Anderlecht wil slag slaan met complete topspits

door
Anderlecht wil slag slaan met complete topspits

Doelpunten scoren én assists leveren: Rafael Navarro kan het allebei. De 21-jarige Braziliaan is de beste spits in de Braziliaanse Serie B en begin januari is hij een vrije speler. Dat doet Anderlecht een nieuwe poging wagen om Navarro naar het Lotto Park te halen.


OPPORTUNITEIT

RSC Anderlecht heeft dit seizoen niet meteen te klagen over de doelpuntenproductie van haar centrumspitsen. Joshua Zirkzee scoort momenteel aan een tempo van 0,88 doelpunt per 90 minuten, een aardig gemiddelde waarmee hij de vierde vlotst scorende centrale spits is van de Jupiler Pro League. Christian Kouamé scoort dan weer 0,50 doelpunt per 90 minuten, waarmee de Ivoriaan de 19de plek bezet onder de centrumaanvallers van de Belgische competitie.

Joshua Zirkzee en Christian Kouamé zijn beiden jonge spitsen met een ruime progressiemarge, waardoor de aanvalslinie van Anderlecht dit seizoen voldoende kwalitatief bevolkt is. Alleen, Zirkzee (Bayern München) en Kouamé (Fiorentina) worden voor één seizoen gehuurd. Zonder aankoopoptie. Sporting zal dus enkel op korte termijn de vruchten kunnen plukken van de positieve progressie van beide veelbelovende spitsen.



In een ideaal scenario zou Anderlecht in de komende wintermercato een nieuwe centrumspits kunnen aantrekken, op een permanente basis. In die optiek wordt Sporting alvast opnieuw gelinkt aan de Braziliaanse spits Rafael Navarro,  De topschutter van de Serie B beschikt over een aflopend contract bij Botafogo en ondanks meerdere pogingen van de club uit, lijkt de 21-jarige er geen nieuwe verbintenis te ondertekenen. Vanaf 1 januari 2022 is ie dus een vrije speler.

CONCURRENTIE

Botafogo is nog steeds vragende partij om een contractverlenging te bekomen met Rafael Navarro, maar de Braziliaans media is het al zeker: een verlengd verblijf bij de Alvinegro is zo goed als uitgesloten. Daarom komt de piste van Anderlecht opnieuw ter sprake. Sporting deed Botafogo eerder dit jaar een voorstel van 500 duizend euro plus een meerwaarde op een eventuele doorverkoop van 10%. Maar nu Navarro straks gratis kan opgepikt worden, hoeft Anderlecht niet meer te onderhandelen met Botafogo.



Maar Anderlecht is niet de enige gegadigde die strijdt om Rafael Navarro’s handtekening. Ook Hellas Verona, Vitoria de Guimaraes, Palmeiras, Sao Paulo en clubs uit Turkije, Saoedi-Arabië en Japan liggen namelijk op de loer voor de 21-jarige spits. Maar de belangrijkste concurrent voor Anderlecht is ongetwijfeld het Spaanse Valladolid. Volgens de Spaanse krant AS zou Navarro in vergevorderde onderhandelingen zitten met de club van Ronaldo, die het grote idool is van de spits. Een struikelblok zou evenwel het feit zijn dat Valladolid hem eerst wil stallen bij de B-ploeg in de derde Spaanse divisie.

BESTE SPITS SERIE B

De belangrijkste reden waarom Rafael Navarro zo gegeerd is, komt door zijn indrukwekkende offensieve meerwaarde. De beweeglijke spits is zeer mobiel en daarnaast beschikt hij over ruime technische kwaliteiten. Navarro heeft ook een neus voor doelpunten want met 0,37 doelpunt per 90 minuten behoort hij tot één van de vlotst scorende spitsen van de Braziliaanse Serie B. Ook qua efficiëntie voor het doel is Navarro één van de toppers in die competitie.



Naast zijn scorend vermogen levert Rafael Navarro ook een enorme bijdrage door zijn vele assists. Geen enkele andere speler in de Braziliaanse Serie B telt momenteel meer assists dan hem. In de combinatie van het aantal doelpunten en assists, is Navarro veruit de meest beslissende speler van de competitie. Hij telt gecombineerd namelijk 17 stuks, terwijl zijn expected goals en assists nochtans een stuk lager liggen met 12. Navarro overtreft dus de verwachtingen en daarom is hij met rede de beste centrumspits van de Serie B. En dan is de Braziliaan met zijn aflopend contract weleens een érg interessante transferoptie voor Anderlecht.

LEES OOK: Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

23
23
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

1
1
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

14
14
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

86
86
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

91
91
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

200
200
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

140
140
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

36
36
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

207
207
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

60
60
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

315
315
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

177
177
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

89
89
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

76
76
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

119
119
'Grootmacht wacht op antwoord: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

362
362
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

154
154
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

74
74
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

179
179
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

65
65
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

382
382
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

248
248
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

788
788
Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

159
159
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

435
435

Meer sportnieuws