De Ketelaere krijgt superdeal dankzij Mertens

door
De Ketelaere krijgt superdeal dankzij Mertens

AC Milan, Atalanta Bergamo en SSC Napoli: Charles De Ketelaere is ‘hot’ in Italië. Volgens de laatste berichten vanuit ‘de laars’ is de ploeg van Dries Mertens serieus in de markt voor hem. Het Stadio Diego Armando Maradona lijkt in elk geval de ideale bestemming voor De Ketelaere om de volgende stap van zijn carrière te zetten. Hij kan in Campanië de opvolger worden van Mertens.


SSC NAPOLI

Niemand die erover twijfelt dat Charles De Ketelaere bezig is aan zijn laatste seizoen bij Club Brugge. ’t Is enkel nog de vraag hoeveel de West-Vlamingen zullen vangen voor hun goudhaantje. Een transfer naar een Europese topclub zoals SSC Napoli, dat al maandenlang aan zijn mouw trekt, zou alvast een logische stap betekenen in de prille carrière van De Ketelaere. En een noodzakelijke ook. De aanvallende middenvelder annex aanvaller wil ²namelijk een vaste waarde worden bij de Rode Duivels en alles uit zijn carrière halen.

Maar dan moet ie wel weldra verhuizen naar het buitenland. “In België zullen ze het misschien niet graag horen, maar hij zal naar het buitenland moeten gaan om te tonen dat hij dat niveau aankan”, vertelde Kevin De Bruyne over Charles De Ketelaere in de podcast MidMid. Ook De Ketelaere wil niet zijn ganse carrière onder de kerktoren vertoeven en hij verklaarde al meermaals dat hij op termijn de stap naar een grotere Europese club wil zetten. De 20-jarige heeft er alvast de juiste kwaliteiten voor.



Charles De Ketelaere bezit een uniek profiel door onder meer zijn uitmuntende balbehandeling, snelheid, positionering en vista. Een combinatie die je niet vaak ziet in het hedendaagse voetbal. ’t Zorgt ervoor dat De Ketelaere stilaan materiaal wordt voor een club in één van de vijf grootste voetbalcompetities. Zijn specifiek profiel zou bij SSC Napoli alvast goed aanslaan. Daar zou hij onder de vleugels terechtkomen van Luciano Spalletti.

SPALLETTI

En dat is niet de minste naam in het Italiaanse en bij uitbreiding ook het mondiale voetbal. Luciano Spalletti werd vorige zomer hoofdcoach bij Napoli en hij zette de ploeg meteen naar z’n hand. De 63-jarige weet wat het is om trofeeën te winnen: hij won in zijn carrière twee Russische titels met Zenit Sint-Petersburg en twee bekers met AS Roma. Spalletti is één van de meest invloedrijkste Italiaanse trainers van zijn generatie en met zo iemand zou De Ketelaere ongetwijfeld graag willen samenwerken.

Luciano Spalletti heeft de trainersopdracht bij Napoli niet zonder reden aanvaard. Sinds zijn ontslag bij Internazionale in 2019 hield hij zich afzijdig van de voetbalwereld en was hij te vinden in zijn boerderij in de Toscaanse heuvels. Daar maakte hij wijn en sportte hij. Maar toen Napoli kwam aankloppen, moest Spalletti niet twijfelen. Zijn ultieme doel is om de Scudetto te bemachtigen, een trofee die hij nog nooit kon winnen. “Ik coachte in Rome, de stad van de Paus. In Sint-Petersburg, de stad van de tsaren. En in Milaan, de stad van de moden. Nu ben ik fier om de ploeg van Maradona te trainen. Het is een stad waar voetbal en mirakels hetzelfde zijn.”



In zijn eerste seizoen bij Napoli verwezenlijkt Luciano Spalletti uitzonderlijke zaken. Hij kampte in zijn ploeg met heel wat blessures en afwezigheden, maar desondanks zocht en vond hij altijd de juiste oplossingen. Mede door Spalletti’s tactische kunde en uitgebreide expertise, maakt Napoli momenteel nog een grote kans om de Serie A te winnen. “Er zijn nog negen pagina’s geschiedenis te schrijven”, verklaarde hij vrijdag voor de wedstrijd tegen Udinese - een match die Napoli overigens won met 2-1.

Luciano Spalletti houdt van professionele voetballers die zich constant willen verbeteren en een groot engagement uitdragen. “Naast talent, moet je duurzaamheid hebben. Ik voel het grote enthousiasme van een heel jong team. Spelers die je gemakkelijk iets kan bijleren en die dat ook goed oppikken.” Charles De Ketelaere past dus volledig in dat geschetste plaatje en de enorme ervaring van Spalletti zou de youngster van Club Brugge alleen maar voordelen opleveren. ‘t Is enkel nog maar de vraag hoe Napoli hem zou kunnen aankopen.

OPVOLGER MERTENS

Het is namelijk geen geheim dat Aurelio De Laurentiis de vinger op de knip houdt. De voorzitter van SSC Napoli voert een zuinig beleid door en één van zijn grootste maatregelen is het verlagen van de spelerslonen. Daarom verliet Lorenzo Insigne (Toronto FC) reeds de club en volgt weldra wellicht ook Dries Mertens dat voorbeeld. De coronacrisis slaat er stevig in bij Napoli en de club is bovendien het bankroet niet vergeten van in 2004.



Dat vrijgekomen kapitaal door het vertrek van Insigne - en eventueel Mertens - kan tevens goed van pas komen indien de Napolitanen straks concreet werk willen maken van Charles De Ketelaere’s komst naar het Stadio Diego Armando Maradona. In januari zou CLub Brugge enkel overstag gaan bij een bedrag van 40 miljoen euro, al lijkt in de komende zomer een bodemprijs van 30 miljoen euro realistischer.

LEES OOK: De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Moet De Ketelaere naar Napoli trekken?

Meest recent

Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

De Belgische nationale ploeg neemt het woensdagnacht op tegen Mexico in Chicago. Tegen de Verenigde ...

3
3
Wéér competitiehervorming? Bouchez slaat terug op Pro League

De Pro League zit vandaag samen om de U23-regels te bespreken nadat die illegaal werden verklaard. ...

52
52
Garcia krijgt ferme waarschuwing: “Dat is pure zelfmoord”

De Rode Duivels nemen het woensdagnacht op tegen Mexico in een oefeninterland ter voorbereiding op ...

29
29
WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

58
58
‘Belgische clubs strijden om international’

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en de Play-Offs staan voor de deur. De ...

64
64
Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Nicolas Raskin maakte een straffe opmars mee. Van Standard naar Rangers en een basisplaats bij de ...

78
78
Groot pijnpunt bij Duivels: Garcia komt met reactie

De Rode Duivels sluiten dinsdagnacht hun Amerikaanse tournée af. In het Soldier Field-stadium ...

42
42
Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

355
355
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

61
61
Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een lastige opdracht. Zo ...

165
165
'Transferbom Real: spectaculair verlanglijstje gelekt'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

103
103
'Vanaken incasseert enorme WK-opdoffer bij Rode Duivels'

De huidige stage in de Verenigde Staten is voor Rudi Garcia uiteraard een ideale leerschool richting ...

425
425
RSCA en Beerschot in shock: Lozano getroffen door hersenbloeding

De supporters van RSC Anderlecht, Beerschot VA en bij uitbreiding het hele Belgische voetbal hebben ...

183
183
Nieuw drama Italië? De favorieten voor de laatste WK-tickets

Dinsdagavond/nacht is het zover, dan worden de resterende plekjes in de groepsfase van het komende ...

109
109
Einde verhaal voor Mechele? Garcia hakt knoop door

Rudi Garcia lijkt een keuze te moeten maken achterin, maar rond Brandon Mechele is het verhaal nog ...

265
265
Hoogspanning bij Pro League: Gent broedt op nieuwe bom

Dinsdag staat bij de Pro League een Algemene Vergadering op het programma en het belooft er pittig ...

175
175
Ervaren Duivel op vingers getikt: "Dat móét er echt uit"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

313
313
België - Mexico: Garcia zet basisploeg compleet op zijn kop

De Rode Duivels werken dinsdagnacht hun tweede oefenwedstrijd in aanloop naar het WK af. In Chicago ...

534
534
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku richting Napoli-exit'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

262
262
Experimenten bij Rode Duivels: Garcia kondigt wissels aan

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

133
133
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

366
366
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

182
182
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

101
101
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

67
67
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

328
328

Meer sportnieuws