RSC Anderlecht speelde op 11 februari 2021 in het Dudenpark tegen Union SG. In deze match van de Beker van België werd het maar liefst 0-5 voor Paars-Wit. Een terugblik op deze wedstrijd.
Bij Union SG kwamen die dag acht spelers aan de aftrap die nu ook een basispion zijn. Tegen Club Brugge speelden afgelopen donderdag Bart Nieuwkoop, Lazar Amani en Siebe Van der Heyden. Union SG zag vorig jaar echter sterretjes en zal ongetwijfeld revanche willen nemen op de buren uit Anderlecht.
LEEGLOOP
Die scoorden toen vijf keer, maar alle doelpuntenmakers van dienst zijn weg. Lukas Nmecha (Wolfsburg, twee goals), Paul Mukairu (FC Kopenhagen) en Abdoulay Diaby (Al-Jazira, twee goals) spelen niet meer voor RSCA. Ook Timon Wellenreuther (Willem II), Sambi Lokonga (Arsenal) en Jacob Bruun Larsen (Hoffenheim) hebben RSCA verlaten. Ook invallers Adrien Trebel (B-kern), Mohammed Dauda (Cartagena) en Marco Kana (hoogstens bank) zullen niet spelen. Van de elf spelers die toen aan de aftrap blijft er vandaag maar één over. Enkel Josh Cullen zal ook spelen. Bogdan Mikhalychenko (bank), Michael Murillo (interlandverplichtingen), Hannes Delcroix (blessure), Lucas Lissens (blessure), Francis Amuzu (bank) en Anouar Ait El Hadj (bank) zullen niet aan de aftrap verschijnen tegen Union SG.
Bij Anderlecht zullen ze ongetwijfeld hopen op hetzelfde scenario als bijna een jaar geleden, maar die kans is bijzonder klein. Meer zelfs, Union SG lijkt na de recente prestaties tegen KRC Genk en Club Brugge inzake vorm zelfs als topfavoriet aan de match te beginnen.
Claudio Reulens