Nieuw schandaal: justitie valt binnen bij Juventus

111 stemmen
Nieuw schandaal: justitie valt binnen bij Juventus

Het lijkt erop dat de laatste tijd alsmaar meer financiële wanpraktijken in het topvoetbal naar buiten komen. In ons land is Operatie Zero natuurlijk al enkele jaren aan de gang, al mogen we daarin snel weer nieuwe ontwikkelingen verwachten. Maar ook in andere landen zijn er de nodige schandalen aan de gang. In Portugal werden enkele dagen geleden de nodige huiszoekingen gedaan en ook in Italië ontspint zich een gerechtelijk onderzoek rond Juventus.


De Italiaanse justitie is zaterdag immers binnengevallen in de kantoren van de Oude Dame in Turijn en Milaan, waarbij heel wat documenten in beslag genomen hebben. In het onderzoek worden vooral voorzitter Andrea Agnelli, vice-voorzitter Pavel Nedved en gewezen technisch directeur Fabio Paratici (nu bij Tottenham) geviseerd, omdat ze tussen 2019 en 2021 gesjoemeld zouden hebben bij transfers.

Het bestuur van Juventus wordt ervan beschuldigd de financiële cijfers opgesmukt te hebben door de transferwaardes van zijn spelers bij ruildeals te hoog in te schatten, terwijl er ook facturen uitgegeven zouden zijn voor transfers die nooit gebeurd zijn. Volgens Tuttosport viseert justitie ruildeals met onder meer FC Barcelona (Arthur-Pjanic en Marques-Matheus Pereira), Manchester City (Danilo-Cancelo), Marseille (Aké-Tongya), Sampdoria en Genoa.

CALCIOPOLI
Juventus lijkt zo weer het middelpunt te worden van een Italiaans voetbalschandaal, vijftien jaar na de vorige keer. In 2006 werd Juventus immers nog veroordeeld in het zogenoemde Calciopoli-schandaal. Daarin werd Juve ervan beschuldigd de aanduiding van scheidsrechters beïnvloed te hebben, waarvoor ze als straf hun titels in 2005 en 2006 moesten inleveren en degradeerden naar de Serie B.

LEES OOK: Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Zal dit onderzoek zware gevolgen hebben voor Juventus?

Meest recent

'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

102
102
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

81
81
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

145
145
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

203
203
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

215
215
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

332
332
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

76
76
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

630
630
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

687
687
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

364
364
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

461
461
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

73
73
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

220
220
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

80
80
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

123
123
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

564
564
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

734
734
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

236
236
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

179
179
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

194
194
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

448
448
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

118
118
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

128
128
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

200
200
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

643
643

Meer sportnieuws