Schreuder streng voor sterkhouder: "Mag hij niet doen"

door
Schreuder streng voor sterkhouder:

Na de klinkende zege van afgelopen weekend tegen Antwerp FC, werd Club Brugge woensdag hard met de voeten op de grond gezet. Zo gaf Blauw-Zwart op eigen veld een ticket voor de bekerfinale uit handen. Tegen AA Gent verloor de regerende kampioen met zware 0-3-cijfers.


Club speelde nochtans geen slechte eerste helft, maar creëerde te weinig doelgevaar en botste op efficiënte Buffalo's. Dat zorgde voor een 0-2-achterstand aan de rust. Door de 0-1-overwinning in de heenmatch was er desondanks toch nog één en ander mogelijk voor Blauw-Zwart. Maar na 53 minuten konden de boeken helemaal dicht. Denis Odoi pakte immers een tweede gele kaart na een slaande beweging richting Tarik Tissoudali en met een mannetje minder tussen de lijnen konden de Bruggelingen geen vuist meer maken.

Een dure fout dus van Odoi. Op zijn persbabbel van vrijdagmiddag was coach Alfred Schreuder dan ook hard voor de revelatie van de voorbije weken. "Het was onnodig, dat hoeft hij niet te doen", stelde de Nederlander. "We moeten daarin slimmer worden. Tegenstanders proberen ons uit het spel te halen, maar dan moeten wij het hoofd erbij houden. Op dat moment moet hij gewoon stoppen, dan krijg je een vrije trap mee. Je moet nooit reageren."

VIER KEER ROOD IN DRIE MATCHEN
Club speelde in de voorbije weken drie keer tegen Gent en pakte in die duels liefst vier rode kaarten. Een doorn in het oog van Schreuder. "We moeten er echt van leren want je kan niet tegen Gent drie rode kaarten krijgen in drie wedstrijden. Enkel de rode kaart van Noa Lang was belachelijk, die andere kan je wel geven. Dan speel je natuurlijk tegen jezelf. Als we dat beter gaan doen, dan zijn wij een heel sterk team dat moeilijk te kloppen is."

LEES OOK: Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

De rode kaart van Odoi was terecht ...

Meest recent

'Witsel krijgt belangrijk nieuws over toekomst'

Vrijdagmiddag zal bondscoach Rudi Garcia zijn selectie vrijgeven voor de komende oefeninterlands ...

5
5
Nieuw hoofdstuk in soap: Pro League stelt DAZN in gebreke

De voorbije maanden leefden de Belgische clubs in grote onzekerheid, nadat DAZN in november ...

11
11
WK en vertrek bij Union: David speelt open kaart

Union lijkt de Champions' Play-Off in te zullen gaan als leider, maar desondanks zijn vele analisten ...

4
4
Rode Duivels stellen nieuw uitshirt voor

Binnen iets minder dan drie maanden staat de start van het WK al op het programma en dat betekent ...

31
31
Overzicht: alle Europese kwartfinales op een rijtje

De kaarten in het Europese voetbal zijn geschud. Zowel in de Champions League als in de Europa ...

38
38
Hayen slaat alarm bij Genk: "Kan moeilijke week worden"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond in de Europa League na een zware 5-1-nederlaag op het veld van SC ...

105
105
Taravel moet puzzelen: vier opties voor middenveld

RSC Anderlecht heeft zondagavond aan één puntje voldoende in de thuismatch tegen ...

134
134
UEL/UECL: Nederlandse polonaise, Onana schakelt Meunier uit

Donderdagavond zijn de laatste tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League. In ...

64
64
Zware pandoering Genk: Heynen duidt dé doodsteek aan

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

111
111
Gouden tip Club Brugge: bekend gezicht opvolger Vanaken?

Club Brugge haalde begin deze week opgelucht adem: de blessure van Hans Vanaken blijkt dan toch niet ...

413
413
Anderlecht vreest: noodscenario voor start Play-Offs

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

313
313
UEL/UECL: Palace en Nottingham ontsnappen, Jutgla nekt Lyon

Donderdagavond werden de tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League verdeeld. ...

39
39
Akelige blessure Lang krijgt staartje: Gala eist harde actie

Noa Lang zorgde woensdagavond voor een pijnlijk beeld in de Champions League. Na een verkeerd ...

99
99
België uitgeteld in Europa: Genk sneuvelt na Duitse afgang

De Europese campagne zit erop voor de Belgische ploegen. Met KRC Genk sneuvelde donderdagavond de ...

107
107
Van hemel naar hel: Matte Smets beleeft Europees drama

KRC Genk wou zich donderdagavond plaatsen voor de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor moest ...

194
194
'Garcia hint op WK-bommetje met verrassende debutant'

Rudi Garcia ziet zijn opties achterin met de week slinken, en dat kan de deur openzetten voor een ...

104
104
Laatste tickets Play-Off I: Gillet voorspelt deze twee clubs

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

322
322
Bizar: Club-speler opgeroepen bij ... twéé nationale ploegen

Volgende weken wordt het clubvoetbal even on hold gezet voor de eerste interland-periode van het ...

146
146
DAZN heeft groot nieuws voor kijker: "Première Belgisch voetbal"

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

456
456
Union blíj́ft cashen: verse toptransfers staan klaar

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

151
151
Kompany bij Europese elite: David Silva doet boekje open

Bayern München heeft woensdag opnieuw indruk gemaakt in de Champions League en won ook zijn ...

191
191
De 11 namen: Hayen verrast met opstelling KRC Genk

KRC Genk doet in Freiburg straks een gooi naar de kwartfinale van de Europa League, waarin Olympique ...

76
76
JPL-rapport: Club top in Europa, RSCA hinkt achterop

Recent kwam Transfermarkt met een update van de marktwaarde in de Jupiler Pro League op de proppen. ...

129
129
Garcia geeft geheimen prijs: WK-selectie Duivels onthuld?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde ...

177
177
'De Cat in etalage: rampscenario Anderlecht dichterbij'

Mooie liedjes duren niet lang. Die stelling gaat helaas ook op voor Nathan De Cat, die nu al op weg ...

439
439

Meer sportnieuws