‘Rode Duivel verbrodt WK-droom met dramatisch optreden’

door
‘Rode Duivel verbrodt WK-droom met dramatisch optreden’

Binnen nagenoeg exact één jaar gaat het winterse WK in Qatar van start. Bij de Rode Duivels werd de voorbereiding op het tornooi dinsdagavond al ingezet. Zo werd het laatste kwalificatieduel op het veld van Wales (1-1) vooral gebruikt om te experimenteren met oog op de eindronde.


Bondscoach Roberto Martinez bracht immers een onuitgegeven elftal tussen de lijnen en gaf kansen aan verschillende reserve-spelers. Maar niet iedereen slaagde erin om die kansen ook te grijpen. Met name Divock Origi viel andermaal door de mand. De bankzitter van Liverpool FC mocht tonen dat hij stappen heeft gezet sinds zijn dramatische optreden tegen San Marino van drie jaren geleden, maar hij faalde in zijn queeste. Heel wat waarnemers vonden de aanvaller in Cardiff zelfs de slechtste man op het veld.

Volgens analist Philippe Albert is de situatie dan ook duidelijk: Origi mag een eventuele WK-selectie al op voorhand vergeten. "Behoudens een cascade aan blessures, zal Origi gepasseerd worden voor Qatar", stelt de ex-Rode Duivel in zijn column bij SudPresse. "Op een knap afstandsschot in de eerste helft na, kunnen we niet zeggen dat hij punten heeft gescoord. Het is zelfs eerder het omgekeerde."

SPANNENDE STRIJD
Uiteraard kan er in de komende 12 maanden nog heel wat veranderen, maar op dit moment lijkt Origi dus geen optie voor een plek in de WK-selectie. Desondanks heerst er sinds deze interland-break weer een spannende strijd om de rol als doublure van Romelu Lukaku. En dat heeft alles te maken met het sterke optreden van Christian Benteke tegen Estland. "Een paar weken geleden was Michy Batshuayi praktisch zeker van deze plaats, maar die zal zich toch zorgen moeten maken", aldus Albert.

LEES OOK: Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten trekken conclusie

Wie zou u momenteel selecteren als doublure voor Lukaku?

Meest recent

Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

0
0
Croky Cup: Union ontsnapt, hoofdrol VAR in OHL-Club, kermis op Bosuil

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

72
72
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

481
481
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

121
121
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

131
131
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

271
271
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

23
23
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

140
140
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

554
554
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

26
26
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

61
61
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

34
34
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

170
170
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

84
84
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

118
118
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

108
108
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

114
114
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

112
112
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

297
297
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

35
35
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

297
297
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

174
174
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

145
145
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

208
208
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

158
158

Meer sportnieuws