Nieuw schandaal: justitie valt binnen bij Juventus

111 stemmen
Nieuw schandaal: justitie valt binnen bij Juventus

Het lijkt erop dat de laatste tijd alsmaar meer financiële wanpraktijken in het topvoetbal naar buiten komen. In ons land is Operatie Zero natuurlijk al enkele jaren aan de gang, al mogen we daarin snel weer nieuwe ontwikkelingen verwachten. Maar ook in andere landen zijn er de nodige schandalen aan de gang. In Portugal werden enkele dagen geleden de nodige huiszoekingen gedaan en ook in Italië ontspint zich een gerechtelijk onderzoek rond Juventus.


De Italiaanse justitie is zaterdag immers binnengevallen in de kantoren van de Oude Dame in Turijn en Milaan, waarbij heel wat documenten in beslag genomen hebben. In het onderzoek worden vooral voorzitter Andrea Agnelli, vice-voorzitter Pavel Nedved en gewezen technisch directeur Fabio Paratici (nu bij Tottenham) geviseerd, omdat ze tussen 2019 en 2021 gesjoemeld zouden hebben bij transfers.

Het bestuur van Juventus wordt ervan beschuldigd de financiële cijfers opgesmukt te hebben door de transferwaardes van zijn spelers bij ruildeals te hoog in te schatten, terwijl er ook facturen uitgegeven zouden zijn voor transfers die nooit gebeurd zijn. Volgens Tuttosport viseert justitie ruildeals met onder meer FC Barcelona (Arthur-Pjanic en Marques-Matheus Pereira), Manchester City (Danilo-Cancelo), Marseille (Aké-Tongya), Sampdoria en Genoa.

CALCIOPOLI
Juventus lijkt zo weer het middelpunt te worden van een Italiaans voetbalschandaal, vijftien jaar na de vorige keer. In 2006 werd Juventus immers nog veroordeeld in het zogenoemde Calciopoli-schandaal. Daarin werd Juve ervan beschuldigd de aanduiding van scheidsrechters beïnvloed te hebben, waarvoor ze als straf hun titels in 2005 en 2006 moesten inleveren en degradeerden naar de Serie B.

LEES OOK: PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Zal dit onderzoek zware gevolgen hebben voor Juventus?

Meest recent

Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

6
6
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

17
17
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

44
44
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

204
204
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

77
77
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

67
67
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

77
77
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

164
164
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

151
151
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

79
79
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

44
44
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

177
177
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

201
201
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

86
86
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

52
52
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

73
73
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

407
407
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

441
441
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

246
246
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

244
244
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

293
293
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

536
536
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

146
146
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

79
79
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

132
132

Meer sportnieuws