'Verbazende Dani Alves dwingt Barça-bestuur tot actie'

219 stemmen
'Verbazende Dani Alves dwingt Barça-bestuur tot actie'

Na een erg tegenvallende eerste helft van het seizoen, was de nood aan versterking behoorlijk groot bij FC Barcelona. Maar door de financiële perikelen moesten de Catalanen creatief te werk gaan in hun rekruteringsproces. En zo belandde niemand minder dan Dani Alves terug op Camp Nou.


In eerste instantie werden heel wat bedenkingen geplaatst bij de comeback van de Braziliaan. Alves is inmiddels alweer 38 jaar en speelde al sinds 2019 niet meer op Europees topniveau. Bovendien had hij maandenlang geen officiële wedstrijd afgewerkt na zijn contractontbinding bij Sao Paulo. De twijfels heersten blijkbaar ook intern, gezien het feit dat dat de rechtervleugelback niet op de Europese lijst werd opgenomen.

Maar Alves deed de kritiek zelf verstommen. Hij had enkele matchen nodig om erin te komen, maar veroverde al snel een basisplaats en haalde ook een verrassend hoog niveau. Vooral zijn optreden in de topper tegen Atlético Madrid mocht, ondanks een rode kaart, gezien worden. En die goede prestaties dwingen het bestuur van de Catalanen ook tot actie.

CONTRACT TOT 2023
Zo meldt Marca dat Barcelona het contract van Alves nu alweer wil openbreken. De Braziliaan tekende in december tot eind dit seizoen. Vervolgens zou intern bekeken worden of de samenwerking verlengd ging worden. Maar blijkbaar is de clubleiding er nu al uit. Zo zou men van plan zijn om de optie in zijn overeenkomst weldra al te gaan lichten. Hierdoor wordt zijn contract automatisch verlengd tot medio 2023. Alves, die nog steeds hoopt op een WK-selectie bij Brazilië, zal op dat moment 40 jaar zijn.

LEES OOK: Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

🚀

Barça moet wel een extra doublure voor Alves halen ...

Meest recent

Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

80
80
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

9
9
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

115
115
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

102
102
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

407
407
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

138
138
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

66
66
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

89
89
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

73
73
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

51
51
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

219
219
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

93
93
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

319
319
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

351
351
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

93
93
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

355
355
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

43
43
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

504
504
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

355
355
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

447
447
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

163
163
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

82
82
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

138
138
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

123
123
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

59
59

Meer sportnieuws