RSC Anderlecht ontvangt om 13u30 Royal Antwerp FC. Beide ploegen kunnen enkel tevreden zijn met een overwinning, zeker na de zeges van Union SG en Club Brugge. Filip Joos liet tegenover De Zondag zijn licht schijnen over de twee ploegen. Twee spelers kunnen hem niet bekoren.
Antwerp betaalde 2,5 miljoen euro om Dorian Dessoleil aan te trekken, maar die overtuigt nog steeds niet. "Dessoleil vind ik echt te weinig. De titel ambiëren met hem op die positie… dat zal niet mogelijk zijn. Hij is te weinig bedrijfszeker, heeft te veel fouten nodig en aan de bal weifelt hij te veel. Dat hij ooit door mijn Waalse collega’s in de nationale ploeg werd geschreven… dat klopt niet hé, maar dat zal om communautaire redenen geweest zijn", aldus de journalist.
Bij RSCA is Joos dan weer geen fan van Lisandro Magallan, die door de Brusselaars wordt gehuurd van Ajax. "Magallán is te weinig. Mocht Debast (18) fit zijn, dan zet ik die altijd op zijn plaats. Die jongen maakte bij zijn debuut een geweldige indruk: passing, indribbelen, duelkracht… Hij kan uitgroeien tot iets groots."
AANKOOP?
Bij Anderlecht denken ze nochtans aan een verlengd verblijf van de Argentijn. Magallan begon zeer zwak bij RSCA, maar gaandeweg ging hij beter spelen. Debast kwam echter in de ploeg, maar die viel alweer uit met een blessure. Magallan kan de komende weken bewijzen dat RSCA een bod moet neerleggen bij Ajax. Paars-Wit heeft een aankoopoptie van 5 miljoen euro, maar dat bedrag zal de club nooit op tafel gaan leggen.
LEES OOK: 'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'
Claudio Reulens