Standard dient officiële klacht in na VAR-fiasco

door
Standard dient officiële klacht in na VAR-fiasco

Ondanks een 0-1-achterstand aan de rust, leek Standard zaterdagavond alsnog met de volle buit aan de haal te gaan in de thuiswedstrijd tegen Cercle Brugge. In de extra tijd werkte Moussa Sissako de winnende treffer immers tegen de touwen. Maar dat was buiten de VAR gerekend.


In de absolute slotfase van de partij kregen de Rouches nog een vrije trap. Mehdi Carcela schilderde die stilstaande fase op het hoofd van Sissako, waarop een Luiks feestje losbarstte. Maar die vreugde was van korte duur. Nadat de videoref de fase minutenlang had bestudeerd, besloot men in Tubeke om de treffer alsnog af te keuren. Sissako zou immers buitenspel hebben gestaan op het moment dat de assist verzonden werd.

Maar die beslissing deed heel wat stof opwaaien. Zo was de herhaling zeer onduidelijk en zelfs de officiële VAR-lijn was voor interpretatie vatbaar. Vanuit het Luikse kamp, alsook van heel wat neutrale toeschouwers, kwam er dan ook heel wat kritiek. En de Rouches gaan daags nadien zelfs nog een stapje verder. Via de officiële kanalen laat de club namelijk weten dat ze een klacht gaat neerleggen tegen deze beslissing.

MEERDERE FOUTEN
Standard wijst onder meer op dat de gehanteerde buitenspellijn foutief getrokken werd en naar het feit dat de VAR enkel zou mogen ingrijpen bij een 'duidelijke' of 'ernstige' fout, wat volgens de Rouches niet het geval was. Ook vindt men het frappant dat de scheidsrechter zelf niet naar het scherm werd geroepen. "We moeten dus vaststellen dat het hier meerdere dwalingen betreft die op geen enkele manier binnen het domein van interpretatie of beoordeling vallen. Het gaat simpelweg over de zuivere en eenvoudige toepassing van de geldende regels. Omwille van al deze redenen heeft Standard de Liège beslist om klacht in te dienen", klinkt het in een statement.

LEES OOK: Alles of niets: scharniermoment in stadiondossier Club

De klacht van Standard is terecht ...

Meest recent

Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

De Belgische nationale ploeg neemt het woensdagnacht op tegen Mexico in Chicago. Tegen de Verenigde ...

0
0
Wéér competitiehervorming? Bouchez slaat terug op Pro League

De Pro League zit vandaag samen om de U23-regels te bespreken nadat die illegaal werden verklaard. ...

36
36
Garcia krijgt ferme waarschuwing: “Dat is pure zelfmoord”

De Rode Duivels nemen het woensdagnacht op tegen Mexico in een oefeninterland ter voorbereiding op ...

25
25
WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

53
53
‘Belgische clubs strijden om international’

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en de Play-Offs staan voor de deur. De ...

60
60
Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Nicolas Raskin maakte een straffe opmars mee. Van Standard naar Rangers en een basisplaats bij de ...

76
76
Groot pijnpunt bij Duivels: Garcia komt met reactie

De Rode Duivels sluiten dinsdagnacht hun Amerikaanse tournée af. In het Soldier Field-stadium ...

42
42
Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

336
336
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

61
61
Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een lastige opdracht. Zo ...

158
158
'Transferbom Real: spectaculair verlanglijstje gelekt'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

97
97
'Vanaken incasseert enorme WK-opdoffer bij Rode Duivels'

De huidige stage in de Verenigde Staten is voor Rudi Garcia uiteraard een ideale leerschool richting ...

421
421
RSCA en Beerschot in shock: Lozano getroffen door hersenbloeding

De supporters van RSC Anderlecht, Beerschot VA en bij uitbreiding het hele Belgische voetbal hebben ...

183
183
Nieuw drama Italië? De favorieten voor de laatste WK-tickets

Dinsdagavond/nacht is het zover, dan worden de resterende plekjes in de groepsfase van het komende ...

109
109
Einde verhaal voor Mechele? Garcia hakt knoop door

Rudi Garcia lijkt een keuze te moeten maken achterin, maar rond Brandon Mechele is het verhaal nog ...

260
260
Hoogspanning bij Pro League: Gent broedt op nieuwe bom

Dinsdag staat bij de Pro League een Algemene Vergadering op het programma en het belooft er pittig ...

173
173
Ervaren Duivel op vingers getikt: "Dat móét er echt uit"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

312
312
België - Mexico: Garcia zet basisploeg compleet op zijn kop

De Rode Duivels werken dinsdagnacht hun tweede oefenwedstrijd in aanloop naar het WK af. In Chicago ...

530
530
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku richting Napoli-exit'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

260
260
Experimenten bij Rode Duivels: Garcia kondigt wissels aan

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

131
131
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

362
362
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

182
182
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

101
101
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

67
67
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

327
327

Meer sportnieuws