Genk blijft hopen op stilaan onmogelijke top vier

door
Genk blijft hopen op stilaan onmogelijke top vier

De grootste topper van de 28ste speeldag in de Jupiler Pro League was wellicht de partij tussen Anderlecht en KRC Genk op zondagavond. De Limburgers kregen daarin een nieuw opdoffer te verwerken, want ze gingen in het Lotto Park onderuit met 2-0 en lijken zo stilaan een kruis te moeten gaan maken over de top vier.


Met nog zes wedstrijden voor de boeg in de reguliere competitie bedraagt de achterstand van de vice-kampioen op de vierde plaats inmiddels al tien punten. Mathematisch kan het dus nog - er zijn nog achttien punten te verdienen -, maar stilaan lijkt Play-Off I toch een mission impossible te worden, zeker omdat Genk daarvoor nog vier tegenstanders moet passeren. Naast Anderlecht scheiden ook Charleroi, AA Gent en KV Mechelen Genk nog van de vierde plaats.

Desondanks proberen ze in Limburg de hoop erin te houden. "Details hebben vandaag het verschil gemaakt. Ik ben gefrustreerd, maar dat is voetbal. We moeten deze match vergeten en blijven geloven in Play-Off I", verklaart Kristian Thorstvedt immers aan La Dernière Heure. Ook Paul Onuachu deelde dat gevoel. "Anderlecht verdiende de overwinning, ondanks onze goede start. We moeten blijven werken en er tot het einde in blijven geloven", stelde hij.

RECHTSTREEKSE CONCURRENT
Genk speelt in zijn laatste vijf wedstrijden nog tegen één team uit de top acht: op speeldag 32 tegen Club Brugge. Dat kan goed nieuws zijn voor de Limburgers, want dat betekent dat ze in principe een 'lichter' programma voor de kiezen krijgen. Anderzijds betekent het gebrek aan duels tegen topclubs ook dat ze hun concurrenten geen directe punten kunnen ontfutselen en hun lot dus minder in eigen handen hebben.

LEES OOK: AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

Kan Genk de top vier nog halen?

Meest recent

Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

3
3
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

35
35
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

103
103
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

197
197
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

49
49
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

283
283
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

213
213
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

319
319
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

158
158
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

73
73
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

172
172
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

68
68
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

353
353
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

528
528
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

81
81
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

281
281
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

233
233
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

479
479
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

433
433
'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Dinsdagavond is het zover, dan sluit de transfermakt opnieuw onverbibbelijk zijn deuren. Bij een ...

673
673
Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

570
570
'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

155
155
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

513
513
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

51
51
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

200
200

Meer sportnieuws