TU: 'Bizarre transfersom Tielemans, risico voor Januzaj'

door
TU: 'Bizarre transfersom Tielemans, risico voor Januzaj'

Zowel wel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Beerschot VA dreigt na de degradatie een aantal spelers kwijt te geraken. MSV Foot meldt dat Pierre Bourdin alvast interesse van verschillende clubs geniet. In januari zouden al een Franse tweedeklasser en twee clubs uit 1A naar de Fransman geïnformeerd hebben. Het lijkt aannemelijk dat zij zouden kunnen terugkeren nu de degradatie een feit is. Bourdin heeft op het Kiel nog een contract tot 2023, waardoor Beerschot dus nog een transfersom zou kunnen vangen. Frédéric Frans zou wel gewoon aan boord blijven.



KV Oostende is al volop bezig met de selectie voor volgend seizoen. Vrijdag werd al aangekondigd dat de optie in de overeenkomst van Theo Ndicka gelicht werd en een dag later is er alweer contractnieuws. KVO gaat immers ook verder met Brecht Capon. De ervaren verdediger kondigde in een videoboodschap aan dat hij bijgetekend heeft tot 2023. De 33-jarige Capon gaat zo zijn achtste seizoen bij KVO in. Hij kwam in 2015 over van KV Kortrijk.

BUITENLAND
Volgens The Telegraph, doorgaans toch een behoorlijk betrouwbaar medium, mag Youri Tielemans komende zomer vertrekken voor een wel erg beperkt bedrag. Zo zou Leicester City slechts 25 miljoen pond, een slordige 30 miljoen euro, verlangen voor zijn sterkhouder. Nog steeds een aardige som, maar voor een vaste international van 24 jaar met meer dan 100 Premier League-duels op de teller, is dat behoorlijk goedkoop. Die lage som zou vooral te maken met het het feit dat hij zijn laatste contractjaar ingaat. Al hoopt Leicester nog steeds dat hij zijn contract alsnog verlengt.



Adnan Januzaj heeft zijn aflopende contract bij Real Sociedad nog niet verlengd. En volgens Mundo Deportivo zijn er inmiddels nog steeds geen vorderingen gemaakt in het dossier. Het kamp-Januzaj zou de beslissing voor zich uit schuiven. Men wil vooral zekerheid hebben over het Europese ticket van Sociedad. Ondertussen zou zijn makelaar Mino Raiola een soort van opbod-spelletje willen ontketenen tussen clubs over heel Europa en zelfs daarbuiten. Een risico, want ondertussen dreigen ook ploegen af te haken.



Transfermarkt.us weet dat Axel Witsel naar de Major League Soccer kan verhuizen. Zo zouden LA Galaxy en Los Angeles FC de ervaren Belg graag naar de Verenigde Staten willen halen. Voorlopig werd echter nog geen voorstel geformuleerd en Witsel nam nog geen beslissing over zijn toekomst. Wel is het nagenoeg zeker dat hij vertrekt bij Borussia Dortmund, waar zijn aflopende contract niet verlengd zal worden.



Volgens de Spaanse journalist Kike Marin heeft Pep Guardiola zijn zinnen gezet op een defensieve middenvelder. Daarvoor zou hij denken aan Mikel Merino, die de jongste seizoenen hoge ogen gooit bij Real Sociedad. De 25-jarige groeide daar ook uit tot Spaans international. Guardiola zou Merino graag zien komen omdat hij op verschillende posities op het middenveld uit de voeten kan en bovendien ook vrij betaalbaar zou zijn. De afkoopsom in zijn contract zou 60 miljoen euro bedragen, wat haalbaar moet zijn voor Manchester City.

LEES OOK: RSCA en Beerschot in shock: Lozano getroffen door hersenbloeding

Tielemans is rijp voor de stap naar de absolute top ...

Meest recent

RSCA en Beerschot in shock: Lozano getroffen door hersenbloeding

De supporters van RSC Anderlecht, Beerschot VA en bij uitbreiding het hele Belgische voetbal hebben ...

24
24
Nieuw drama Italië? De favorieten voor de laatste WK-tickets

Dinsdagavond/nacht is het zover, dan worden de resterende plekjes in de groepsfase van het komende ...

29
29
Einde verhaal voor Mechele? Garcia hakt knoop door

Rudi Garcia lijkt een keuze te moeten maken achterin, maar rond Brandon Mechele is het verhaal nog ...

104
104
Hoogspanning bij Pro League: Gent broedt op nieuwe bom

Dinsdag staat bij de Pro League een Algemene Vergadering op het programma en het belooft er pittig ...

60
60
Ervaren Duivel op vingers getikt: "Dat móét er echt uit"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

283
283
België - Mexico: Garcia zet basisploeg compleet op zijn kop

De Rode Duivels werken dinsdagnacht hun tweede oefenwedstrijd in aanloop naar het WK af. In Chicago ...

252
252
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku richting Napoli-exit'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

191
191
Experimenten bij Rode Duivels: Garcia kondigt wissels aan

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

102
102
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

241
241
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

149
149
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

93
93
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

60
60
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

280
280
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

385
385
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

90
90
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

617
617
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

114
114
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

131
131
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

457
457
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

103
103
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

348
348
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

806
806
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

48
48
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

311
311
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

63
63

Meer sportnieuws