Schreuder zorgt al voor discussie bij Club Brugge

door
Schreuder zorgt al voor discussie bij Club Brugge

Alfred Schreuder wordt in de voetbalwereld bejubeld als assistent-trainer, maar als hoofdtrainer heeft hij nog alles te bewijzen. Vincent Mannaert - hoe kan het ook anders - gelooft rotsvast in het kunnen van Schreuder, terwijl Marc Degryse eerder zijn twijfels uitte over hem in Het Laatste Nieuws. Er wordt dus veel gesproken en geschreven over de Nederlander, maar die werkt ondertussen naarstig verder aan zijn nieuwste project. Zijn visie en filosofie bij Club Brugge wordt alvast heel duidelijk en merkbaar.


VOOR- EN TEGENSTANDERS

Als de juiste man op de juiste plaats. Zo werd Alfred Schreuder voorgesteld door Vincent Mannaert. De manager van Club Brugge loopt hoog op met de Nederlander zijn voetbalexpertise, zijn ruime ervaring als assistent-coach onder grote coaches zoals Erik ten Hag, Julian Nagelsmann en Ronald Koeman, en zijn brede kennis van het Europese voetbal. Schreuder werkte namelijk in Nederland (Ajax, FC Twente), Duitsland (TSG Hoffenheim) en Spanje (FC Barcelona). En die enorme kennis kan Club Brugge alleen maar ten goede komen.



Maar de aanstelling van Schreuder bij Club Brugge werd niet door iedereen enthousiast onthaald. Marc Degryse stelt zich bijvoorbeeld grote vragen rond de beperkte ervaring van de Nederlander als hoofdcoach. Schreuder werkte enkel bij FC Twente (één seizoen) en Hoffenheim (één seizoen) als sportief verantwoordelijke. “Die had ik niet op mijn lijstje gezet”, stelde Degryse in Het Laatste Nieuws. “Schreuder is nog nooit ergens langdurig T1 geweest. … Ik ben er niet van overtuigd dat dit de man is die Club nodig heeft.”

POSITIEVE SIGNALEN

Desondanks verdient Alfred Schreuder het voordeel van de twijfel. Het staat buiten kijf dat de 49-jarige een schat aan voetbalkennis bezit en dat hij een uitstekende peoplemanager is, maar die zaken moet hij nog kunnen aantonen in een rol van hoofdcoach. En dan meteen al bij Club Brugge, een topclub waar de druk enorm kan zijn. Tijdens zijn eerste dagen in Brugse loondienst zijn de kritieken alvast positief. Had u het anders verwacht, misschien?



De komst van Alfred Schreuder betekent een nieuw elan en een verfrissende wending voor de spelersgroep van Club Brugge. Op trainingskamp in Marbella legt de Nederlander meteen al zijn accenten en die worden goed onthaald. Schreuder mocht zijn visie ook al etaleren tijdens een oefenwedstrijd tegen Karlsruher SC, een middenmoter uit de 2. Bundesliga. Dit betrof een eerste kennismaking tussen Schreuder en Club Brugge in een wedstrijdvorm.

OFFENSIEF MATIG

Tegen Karlsruhe kregen alle spelers van Club Brugge elk 45 minuten om zich te bewijzen, waardoor het resultaat van deze oefenwedstrijd eigenlijk van ondergeschikt belang was. Het was wél belangrijk om de veelbesproken nuances van Alfred Schreuder te kunnen zien. De Nederlander wordt beschouwd als een aanvallende coach die garant staat voor een hoge kansencreatie, iets dat hij trouwens bewees in zijn laatste opdracht als hoofdcoach bij Hoffenheim.



Maar woensdag kwam daar nog niet veel van in huis. Club Brugge scoorde niet en het vuurde ook maar vier pogingen af naar het doel van de tegenstander. Naar Brugse normen is dat erg weinig, want dit seizoen gebeurde het nog maar vier keer dat Club minder dan vier pogingen tussen de palen telde. Maar dat hoeft uiteraard geen grote zorgen te baren in dit vroege stadium. Anderzijds was Club wel veel dreigender dan Karlsruhe, maar nog niet zoals het zou moeten zijn.

CONTRAST MET CLEMENT

Het absolute stokpaardje in de visie en filosofie van Alfred Schreuder is de passing. De Nederlandse coach streeft een hoog balbezit na en dat was woensdag meteen duidelijk. Club Brugge haalde tegen Karlsuhe namelijk 62% balbezit, een gemiddelde dat dit seizoen enkel tegen KV Oostende en Oud-Heverlee Leuven werd overstegen. Schreuder houdt van een verzorgde spelopbouw en dat steeds van achteruit én over de grond. En ook dat was eraan te zien.



De West-Vlamingen telden woensdag 641 passes, een aantal dat dit seizoen nog niet werd bekomen. 554 stuks daarvan waren succesvol, en ook dat is een primeur dit seizoen. Al moeten we wel benadrukken dat dit slechts een oefenwedstrijd betreft en dat het balbezit uiteraard niet heilig is. Anderzijds speelde Club Brugge tegen Karlsruher nooit verticaler dit seizoen en telde de ploeg ¼ minder lange ballen dan onder Clement. Het tempo en aantal passes per balbezit lagen woensdag ook gevoelig hoger dan het seizoensgemiddelde.

VOORBEHOUD

De eerste nuances van Alfred Schreuder zijn dus al gedetecteerd, al mogen er nog geen bindende conclusies gemaakt worden na de eerste oefenwedstrijd van de Nederlandse oefenmeester. Net als het resultaat (0-0) zijn de individuele prestaties van de spelers eveneens van ondergeschikt belang. De belangrijkste les is hoe de ploeg, waarin elke speler 45 minuten speelde, de subtiele modificaties van hun nieuwe coach aanvoelt, begrijpt en uitvoert. En dat zit (voorlopig) dus wel snor. Zaterdag volgt alvast een nieuwe oefenwedstrijd tegen Puskas Akademika FC, waardoor we snel opnieuw wat slimmer zullen worden.

LEES OOK: 'Done deal: tweede vertrekker een feit bij Club Brugge'

Trending:

'Club Brugge krijgt zin: Milan verhoogt bod op Jashari'
'Club Brugge krijgt zin: Milan verhoogt bod op Jashari'

Wordt Schreuder een succes bij Club Brugge?

Meest recent

Anderlecht vloekt: zomeraanwinst in de lappenmand?

RSC Anderlecht werd het afgelopen seizoen geteisterd door de ene blessuregolf na de andere. Ook op ...

25
25
Union & co. droppen bom: competitiestart in gevaar?

Zoals verwacht blijkt het laatste woord over het competitieformat nog niet gezegd. De juridische ...

119
119
'AA Gent vs. Anderlecht: prijskaartje toptarget bekend'

In de jacht op versterking leggen Belgische ploegen mekaar op de transfermarkt geregeld het vuur aan ...

160
160
'Done deal: tweede vertrekker een feit bij Club Brugge'

Club Brugge zag tot dusver enkel Ferran Jutglà andere oorden opzoeken, maar in zijn zog zal ...

332
332
TRANSFERUURTJE: Jackpot voor Club, Antwerp, Genk & Union

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

353
353
Fans glunderen: Lukaku stapje verder met Anderlecht-flirt

Romelu Lukaku keert ooit terug bij RSC Anderlecht, dat staat vast. Big Rom brak op jonge leeftijd ...

232
232
‘Wilmots gaat los: Standard slaat ferme dubbelslag'

Standard Luik gaat hard op de zomermercato. Sudinfo laat weten dat de Rouches op het punt staan een ...

308
308
Anderlecht beslist: Vandenhaute buiten schot, géén verhoging

RSC Anderlecht heeft dinsdagavond een vergadering met de Raad van Bestuur gehouden. Het ...

507
507
'De Slimste Mens strikt plots spraakmakende kandidaat'

Eén van de best bekeken programma's op de Vlaamse televisie blijft 'De Slimste Mens ter ...

83
83
Rik Verheye met sensationele biecht over Ella Leyers

Rik Verheye zette goed twee jaar geleden de stap richting de voetbalwereld. De BV maakte daarvoor al ...

161
161
OH Leuven haalt oude bekende van Anderlecht op

OH Leuven is een club waar ze de afgelopen jaren wel wat jong talent lieten doorbreken. Dat leverde ...

92
92
‘Genk zoekt oplossing: Club als pijnlijke spiegel’

KRC Genk nodigde de media uit voor een rondetafelgesprek met CEO Luc Hooyberghs. Hij gaf aan dat de ...

200
200
'Beerschot legt twee bekende namen op de rooster'

Beerschot speurt de markt af naar opportuniteiten. De Kielse Ratten hebben niet veel middelen en ze ...

269
269
'Westerlo aan zet: Yow lokt stevige interesse'

We haalden al aan dat er veel staat te gebeuren bij KVC Westerlo. De Kemphanen moeten ook spelers ...

266
266
Vandenhaute versus fans: tikkende tijdbom bij Anderlecht

Het seizoen is officieel nog maar een goede week bezig en er is weer onrust bij RSC Anderlecht. De ...

298
298
Lokeren haalt ex-spits AA Gent, Lierse SK héél populair

In de Challenger Pro League beginnen ze er ook weer aan. Bij Sporting Lokeren en SK Lierse hadden ze ...

101
101
Terugkeer naar Jupiler Pro League? 'Drie opties voor Witsel'

Axel Witsel kan op zijn 36ste als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club. Begin deze week ...

410
410
Ontbrekend puzzelstuk: aanwinst doet Anderlecht-fans dromen

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde directe aanwinst voor komend seizoen in huis gehaald. Zo werd ...

350
350
David vindt nachtelijk akkoord, daverende transfer Giroud

Nadat hij jarenlang het shirt van Lille OSC droeg, lijkt Jonathan David eindelijk zijn toptransfer ...

92
92
'Club Brugge neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Met Nicolo Tresoldi en Ludovit Reis wist Club Brugge inmiddels al twee zomeraanwinsten te strikken. ...

1054
1054
Kneiterharde toptransfer zet Anderlecht in lichterlaaie

Een verrassende transfer doet de fans van paars-wit nu al watertanden. De club heeft een fysiek ...

495
495
'Tolu-gevecht breekt los: Genk legt pittig prijskaartje vast'

De kans is groot dat de Jupiler Pro League deze zomer opnieuw afscheid neemt van zijn ...

923
923
WK Clubs: Dortmund zit Ramos dwars, alle kwartfinales bekend

Op het wereldkampioenschap voor clubs staan de kwartfinales vast. Dinsdagnacht was het uitkijken ...

126
126
'Jashari-soap barst uit voegen: ongeziene recordsom op tafel'

De transfersoap rond Ardon Jashari werd inmiddels al tot vervelens toe besproken, maar een doorbraak ...

1252
1252
Exit Vandenhaute? Anderlecht duidelijk na open brief supporters

RSC Anderlecht werkt woensdagmiddag zijn tweede oefenmatch van de voorbereiding af, AEK Larnaca ...

517
517

Meer sportnieuws