Nieuw schandaal: justitie valt binnen bij Juventus

111 stemmen
Nieuw schandaal: justitie valt binnen bij Juventus

Het lijkt erop dat de laatste tijd alsmaar meer financiële wanpraktijken in het topvoetbal naar buiten komen. In ons land is Operatie Zero natuurlijk al enkele jaren aan de gang, al mogen we daarin snel weer nieuwe ontwikkelingen verwachten. Maar ook in andere landen zijn er de nodige schandalen aan de gang. In Portugal werden enkele dagen geleden de nodige huiszoekingen gedaan en ook in Italië ontspint zich een gerechtelijk onderzoek rond Juventus.


De Italiaanse justitie is zaterdag immers binnengevallen in de kantoren van de Oude Dame in Turijn en Milaan, waarbij heel wat documenten in beslag genomen hebben. In het onderzoek worden vooral voorzitter Andrea Agnelli, vice-voorzitter Pavel Nedved en gewezen technisch directeur Fabio Paratici (nu bij Tottenham) geviseerd, omdat ze tussen 2019 en 2021 gesjoemeld zouden hebben bij transfers.

Het bestuur van Juventus wordt ervan beschuldigd de financiële cijfers opgesmukt te hebben door de transferwaardes van zijn spelers bij ruildeals te hoog in te schatten, terwijl er ook facturen uitgegeven zouden zijn voor transfers die nooit gebeurd zijn. Volgens Tuttosport viseert justitie ruildeals met onder meer FC Barcelona (Arthur-Pjanic en Marques-Matheus Pereira), Manchester City (Danilo-Cancelo), Marseille (Aké-Tongya), Sampdoria en Genoa.

CALCIOPOLI
Juventus lijkt zo weer het middelpunt te worden van een Italiaans voetbalschandaal, vijftien jaar na de vorige keer. In 2006 werd Juventus immers nog veroordeeld in het zogenoemde Calciopoli-schandaal. Daarin werd Juve ervan beschuldigd de aanduiding van scheidsrechters beïnvloed te hebben, waarvoor ze als straf hun titels in 2005 en 2006 moesten inleveren en degradeerden naar de Serie B.

Zal dit onderzoek zware gevolgen hebben voor Juventus?

Meest recent

'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

80
80
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor ..."

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

112
112
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

391
391
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

324
324
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

30
30
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

216
216
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

611
611
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

60
60
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

250
250
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

322
322
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

214
214
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

202
202
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

219
219
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

614
614
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

119
119
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

279
279
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

339
339
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

360
360
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

610
610
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

426
426
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

162
162
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

205
205
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

454
454
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

595
595
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

402
402

Meer sportnieuws