seizoen. We scoorden 20 keer meer dan vorig jaar, haalden een pak meer punten, we haalden de top drie, de bekerfinale… Nu zijn het de play-offs en moeten we nog iets extra tonen”, stelde hij terecht vast.

Na de nederlaag was er kritiek en plots werden er vraagtekens gezet achter het functioneren van Kompany. Een vreemde hersenkronkel, want dit Anderlecht heeft nog geen ploeg die kan meestrijden voor de landstitel. "Als je het bekijkt, dan zie je het toch: Bayern is de rijkste club, Man City en Ajax ook... Noem ze maar op. Als je iets goed wilt, dan is het of heel duur of je moet geduldig zijn. Bij Anderlecht zijn besparingen en waardecreatie het credo. Ik blijf daar heel rustig onder. Er wordt vaak gefocust op de sprookjesverhalen. Vorig jaar kregen we de kritiek: waarom kan het niet zoals Oostende? Nu is het met Union ook zo. Als je rustig en consequent blijft, dan zie je dat er sinds het begin van het seizoen – toen ik aanhaalde dat we progressie zouden maken na het inpassen van een pak spelers – progressie is gemaakt (meer punten, meer goals, langer in de top vier, de bekerfinale…, nvdr.). De jongens hebben fantastisch gepresteerd dit seizoen. Dat hoofdstuk van het reguliere seizoen is nu echter voorbij en wij moeten nu oplossingen vinden om het goed te doen in de play-offs om zo een stap voorwaarts te zetten richting komend seizoen."

Dat zal zonder grote emotionele reacties mét Kompany zijn. "Ik ben helemaal gefocust op Anderlecht en voel mij hier zeer goed. Als Anderlecht tevreden is over mij, hoop ik volgend jaar nog progressie te maken met de ploeg."

LEES OOK: Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Levert Kompany goed werk met deze kern?

Meest recent

'PSG blijft gaan: versterking voor monsterlijk middenveld'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

1
1
Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Is de derde plaats nu echt weg voor Anderlecht? Op Stayen deed de recordkampioen alvast een heel ...

57
57
PO's CPL: Patro incasseert late tik, Lommel droomt van JPL

Lange tijd leek het Limburg boven vanavond in de Play-Offs van de Challenger Pro League. Lommel nam ...

36
36
Bekerfinale tóch op TV? Zenders verenigen zich tegen DAZN

Op 14 mei werken RSC Anderlecht en Union SG de finale van de Croky Cup af. Maar in tegenstelling tot ...

73
73
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

39
39
"Partijdigheid" - Anderlecht-fans viseren arbitrage op STVV

Donderdagavond werd de midweekspeeldag in de Champions' Play-Offs afgerond met een interessant duel. ...

123
123
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

202
202
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

200
200
Napoli-conflict: clubboegbeeld benoemt 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

123
123
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

47
47
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

433
433
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

190
190
KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

533
533
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

286
286
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

264
264
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

153
153
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

248
248
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

248
248
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

123
123
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

409
409
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

404
404
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

225
225
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

177
177
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

523
523
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

100
100

Meer sportnieuws