Nieuw schandaal: justitie valt binnen bij Juventus

door
Nieuw schandaal: justitie valt binnen bij Juventus

Het lijkt erop dat de laatste tijd alsmaar meer financiële wanpraktijken in het topvoetbal naar buiten komen. In ons land is Operatie Zero natuurlijk al enkele jaren aan de gang, al mogen we daarin snel weer nieuwe ontwikkelingen verwachten. Maar ook in andere landen zijn er de nodige schandalen aan de gang. In Portugal werden enkele dagen geleden de nodige huiszoekingen gedaan en ook in Italië ontspint zich een gerechtelijk onderzoek rond Juventus.


De Italiaanse justitie is zaterdag immers binnengevallen in de kantoren van de Oude Dame in Turijn en Milaan, waarbij heel wat documenten in beslag genomen hebben. In het onderzoek worden vooral voorzitter Andrea Agnelli, vice-voorzitter Pavel Nedved en gewezen technisch directeur Fabio Paratici (nu bij Tottenham) geviseerd, omdat ze tussen 2019 en 2021 gesjoemeld zouden hebben bij transfers.

Het bestuur van Juventus wordt ervan beschuldigd de financiële cijfers opgesmukt te hebben door de transferwaardes van zijn spelers bij ruildeals te hoog in te schatten, terwijl er ook facturen uitgegeven zouden zijn voor transfers die nooit gebeurd zijn. Volgens Tuttosport viseert justitie ruildeals met onder meer FC Barcelona (Arthur-Pjanic en Marques-Matheus Pereira), Manchester City (Danilo-Cancelo), Marseille (Aké-Tongya), Sampdoria en Genoa.

CALCIOPOLI
Juventus lijkt zo weer het middelpunt te worden van een Italiaans voetbalschandaal, vijftien jaar na de vorige keer. In 2006 werd Juventus immers nog veroordeeld in het zogenoemde Calciopoli-schandaal. Daarin werd Juve ervan beschuldigd de aanduiding van scheidsrechters beïnvloed te hebben, waarvoor ze als straf hun titels in 2005 en 2006 moesten inleveren en degradeerden naar de Serie B.

LEES OOK: Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Zal dit onderzoek zware gevolgen hebben voor Juventus?

Meest recent

Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

5
5
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

69
69
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

23
23
‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

345
345
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

123
123
City breekt Arsenal: pareltje Cherki doet titelstrijd kantelen

De Engelse titelstrijd stevent af op een zinderende ontknoping. Manchester City won zondagavond ...

43
43
VAR-geluk voor Club? Analisten fileren afgekeurde goal Union

In de Champions' Play-Offs werd zondagavond de titelkraker tussen Union SG en Club Brugge afgewerkt. ...

210
210
Gent-fans spuwen titularis uit: scherp statement De Mil

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

177
177
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

112
112
Vanaken naast basiself in titelkraker: Leko geeft verklaring

Club Brugge wil zondagavond beslagen leggen op de leidersplaats in de Champions' Play-Offs. Daarvoor ...

136
136
Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om

Na amper drie speeldagen in de beslissing in de Relegation Play-Offs al gevallen. Zo is FCV Dender ...

104
104
Enorme verrassing: Vanaken op bank in grote titelclash

De strijd om het kampioenschap in de Jupiler Pro League bereikt zondagavond een eerste kookpunt. Zo ...

196
196
In extremis vreugde-uitbarsting Liverpool, Milan weer tweede

In de Premier League ligt de strijd om de Champions League-tickets stilaan in een beslissende plooi. ...

19
19
Verschaeren druipt af: Boeckx verklaart opvallende wissel

Door de blessure van Mario Stroeykens, mocht Yari Verschaeren zaterdagavond al snel invallend bij ...

296
296
'Met bonus van 13 miljoen: zomerse topaanwinst voor Club'

Terwijl Ivan Leko en zijn troepen volop strijden om het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

408
408
Miljoenenaankoop Genk in vergeetput: bliksemvertrek dreigt

KRC Genk boekte zaterdagavond een belangrijke overwinning op het veld van KVC Westerlo. Naast ...

373
373
Dankzij VAR en Roef: Gent en STVV blijven zegeloos in PO's

Na drie speeldagen blijven AA Gent en STVV nog steeds zonder overwinning achter in de Champions' ...

79
79
Eerste grote titelclash in JPL: "Dan zijn zíj́ de kampioen"

Zondagavond is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

454
454
Optater Anderlecht: Stroeykens krijgt zwaar eerste verdict

RSC Anderlecht wil zich in de Champions' Play-Offs verzekeren van een plek in de top vier, maar ...

265
265
Analist voorspelt: nieuwe Thiago-transfer bij Club?

Club Brugge zal komende zomer cashen op verschillende van zijn sterkhouders. Na zijn puike ...

378
378
Invloed Kompany: drastische beslissing Bayern-kleedkamer

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Duitse titelstrijd. Indien het Bayern München van ...

95
95
"Dramatisch" - pijnlijke 3 op 10 in basisploeg Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond opnieuw het maximum aan resultaat uit een mindere prestatie ...

198
198
Union of Club? "Voor hen is deze clash het belangrijkste"

De zenuwen in de Champions' Play-Offs staan zondagavond hooggespannen. Voor de eerste keer in deze ...

101
101
Ongeziene dominantie: Beveren pakt ook déze prijzen in CPL

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

201
201
Hoe Kompany meer en meer de Cruijff van België is

Vincent Kompany is net 40 jaar geworden en nu al heeft hij als coach Europa weten te ...

72
72

Meer sportnieuws