Anderlecht wil slag slaan met complete topspits

door
Anderlecht wil slag slaan met complete topspits

Doelpunten scoren én assists leveren: Rafael Navarro kan het allebei. De 21-jarige Braziliaan is de beste spits in de Braziliaanse Serie B en begin januari is hij een vrije speler. Dat doet Anderlecht een nieuwe poging wagen om Navarro naar het Lotto Park te halen.


OPPORTUNITEIT

RSC Anderlecht heeft dit seizoen niet meteen te klagen over de doelpuntenproductie van haar centrumspitsen. Joshua Zirkzee scoort momenteel aan een tempo van 0,88 doelpunt per 90 minuten, een aardig gemiddelde waarmee hij de vierde vlotst scorende centrale spits is van de Jupiler Pro League. Christian Kouamé scoort dan weer 0,50 doelpunt per 90 minuten, waarmee de Ivoriaan de 19de plek bezet onder de centrumaanvallers van de Belgische competitie.

Joshua Zirkzee en Christian Kouamé zijn beiden jonge spitsen met een ruime progressiemarge, waardoor de aanvalslinie van Anderlecht dit seizoen voldoende kwalitatief bevolkt is. Alleen, Zirkzee (Bayern München) en Kouamé (Fiorentina) worden voor één seizoen gehuurd. Zonder aankoopoptie. Sporting zal dus enkel op korte termijn de vruchten kunnen plukken van de positieve progressie van beide veelbelovende spitsen.



In een ideaal scenario zou Anderlecht in de komende wintermercato een nieuwe centrumspits kunnen aantrekken, op een permanente basis. In die optiek wordt Sporting alvast opnieuw gelinkt aan de Braziliaanse spits Rafael Navarro,  De topschutter van de Serie B beschikt over een aflopend contract bij Botafogo en ondanks meerdere pogingen van de club uit, lijkt de 21-jarige er geen nieuwe verbintenis te ondertekenen. Vanaf 1 januari 2022 is ie dus een vrije speler.

CONCURRENTIE

Botafogo is nog steeds vragende partij om een contractverlenging te bekomen met Rafael Navarro, maar de Braziliaans media is het al zeker: een verlengd verblijf bij de Alvinegro is zo goed als uitgesloten. Daarom komt de piste van Anderlecht opnieuw ter sprake. Sporting deed Botafogo eerder dit jaar een voorstel van 500 duizend euro plus een meerwaarde op een eventuele doorverkoop van 10%. Maar nu Navarro straks gratis kan opgepikt worden, hoeft Anderlecht niet meer te onderhandelen met Botafogo.



Maar Anderlecht is niet de enige gegadigde die strijdt om Rafael Navarro’s handtekening. Ook Hellas Verona, Vitoria de Guimaraes, Palmeiras, Sao Paulo en clubs uit Turkije, Saoedi-Arabië en Japan liggen namelijk op de loer voor de 21-jarige spits. Maar de belangrijkste concurrent voor Anderlecht is ongetwijfeld het Spaanse Valladolid. Volgens de Spaanse krant AS zou Navarro in vergevorderde onderhandelingen zitten met de club van Ronaldo, die het grote idool is van de spits. Een struikelblok zou evenwel het feit zijn dat Valladolid hem eerst wil stallen bij de B-ploeg in de derde Spaanse divisie.

BESTE SPITS SERIE B

De belangrijkste reden waarom Rafael Navarro zo gegeerd is, komt door zijn indrukwekkende offensieve meerwaarde. De beweeglijke spits is zeer mobiel en daarnaast beschikt hij over ruime technische kwaliteiten. Navarro heeft ook een neus voor doelpunten want met 0,37 doelpunt per 90 minuten behoort hij tot één van de vlotst scorende spitsen van de Braziliaanse Serie B. Ook qua efficiëntie voor het doel is Navarro één van de toppers in die competitie.



Naast zijn scorend vermogen levert Rafael Navarro ook een enorme bijdrage door zijn vele assists. Geen enkele andere speler in de Braziliaanse Serie B telt momenteel meer assists dan hem. In de combinatie van het aantal doelpunten en assists, is Navarro veruit de meest beslissende speler van de competitie. Hij telt gecombineerd namelijk 17 stuks, terwijl zijn expected goals en assists nochtans een stuk lager liggen met 12. Navarro overtreft dus de verwachtingen en daarom is hij met rede de beste centrumspits van de Serie B. En dan is de Braziliaan met zijn aflopend contract weleens een érg interessante transferoptie voor Anderlecht.

LEES OOK: Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

0
0
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

85
85
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

179
179
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

24
24
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

134
134
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

358
358
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

116
116
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

154
154
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

253
253
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

274
274
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

329
329
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

483
483
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

157
157
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

273
273
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

468
468
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

363
363
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

185
185
Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

398
398
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

324
324
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

189
189
Open oorlog in Genk-Anderlecht: "Dat is geen respect"

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

721
721
'Club speelt steunpilaar kwijt: ook Tottenham klopt aan'

Nog anderhalve week te gaan en Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen ...

273
273
Kritieke week Anderlecht: nieuwe coach en twéé vertrekkers?

RSC Anderlecht staat andermaal voor een cruciale week. In de bekermatch op Antwerp en het ...

363
363
KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

288
288
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

187
187

Meer sportnieuws