‘Anderlecht wil ongeziene doelpuntenmachine’

door
‘Anderlecht wil ongeziene doelpuntenmachine’

RSC Anderlecht bereidt momenteel de komende zomermercato voor en daarin is de doelstelling om minstens één nieuwe aanvaller aan te trekken. Sporting heeft er alvast eentje op het oog en dat is meteen de meest efficiënte spits van de Zwitserse Super League.


VERVANGER VAN ZIRKZEE/KOUAMÉ

Christian Kouamé en Joshua Zirkzee zijn dit seizoen absolute sterkhouders bij Anderlecht, maar wanneer het money time is - zoals in de bekerfinale tegen AA Gent bijvoorbeeld- laat het aanvalsduo het al te vaak afweten. Dat zal Peter Verbeke en Vincent Kompany ongetwijfeld ook opgevallen zijn, waardoor de vraag kan gesteld worden of het wel zo noodzakelijk is om enorm grote financiële inspanningen te leveren om de huurlingen Kouamé en Zirkzee definitief aan boord te halen.

De twee centrumspitsen hebben moeite om op wekelijkse basis het verschil te kunnen maken bij Anderlecht, hoewel de potentie bij beide spitsen wel degelijk aanwezig is. Echter, topspitsen - zelfs ‘maar’ op het Belgische niveau - moeten kunnen opstaan in de grote momenten. En daarin slagen Christian Kouamé en Joshua Zirkzee niet altijd. In de bekerfinale tegen AA Gent waren beide spitsen bijvoorbeeld bijzonder weinig succesvol in hun acties, iets wat zelfs resulteerde in de slechtste prestaties van alle spelers op het veld.



Omdat Christian Kouamé en Joshua Zirkzee het vaak laten afweten in money time, en door de grote vereiste financiële inspanningen om de huurlingen langer in het Lotto Park te houden, speurt Anderlecht alvast de markt af naar nieuwe spitsen. Volgens Sky Sports wordt Kaly Sène alvast stevig gemonitord, de getalenteerde Senegalese spits doet het momenteel uitstekend op uitleenbasis bij Grasshopper Club Zürich.

FENOMEEN

Kaly Sène is niet meteen een spits die constant weegt op een verdediging en je moet ook niet veel kwieke dribbels verwachten van de 20-jarige. De ruwe diamant van Grasshopper is wel een spits die dodelijk is in de zestien, iets wat dit seizoen bij Anderlecht toch wel mankeerde. Sène scoort bijvoorbeeld aan een gemiddelde van 0,5 doelpunt per competitiewedstrijd, waarmee hij de zevende vlotst scorende aanvaller is in de Zwitserse Super League.

Zijn doelpuntenregelmaat valt dus bijzonder goed mee, maar ‘t is vooral in de efficiëntie in de box waarmee Kaly Sène hoge ogen gooit. Hij scoorde dit seizoen namelijk al 10 competitiedoelpunten waarvoor hij amper 29 doelpogingen nodig had. Dat is een ratio van maar liefst 34% en dat betekent dat de Senegalees met voorsprong de meest efficiënte spits is in Zwitserland. Joshua Zirkzee haalt in dat onderdeel dit seizoen bijvoorbeeld 22% en Christian Kouamé zelfs maar 15%.



Kaly Sène is erg dodelijk in de zestien van de tegenstander, en dat wordt bevestigd door het feit dat hij in vergelijking met zijn collega-spitsen in de Super League eigenlijk erg opvallend weinig opduikt in de vijandige box. Bovendien ligt zijn gemiddelde expected goals-waarde erg laag in vergelijking met zijn 10 competitiedoelpunten. Het moge duidelijk zijn, Anderlecht heeft met Sène een echte doelpuntenmachine op het oog, eentje die bovendien nog maar 20 jaar oud is.

ONTPLOFT BIJ GRASSHOPPER

Kaly Sène wordt momenteel door FC Basel uitgeleend aan Grasshopper Club Zürich en daar is men uiteraard erg opgetogen over zijn indrukwekkende prestaties. “Hij is een snelle een zeer bekwame aanvaller”, zegt Grasshopper-coach Giorgio Contini aan Le Matin. “Om eerlijk te zijn, waren we lang aan het zoeken naar een spits, toen Basel plotseling besloot om hem aan ons te verhuren op de laatste dag van de zomermercato.” Sène werd bij Basel beschouwd als een flankaanvaller maar Contini vormde hem in Zürich om tot een centrale spits, die bovendien erg vlotjes scoort.

“Wat ik echter het meest aan hem waardeer, is zijn wil om te leren, vooruitgang te boeken en vooral om zich constant ten dienste van het team te stellen.” Ondanks die grote lof en indrukwekkende statistieken, zal Grasshopper de aankoopoptie in het huurcontract van Kaly Sène, die anderhalf miljoen euro bedraagt, hoogstwaarschijnlijk niet lichten. De club uit Zürich heeft niet veel financiële middelen voorhanden en ze zouden sowieso niet kunnen voldoen aan Sène’s salarisvoorwaarden.



Grasshopper kan helemaal niet concurreren met de aanbiedingen van de geïnteresseerde buitenlandse clubs, waardoor Kaly Sène volgend seizoen sowieso niet meer actief zal zijn in Zürich en vervolgens terugkeert naar zijn moederclub FC Basel. Het is dan nog maar de vraag wat de RotBlau met hem van plan zijn. In Zwitersland klinkt het alvast dat de Senegalees een adequate vervanger kan zijn voor Arthur Cabral, vorige zomer nog op het verlanglijstje van Antwerp FC, die in januari voor 14 miljoen euro naar Fiorentina trok. Of trekt Anderlecht dit transferdossier nog naar zich toe?

LEES OOK: 'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

Heeft Anderlecht zo'n goaltjesdief nodig?

Meest recent

Rode Duivel afgemaakt: ‘Genadeloos vertrek dreigt'

Koni De Winter werd de afgelopen interlandperiodes telkens geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia ...

21
21
Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Ronald Koeman heeft donderdagavond in het televisieprogramma Eva openhartig verteld over een ...

38
38
Breekt voormalige 'Kompany-revelatie' eindelijk door in JPL?

Vanavond nemen Sporting Charleroi en KRC Genk het tegen elkaar op. De kans is bestaande dat de ...

26
26
AA Gent verrast met terugkeer van oude bekende

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. De Buffalo's hebben vandaag nog meer nieuws ...

83
83
Garcia ziet één 'voordeel' aan blessures Lukaku en De Bruyne

België maakt zich stilaan al klaar voor het WK van komende zomer. Met Egypte, Iran en ...

23
23
Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Veel langer dan hem lief is, zat Yves Vanderhaeghe de laatste maanden aan de bank gekluisterd. De ...

235
235
Van Dijk onthult hoe hij echt over Salah denkt

Heeft Mohammed Salah zijn laatste match gespeeld voor Liverpool? De kans is zeker bestaande, want de ...

32
32
Heymans baalt, maar ziet ook nieuwe kans na vertrek Fink

Bij KRC Genk nemen ze het vanavond op tegen Sporting Charleroi. Het is de eerste match na het ...

105
105
'Dé aankoop van 100 miljoen die Real Madrid nodig heeft'

Real Madrid is nu al uiteraard bezig met transfers voor komende zomer. De Koninklijke zou volgens ...

44
44
Kindermans 'helpt' Anderlecht handje in transferdossier

Bij RSC Anderlecht gaan ze in 2026 voor een aantal spelers zeer grof geld kunnen verdienen. Twee ...

268
268
‘KRC Genk beeft: deal met Simons staat op ontploffen’

In Genk hangt er weer spanning in de lucht: iedereen wil vooruit, maar het bestuur wil zich niet ...

506
506
Garcia looft twee bekritiseerde Duivels: WK lijkt zekerheid

Bij de Rode Duivels blijven de fans een beetje op hun honger zitten over twee spelers. Onder meer ...

101
101
Kindermans speelt open kaart over terugkeer naar Anderlecht

RSC Anderlecht lijkt alles weer stilaan in orde te hebben. Er is rust in de club, de juiste mensen ...

569
569
Garcia zaait twijfel rond WK-toekomst Witsel

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia de komende maanden knopen moeten doorhakken. Hij kan wellicht ...

37
37
Losada heeft na lang zoeken eindelijk club beet

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

18
18
KRC Genk speurt rond: De Condé zoekt witte merel

KRC Genk heeft middelen, maar het kan zeker geen gekke dingen doen in januari. De Limburgers zullen ...

179
179
'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

327
327
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

221
221
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

867
867
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

143
143
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

216
216
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

503
503
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

83
83
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

601
601
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

500
500

Meer sportnieuws