‘Rode Duivel verbrodt WK-droom met dramatisch optreden’

door
‘Rode Duivel verbrodt WK-droom met dramatisch optreden’

Binnen nagenoeg exact één jaar gaat het winterse WK in Qatar van start. Bij de Rode Duivels werd de voorbereiding op het tornooi dinsdagavond al ingezet. Zo werd het laatste kwalificatieduel op het veld van Wales (1-1) vooral gebruikt om te experimenteren met oog op de eindronde.


Bondscoach Roberto Martinez bracht immers een onuitgegeven elftal tussen de lijnen en gaf kansen aan verschillende reserve-spelers. Maar niet iedereen slaagde erin om die kansen ook te grijpen. Met name Divock Origi viel andermaal door de mand. De bankzitter van Liverpool FC mocht tonen dat hij stappen heeft gezet sinds zijn dramatische optreden tegen San Marino van drie jaren geleden, maar hij faalde in zijn queeste. Heel wat waarnemers vonden de aanvaller in Cardiff zelfs de slechtste man op het veld.

Volgens analist Philippe Albert is de situatie dan ook duidelijk: Origi mag een eventuele WK-selectie al op voorhand vergeten. "Behoudens een cascade aan blessures, zal Origi gepasseerd worden voor Qatar", stelt de ex-Rode Duivel in zijn column bij SudPresse. "Op een knap afstandsschot in de eerste helft na, kunnen we niet zeggen dat hij punten heeft gescoord. Het is zelfs eerder het omgekeerde."

SPANNENDE STRIJD
Uiteraard kan er in de komende 12 maanden nog heel wat veranderen, maar op dit moment lijkt Origi dus geen optie voor een plek in de WK-selectie. Desondanks heerst er sinds deze interland-break weer een spannende strijd om de rol als doublure van Romelu Lukaku. En dat heeft alles te maken met het sterke optreden van Christian Benteke tegen Estland. "Een paar weken geleden was Michy Batshuayi praktisch zeker van deze plaats, maar die zal zich toch zorgen moeten maken", aldus Albert.

LEES OOK: Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Wie zou u momenteel selecteren als doublure voor Lukaku?

Meest recent

'RSCA haalt opgelucht adem: Union SG wandelen gestuurd'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

9
9
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

28
28
'Club Brugge en Anderlecht vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

62
62
Overmars voelt de druk: Antwerp gaat all-in

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

61
61
KRC Genk maakt indruk: dromen zoals negen jaar geleden?

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

48
48
‘Anderlecht stuurt Mourinho wandelen tot na het WK 2026’

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

90
90
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

439
439
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

66
66
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

37
37
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

109
109
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

428
428
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

202
202
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

484
484
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

172
172
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

223
223
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

38
38
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

52
52
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

659
659
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

808
808
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

141
141
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

312
312
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

395
395
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

468
468
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

419
419
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

417
417

Meer sportnieuws