Kranten duiden grote dissonant aan bij povere Duivels

966 stemmen
Kranten duiden grote dissonant aan bij povere Duivels

De Rode Duivels zijn er dinsdagavond niet in geslaagd om een voor hun bewogen 2021 in stijl af te sluiten. Weliswaar met een onuitgegeven B-elftal bleven de mannen van bondscoach Roberto Martinez steken op een 1-1-gelijkspel in Wales. Zeker de tweede helft was van een erg bedenkelijk niveau.


Een aantal reserve-spelers slaagde er dan ook niet in om hun kans te grijpen. Met name Divock Origi speelde een erg bleke wedstrijd. Door de omstandigheden kreeg de invaller van Liverpool FC nog eens een kans in de basiself, maar hij liet vooral zien waarom hij al zo lang niet meer werd opgeroepen. Daags nadien zijn de kranten dan ook hard voor hem. "Origi kon zijn gebrek aan speelminuten bij Liverpool niet verbergen. Hij startte wel goed met een afstandsschot, maar kon de bal daarna niet in de ploeg houden. Na de pauze was het niet beter, hij heeft vooral punten verloren", klinkt het bij La Dernière Heure.

Bij Het Laatste Nieuws is Origi de enige Duivel met een buis bij zijn beoordeling (4/10). Het dagblad vreest dan ook voor een eventuele WK-selectie. "Er is een reden waarom hij zolang niet opgeroepen werd. Maakte ook nu geen doorstart – schimmige wedstrijd. Lukaku en Batshuayi kunnen al hun koffers pakken voor Qatar." Bij SudPresse moet de spits het zelfs doen met een 3 op 10. "Bijna een uur lang viel hij uit de toon van het collectief. Net voor de pauze excuseerde hij zich na een balverlies. Voor die actie of voor heel zijn prestatie?".

MEER MINUTEN
Uiteraard is het voor Origi niet evident om zijn topvorm te halen. Daar heeft hij regelmatig speelminuten voor nodig, terwijl hij in Liverpool doorgaans aan de bank gekluisterd blijft. Misschien wordt het toch stilaan tijd om over een transfer na te denken. "Eén prima actie/schot, maar te vaak te simpel van de bal gezet. Het gevolg van die luttele 273 speelminuten bij Liverpool?", vat Het Nieuwsblad zijn match samen.

LEES OOK: Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

Origi was de zwakste schakel tegen Wales ...

Meest recent

Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

67
67
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

174
174
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

182
182
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

163
163
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

45
45
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

220
220
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

125
125
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

75
75
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

444
444
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

65
65
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

535
535
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

777
777
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

309
309
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

921
921
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

563
563
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

147
147
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

968
968
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

239
239
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

151
151
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

351
351
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

208
208
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

73
73
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

53
53
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

89
89
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

174
174

Meer sportnieuws