Voor Club Brugge zit het kalenderjaar 2021 erop, maar alvorens de eindejaarsfeesten kunnen ingezet worden is een moment van bezinning op zijn plaats. Blauw-Zwart leed zondagmiddag immers voor de tweede week op rij duur puntenverlies. Zo verloor de landskampioen zelfs van Cercle Brugge: 2-0.
En achteraf viel er weinig aan te merken op de zege van de Vereniging. Cercle liet bij momenten immers goed voetbal zien en toonde zich levensgevaarlijk op de counter. Blauw-Zwart zette daar veel te weinig tegenover. De defensie toonde zich niet bepaald secuur en kon wederom geen clean-sheet boeken. Voorin werden dan weer vaak foute keuzes gemaakt. En wanneer er toch kansen volgden, werden die ook nog eens vakkundig gemist.
Volgens doelman Simon Mignolet, die weinig kon verweten worden, was dat gebrek aan efficiëntie ook één van de hoofdredenen voor de nederlaag. "Cercle is op dit moment een ploeg die aan het winnen is en het geluk misschien wat aan hun zijde heeft", klonk het op de Brugse clubwebstek. "Voor ons is het dan, alleszins vandaag, moeilijk om een doelpunt te maken en zo kun je geen wedstrijd winnen."
ZWAAR OP DE MAAG
In ieder geval kwam deze nederlaag behoorlijk hard aan. Club had graag nog wat extra vertrouwen getankt alvorens de winterstop in te zetten. "Nu ga je de winterstop met een nederlaag in en heb je een week zonder voetbal. Dat blijft even op de maag liggen, maar we moeten na die winterperiode en stage terugkomen om onze doelstellingen te behalen die we willen halen", aldus Mignolet.
LEES OOK: Mignolet-dossier bereikt kookpunt: de drie opties voor Club
Kobe K