Martinez stelt voorwaarde WK-selectie CDK

578 stemmen
Martinez stelt voorwaarde WK-selectie CDK

De Rode Duivels lieten in het kalenderjaar 2021 twee grote opportuniteiten op een internationale trofee liggen. Maar gelukkig volgt er weldra alweer een nieuwe kans voor onze nationale ploeg. Binnen exact één jaar wordt namelijk de finale van het wereldkampioenschap In Qatar afgewerkt.


Bondscoach Roberto Martinez zal van de komende maanden dus gebruik moeten maken om zijn selectie voor dat toernooi samen te stellen. Daarvoor zal hij grotendeels op de bekende namen rekenen. Al mag er ook vers bloed verwacht worden. Charles De Ketelaere is één van de jongeren uit de nieuwe generatie die in aanmerking komt voor een selectie. Dat bevestigt Martinez ook zelf in een gesprek met Sporza.

Al stelt de bondscoach ook één belangrijke voorwaarde: zo zal De Ketelaere in aanloop naar het WK voldoende minuten moeten maken. "We creëren een sfeer waarin spelers moeten vechten voor hun plaats en dan helpt het dat je vaak speelt", vertelt de Spanjaard. "Dat is een voorwaarde voor jonge spelers om een definitieve selectie te halen. Meer ervaren spelers kunnen soms op basis van specifieke kwaliteiten geselecteerd worden, zelfs als ze minder spelen."

INDRUKWEKKEND
In ieder geval heeft CDK ten opzichte van zijn leeftijdsgenoten het voordeel dat hij nu al enkele keren mocht meedoen met de Duivels. In de troostfinale van de Nations League pikte hij zelfs nog een doelpuntje mee. Martinez is alvast onder de indruk van wat de smaakmaker van Club Brugge al liet zien. "Zijn progressie in de laatste interland-breaks was zo indrukwekkend, dat ik echt niet weet waar zijn limieten liggen", aldus de bondscoach.

LEES OOK: L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Zou u De Ketelaere op dit moment selecteren voor het WK?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

95
95
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

40
40
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

109
109
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

262
262
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

282
282
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

71
71
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

372
372
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

129
129
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

45
45
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

509
509
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

279
279
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

246
246
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

491
491
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

193
193
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

97
97
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

108
108
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

81
81
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

57
57
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

260
260
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

105
105
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

355
355
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

419
419
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

106
106
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

405
405
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

48
48

Meer sportnieuws