Genk krijgt de volle laag: "Geen teken van een topclub"

door
Genk krijgt de volle laag:

KRC Genk speelt vandaag tegen Standard, maar het last een persboycot in. Dat naar aanleiding van de scheidsrechterlijke beslissingen van de afgelopen wedstrijden die volgens de club een 'gebrek aan respect' tonen. Thomas Chatelle vindt het maar niets.


Een persboycot is zelden een goed idee. Bovendien is het ook een vreemde zet, aangezien het geen impact gaat hebben. Genk voelt zich tekort gedaan, maar de afgelopen weken heeft bijna elke coach van de topclubs zijn zegje gedaan over een falende spelleiding. Uiteraard zijn er te veel fouten bij de spelleiding, maar Genk moet vooral ten rade gaan bij zichzelf waarom het na 26 speeldagen in deze situatie zit. Daar ligt de oorzaak voor de nervositeit, want het dreigt naast de top vier te grijpen. Het is duidelijk dat de stress toeneemt bij een aantal Belgische topclubs die onder de maat presteren.

ONRUST

Chatelle vindt de aanpak in verband met de persboycot dan ook maar niets. "Het is een beetje een gewoonte in Genk om te denken dat ze er minder aandacht krijgen dan de topclubs uit Brussel, Brugge en Luik. Ze moeten eerst en vooral naar zichzelf kijken en beseffen dat ze dit seizoen niet goed genoeg presteren. Ze geven nu vooral een teken van onrust en niet van een topclub. De Condé was enkele maanden geleden boos omdat twee van zijn spelers niet werden opgeroepen door Martinez, maar als ik zie hoe onregelmatig die presteren, dan is dat normaal dat ze er niet bij waren", zegt Chatelle aan De Zondag. Hij doelt daarmee op Theo Bongonda en Bryan Heynen, die geen topseizoen kennen. Die eerste koos ondertussen voor Congo.

LEES OOK: Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Verkeerd aangepakt van Genk?

Meest recent

De Condé: "Kans groot dat hij KRC Genk verlaat"

Bij KRC Genk lopen heel veel spelers in de kijker. Head of Football Dimitri De Condé heeft ...

8
8
Spaanse pers ziet tal van uitblinkers bij Club Brugge

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van in het Jan Breydelstadion. Ze speelden ...

45
45
'Anderlecht krijgt gigantische opdoffer te verwerken'

RSC Anderlecht is op zoek naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi. De Brusselaars hebben ...

75
75
Leko baalt: Club met grote tegenvaller naar Madrid

Club Brugge speelde 3-3 tegen Atlético Madrid. Dat was al bij al een correct resultaat in het ...

63
63
Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

192
192
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

314
314
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

51
51
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

251
251
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

385
385
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

584
584
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

252
252
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

58
58
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

182
182
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

21
21
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

129
129
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1335
1335
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

100
100
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

621
621
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

58
58
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

131
131
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

166
166
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

174
174
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

288
288
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

158
158
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

118
118

Meer sportnieuws