Anderlecht wil slag slaan met complete topspits

649 stemmen
Anderlecht wil slag slaan met complete topspits

Doelpunten scoren én assists leveren: Rafael Navarro kan het allebei. De 21-jarige Braziliaan is de beste spits in de Braziliaanse Serie B en begin januari is hij een vrije speler. Dat doet Anderlecht een nieuwe poging wagen om Navarro naar het Lotto Park te halen.


OPPORTUNITEIT

RSC Anderlecht heeft dit seizoen niet meteen te klagen over de doelpuntenproductie van haar centrumspitsen. Joshua Zirkzee scoort momenteel aan een tempo van 0,88 doelpunt per 90 minuten, een aardig gemiddelde waarmee hij de vierde vlotst scorende centrale spits is van de Jupiler Pro League. Christian Kouamé scoort dan weer 0,50 doelpunt per 90 minuten, waarmee de Ivoriaan de 19de plek bezet onder de centrumaanvallers van de Belgische competitie.

Joshua Zirkzee en Christian Kouamé zijn beiden jonge spitsen met een ruime progressiemarge, waardoor de aanvalslinie van Anderlecht dit seizoen voldoende kwalitatief bevolkt is. Alleen, Zirkzee (Bayern München) en Kouamé (Fiorentina) worden voor één seizoen gehuurd. Zonder aankoopoptie. Sporting zal dus enkel op korte termijn de vruchten kunnen plukken van de positieve progressie van beide veelbelovende spitsen.



In een ideaal scenario zou Anderlecht in de komende wintermercato een nieuwe centrumspits kunnen aantrekken, op een permanente basis. In die optiek wordt Sporting alvast opnieuw gelinkt aan de Braziliaanse spits Rafael Navarro,  De topschutter van de Serie B beschikt over een aflopend contract bij Botafogo en ondanks meerdere pogingen van de club uit, lijkt de 21-jarige er geen nieuwe verbintenis te ondertekenen. Vanaf 1 januari 2022 is ie dus een vrije speler.

CONCURRENTIE

Botafogo is nog steeds vragende partij om een contractverlenging te bekomen met Rafael Navarro, maar de Braziliaans media is het al zeker: een verlengd verblijf bij de Alvinegro is zo goed als uitgesloten. Daarom komt de piste van Anderlecht opnieuw ter sprake. Sporting deed Botafogo eerder dit jaar een voorstel van 500 duizend euro plus een meerwaarde op een eventuele doorverkoop van 10%. Maar nu Navarro straks gratis kan opgepikt worden, hoeft Anderlecht niet meer te onderhandelen met Botafogo.



Maar Anderlecht is niet de enige gegadigde die strijdt om Rafael Navarro’s handtekening. Ook Hellas Verona, Vitoria de Guimaraes, Palmeiras, Sao Paulo en clubs uit Turkije, Saoedi-Arabië en Japan liggen namelijk op de loer voor de 21-jarige spits. Maar de belangrijkste concurrent voor Anderlecht is ongetwijfeld het Spaanse Valladolid. Volgens de Spaanse krant AS zou Navarro in vergevorderde onderhandelingen zitten met de club van Ronaldo, die het grote idool is van de spits. Een struikelblok zou evenwel het feit zijn dat Valladolid hem eerst wil stallen bij de B-ploeg in de derde Spaanse divisie.

BESTE SPITS SERIE B

De belangrijkste reden waarom Rafael Navarro zo gegeerd is, komt door zijn indrukwekkende offensieve meerwaarde. De beweeglijke spits is zeer mobiel en daarnaast beschikt hij over ruime technische kwaliteiten. Navarro heeft ook een neus voor doelpunten want met 0,37 doelpunt per 90 minuten behoort hij tot één van de vlotst scorende spitsen van de Braziliaanse Serie B. Ook qua efficiëntie voor het doel is Navarro één van de toppers in die competitie.



Naast zijn scorend vermogen levert Rafael Navarro ook een enorme bijdrage door zijn vele assists. Geen enkele andere speler in de Braziliaanse Serie B telt momenteel meer assists dan hem. In de combinatie van het aantal doelpunten en assists, is Navarro veruit de meest beslissende speler van de competitie. Hij telt gecombineerd namelijk 17 stuks, terwijl zijn expected goals en assists nochtans een stuk lager liggen met 12. Navarro overtreft dus de verwachtingen en daarom is hij met rede de beste centrumspits van de Serie B. En dan is de Braziliaan met zijn aflopend contract weleens een érg interessante transferoptie voor Anderlecht.

LEES OOK: Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

57
57
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

104
104
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

138
138
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

261
261
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

240
240
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

94
94
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

56
56
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

301
301
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

344
344
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

239
239
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

180
180
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

351
351
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

288
288
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

85
85
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

303
303
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

314
314
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

529
529
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

386
386
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

292
292
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

512
512
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

164
164
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

65
65
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

313
313
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

293
293
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

661
661

Meer sportnieuws