Voormalig Belgisch toptalent als amateur aan de slag bij Roda

89 stemmen
Voormalig Belgisch toptalent als amateur aan de slag bij Roda

De voorbije jaren gingen heel wat Belgische talenten in het buitenland op zoek naar een doorbraak, maar dat draaide lang niet altijd even goed uit. Dat mocht bijvoorbeeld ook Jamie Yayi Mpie ondervinden. De aanvaller verruilde als zestienjarige Anderlecht voor Sampdoria, maar 4,5 jaar later is het gewezen toptalent als amateur aan de slag.


Het leek er aanvankelijk nochtans goed uit te zien voor Yayi Mpie, die in zijn eerste seizoenen indruk maakte bij de jeugdelftallen van Sampdoria en een vaste waarde was bij de Belgische nationale U16, U17 en U18. Het leverde hem in 2019 een eerste selectie voor de A-ploeg op, voor een competitiewedstrijd tegen Napoli. Maar het zou daarbij blijven.

Blessures remden zijn ontwikkeling en Yayi Mpie raakte bij Sampdoria helemaal uit beeld. In januari besloot hij zijn contract in Italië te ontbinden en bij Roda JC aan de slag te gaan. Daar kreeg hij zelfs geen profcontact, want hij tekende er op amateurbasis. Maar na vijf invalbeurten en één doelpunt in de voorbije weken heeft hij geen spijt van die keuze.

GEEN FABELTJES
"Het afgelopen seizoen heb ik vrijwel volledig vanwege blessure gemist. De kans om door te breken werd plots nihil", vertelt Yayi Mpie op de website van Roda. "Via mijn zaakwaarnemer belandde ik in oktober bij Roda JC. In mijn eerste gesprek met Jurgen Streppel vertelde hij geen fabeltjes. Hij is een trainer die het uiterste uit mij kan halen.  Inmiddels ben ik al vier keer ingevallen. Toen ik ook nog bij mijn thuisdebuut tegen ADO Den Haag meteen scoorde, was ik echt blij en ging ik helemaal los. Momenteel verdien ik nul euro per maand, maar dat gevoel was onbetaalbaar. Dat neemt niemand mij meer af."

Zal hij nog helemaal doorbreken?

Meest recent

Mechele geeft hét grote verschil met Union SG aan

Union SG heeft na strafschoppen de supercup gewonnen van Club Brugge. Een volgende (kleine) prijs ...

12
12
Standard heeft weer beet met volgende transfer

Standard heeft vanavond nog een aanwinst meegedeeld. De Luikenaars hebben zopas aangekondigd dat de ...

16
16
'Hasi slaat toe en shopt bij KRC Genk'

Besnik Hasi vond deze zomer een opmerkelijke nieuwe uitdaging, vier maanden na zijn ontslag bij ...

121
121
Union SG wint na strafschoppen en heeft eerste prijs beet

Club Brugge en Union SG openden vanavond het Belgische voetbalseizoen met de supercup. De ...

86
86
'Antwerp verrast met ex-smaakmaker van AA Gent'

Royal Antwerp FC heeft nog héél veel versterking nodig. Na Maxime Busi en Michael Frey ...

156
156
Maakt Tinder zijn intrede in de Belgische voetbalwereld?

Mogelijk bent u al vertrouwd met Tinder, alleen zal dat vermoedelijk op een heel andere manier zijn. ...

22
22
Club Brugge - Union SG: fans irriteren zich mateloos

Club Brugge en Union SG begonnen om 20u30 aan de supercup in het Jan Breydelstadion. De eerste 45 ...

156
156
'AA Gent mag miljoenenbod van Millwall verwachten'

Bij AA Gent moeten ze spelers verkopen om groene cijfers in de boekhouding te hebben. De ...

114
114
Ajax stunt opnieuw met zeer grote naam

Ajax wil dit seizoen weer meespelen voor de landstitel. Jordi Cruijff is bezig met een zeer ...

150
150
Club Brugge maakt deal met FC Barcelona wereldkundig

Club Brugge heeft zopas een opvallende transfer afgerond, al is het er eentje die er maanden zat aan ...

101
101
Club Brugge droomt groot: Spaans fenomeen met ruim 300 goals

Club Brugge kijkt naar Spanje voor versterking. Een bewezen goalmachine duikt op de radar van ...

918
918
Cristiano Ronaldo laat fans smullen van peperduur 'speeltje'

Cristiano Ronaldo weet als geen ander hoe hij de aandacht moet trekken. Dit keer is het niet een ...

51
51
Anderlecht ontdekt eindelijk weer een vleugje Kompany

RSC Anderlecht won met 3-1 van Hammarby. Paars-Wit wist vooral op enthousiasme en passie het ...

321
321
Club Brugge - Union SG: Leko verrast met basisploeg

Club Brugge en Union SG openen als landskampioen en bekerwinnaar het Belgische voetbalseizoen. Wie ...

147
147
Kerk, Willen én KV Kortrijk ronden transfers af

Lukas Willen en Gyrano Kerk hebben na vele weken zoeken een nieuwe club gevonden. De twee ...

90
90
Beveren onder stoom en rondt volgende transfer af

SK Beveren is ondertussen niet meer te stoppen. De Waaslanders zijn in gang geschoten op de ...

66
66
Pittige clash tussen Peter Vandenbempt en Sam Kerkhofs

Peter Vandenbempt is al jaren een vaste waarde als voetbalcommentator, maar ook naast de microfoon ...

57
57
STVV en Patro Eisden ronden opmerkelijke transfer af

STVV en Patro Eiden hebben vandaag een onderlinge transfer afgerond. Dat maakten de twee Limburgse ...

42
42
Anderlecht stelt twee verrassende nieuwe namen voor

Anderlecht heeft niet alleen nog heel wat werk op het veld, maar ook daarnaast beweegt er wat. De ...

381
381
'Club Brugge keert kar: Leko gunt flop herkansing'

Club Brugge doet nu al jarenlang gouden zaken op de transfermarkt, maar af en toe slaat ook de ...

522
522
Thorup in blijde verwachting: versterking voor KRC Genk

De voorbereiding verliep niet bepaald van een leien dakje bij KRC Genk, dat na een teleurstellend ...

496
496
'Nieuw bod Club Brugge: toptarget forceert transfer'

Club Brugge neemt het in de Supercup straks op tegen Union, maar nog voor het echte werk weer begint ...

523
523
Leko moet impoviseren: Club met onuitgegeven basiself

Bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond trapt de landskampioen de nieuwe ...

365
365
'Arsenal doet Premier League beven: transfer van 90 miljoen'

Arsenal FC legde afgelopen seizoen voor de eerste keer sinds 2004 beslag op de Engelse landstitel. ...

132
132
Bruno negeert opvallende naam: Anderlecht-exit na 162 matchen?

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de derde voorronde van de Europa League. In ...

981
981

Meer sportnieuws