Anderlecht wil slag slaan met complete topspits

door
Anderlecht wil slag slaan met complete topspits

Doelpunten scoren én assists leveren: Rafael Navarro kan het allebei. De 21-jarige Braziliaan is de beste spits in de Braziliaanse Serie B en begin januari is hij een vrije speler. Dat doet Anderlecht een nieuwe poging wagen om Navarro naar het Lotto Park te halen.


OPPORTUNITEIT

RSC Anderlecht heeft dit seizoen niet meteen te klagen over de doelpuntenproductie van haar centrumspitsen. Joshua Zirkzee scoort momenteel aan een tempo van 0,88 doelpunt per 90 minuten, een aardig gemiddelde waarmee hij de vierde vlotst scorende centrale spits is van de Jupiler Pro League. Christian Kouamé scoort dan weer 0,50 doelpunt per 90 minuten, waarmee de Ivoriaan de 19de plek bezet onder de centrumaanvallers van de Belgische competitie.

Joshua Zirkzee en Christian Kouamé zijn beiden jonge spitsen met een ruime progressiemarge, waardoor de aanvalslinie van Anderlecht dit seizoen voldoende kwalitatief bevolkt is. Alleen, Zirkzee (Bayern München) en Kouamé (Fiorentina) worden voor één seizoen gehuurd. Zonder aankoopoptie. Sporting zal dus enkel op korte termijn de vruchten kunnen plukken van de positieve progressie van beide veelbelovende spitsen.



In een ideaal scenario zou Anderlecht in de komende wintermercato een nieuwe centrumspits kunnen aantrekken, op een permanente basis. In die optiek wordt Sporting alvast opnieuw gelinkt aan de Braziliaanse spits Rafael Navarro,  De topschutter van de Serie B beschikt over een aflopend contract bij Botafogo en ondanks meerdere pogingen van de club uit, lijkt de 21-jarige er geen nieuwe verbintenis te ondertekenen. Vanaf 1 januari 2022 is ie dus een vrije speler.

CONCURRENTIE

Botafogo is nog steeds vragende partij om een contractverlenging te bekomen met Rafael Navarro, maar de Braziliaans media is het al zeker: een verlengd verblijf bij de Alvinegro is zo goed als uitgesloten. Daarom komt de piste van Anderlecht opnieuw ter sprake. Sporting deed Botafogo eerder dit jaar een voorstel van 500 duizend euro plus een meerwaarde op een eventuele doorverkoop van 10%. Maar nu Navarro straks gratis kan opgepikt worden, hoeft Anderlecht niet meer te onderhandelen met Botafogo.



Maar Anderlecht is niet de enige gegadigde die strijdt om Rafael Navarro’s handtekening. Ook Hellas Verona, Vitoria de Guimaraes, Palmeiras, Sao Paulo en clubs uit Turkije, Saoedi-Arabië en Japan liggen namelijk op de loer voor de 21-jarige spits. Maar de belangrijkste concurrent voor Anderlecht is ongetwijfeld het Spaanse Valladolid. Volgens de Spaanse krant AS zou Navarro in vergevorderde onderhandelingen zitten met de club van Ronaldo, die het grote idool is van de spits. Een struikelblok zou evenwel het feit zijn dat Valladolid hem eerst wil stallen bij de B-ploeg in de derde Spaanse divisie.

BESTE SPITS SERIE B

De belangrijkste reden waarom Rafael Navarro zo gegeerd is, komt door zijn indrukwekkende offensieve meerwaarde. De beweeglijke spits is zeer mobiel en daarnaast beschikt hij over ruime technische kwaliteiten. Navarro heeft ook een neus voor doelpunten want met 0,37 doelpunt per 90 minuten behoort hij tot één van de vlotst scorende spitsen van de Braziliaanse Serie B. Ook qua efficiëntie voor het doel is Navarro één van de toppers in die competitie.



Naast zijn scorend vermogen levert Rafael Navarro ook een enorme bijdrage door zijn vele assists. Geen enkele andere speler in de Braziliaanse Serie B telt momenteel meer assists dan hem. In de combinatie van het aantal doelpunten en assists, is Navarro veruit de meest beslissende speler van de competitie. Hij telt gecombineerd namelijk 17 stuks, terwijl zijn expected goals en assists nochtans een stuk lager liggen met 12. Navarro overtreft dus de verwachtingen en daarom is hij met rede de beste centrumspits van de Serie B. En dan is de Braziliaan met zijn aflopend contract weleens een érg interessante transferoptie voor Anderlecht.

LEES OOK: KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

9
9
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

3
3
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

27
27
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

36
36
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

21
21
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

66
66
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

24
24
'Recordtransfer Club: Barça mengt zich in strijd'

Bij Club Brugge zullen er komende zomer ongetwijfeld weer enkele transferrecords sneuvelen. Het ...

197
197
Vergeten Rode Duivel spuwt gal: "Gebrek aan erkenning"

Het wordt komende week uitkijken naar de selectie van de Rode Duivels voor de oefeninterlands tegen ...

88
88
Revanche op Genk: Vrancken doet opvallende uitspraak

Zondag zullen alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. Daarin ligt alle druk bij KRC Genk, dat ...

97
97
Nieuw gezicht bij Anderlecht: Taravel geeft tekst en uitleg

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

174
174
WK-soap: Iraans plan heeft grote gevolgen voor Duivels

Nog 89 dagen te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Door de geo-politieke spanningen ...

265
265
'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

355
355
Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

300
300
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

360
360
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

66
66
Extra wapen voor Genk: "Hebben hen absoluut nodig"

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

269
269
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

198
198
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

230
230
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

277
277
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

192
192
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

487
487
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

416
416
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

111
111
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

328
328

Meer sportnieuws