U21: Anderlecht tekent voor eerste verlies, Genk kan uitlopen

door
U21: Anderlecht tekent voor eerste verlies, Genk kan uitlopen

Naar goede gewoonte wordt er op maandagavond gevoetbald in de nationale beloftencompetitie van ons land. Dit seizoen is de inzet immers bijzonder groot bij de U21-ploegen van onze eersteklassers. De uiteindelijk top vier zal namelijk volgend seizoen aantreden in 1B, terwijl de achtervolgers vrede zullen moeten nemen met een plaats in de amateurklasse. 


RSC Anderlecht stond vanavond voor een lastige verplaatsing naar Charleroi. De Neerpede-producten hadden dit seizoen nog niet verloren, maar daar kwam zojuist verandering in. Na een snelle treffer van de thuisploeg waren de troepen van Robin Veldman niet meer in staat om de stevige Zebra's te verschalken. Met namen als Stroeykens, Sardella, Kana en Arnstad stonden nochtans enkele A-kernspelers op het veld bij de jonge Brusselaars. 

Door het verlies kan Anderlecht medeleider KRC Genk zien uitlopen. Beide ploegen hadden namelijk evenveel punten, maar de Limburgers hebben een match minder op de teller. De nummer twee en drie in het klassement, Standard en KAA Gent, kwamen vanavond niet in actie. Zij kampen immers al met een achterstand van respectievelijk zes en tien punten op beide leiders. 

Club NXT en Genk warmen zich op voor Youth League

Club NXT en de U21 van KRC Genk kwamen vanavond niet in actie vanwege Europese verplichtingen. Eerstgenoemde neemt het namelijk op tegen Midtjylland aanstaande woensdag. De jonge Bruggelingen hebben in Denemarken maar één kans om zich te plaatsen voor de 1/16de finale van het prestigieuze jeugdtornooi. Terugwedstrijden worden namelijk niet afgewerkt in deze ronde van het tornooi. KRC Genk moet het in tegenstelling tot Club Brugge wél in eigen huis trachten te doen. Zij staan wel voor een loodzware opdracht. Het gerenommeerde Chelsea is namelijk de tegenstander van dienst. 

LEES OOK: Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Wie zal zich plaatsen voor de volgende ronde?

Meest recent

'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

79
79
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt belangrijk nieuws

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

34
34
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

145
145
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

21
21
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

189
189
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

150
150
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

363
363
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

79
79
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

604
604
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1070
1070
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

343
343
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

292
292
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

304
304
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

463
463
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

481
481
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

221
221
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

380
380
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

99
99
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

227
227
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

986
986
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

229
229
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

55
55
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

49
49
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

360
360
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

323
323

Meer sportnieuws