Anderlecht wil slag slaan met complete topspits

door
Anderlecht wil slag slaan met complete topspits

Doelpunten scoren én assists leveren: Rafael Navarro kan het allebei. De 21-jarige Braziliaan is de beste spits in de Braziliaanse Serie B en begin januari is hij een vrije speler. Dat doet Anderlecht een nieuwe poging wagen om Navarro naar het Lotto Park te halen.


OPPORTUNITEIT

RSC Anderlecht heeft dit seizoen niet meteen te klagen over de doelpuntenproductie van haar centrumspitsen. Joshua Zirkzee scoort momenteel aan een tempo van 0,88 doelpunt per 90 minuten, een aardig gemiddelde waarmee hij de vierde vlotst scorende centrale spits is van de Jupiler Pro League. Christian Kouamé scoort dan weer 0,50 doelpunt per 90 minuten, waarmee de Ivoriaan de 19de plek bezet onder de centrumaanvallers van de Belgische competitie.

Joshua Zirkzee en Christian Kouamé zijn beiden jonge spitsen met een ruime progressiemarge, waardoor de aanvalslinie van Anderlecht dit seizoen voldoende kwalitatief bevolkt is. Alleen, Zirkzee (Bayern München) en Kouamé (Fiorentina) worden voor één seizoen gehuurd. Zonder aankoopoptie. Sporting zal dus enkel op korte termijn de vruchten kunnen plukken van de positieve progressie van beide veelbelovende spitsen.



In een ideaal scenario zou Anderlecht in de komende wintermercato een nieuwe centrumspits kunnen aantrekken, op een permanente basis. In die optiek wordt Sporting alvast opnieuw gelinkt aan de Braziliaanse spits Rafael Navarro,  De topschutter van de Serie B beschikt over een aflopend contract bij Botafogo en ondanks meerdere pogingen van de club uit, lijkt de 21-jarige er geen nieuwe verbintenis te ondertekenen. Vanaf 1 januari 2022 is ie dus een vrije speler.

CONCURRENTIE

Botafogo is nog steeds vragende partij om een contractverlenging te bekomen met Rafael Navarro, maar de Braziliaans media is het al zeker: een verlengd verblijf bij de Alvinegro is zo goed als uitgesloten. Daarom komt de piste van Anderlecht opnieuw ter sprake. Sporting deed Botafogo eerder dit jaar een voorstel van 500 duizend euro plus een meerwaarde op een eventuele doorverkoop van 10%. Maar nu Navarro straks gratis kan opgepikt worden, hoeft Anderlecht niet meer te onderhandelen met Botafogo.



Maar Anderlecht is niet de enige gegadigde die strijdt om Rafael Navarro’s handtekening. Ook Hellas Verona, Vitoria de Guimaraes, Palmeiras, Sao Paulo en clubs uit Turkije, Saoedi-Arabië en Japan liggen namelijk op de loer voor de 21-jarige spits. Maar de belangrijkste concurrent voor Anderlecht is ongetwijfeld het Spaanse Valladolid. Volgens de Spaanse krant AS zou Navarro in vergevorderde onderhandelingen zitten met de club van Ronaldo, die het grote idool is van de spits. Een struikelblok zou evenwel het feit zijn dat Valladolid hem eerst wil stallen bij de B-ploeg in de derde Spaanse divisie.

BESTE SPITS SERIE B

De belangrijkste reden waarom Rafael Navarro zo gegeerd is, komt door zijn indrukwekkende offensieve meerwaarde. De beweeglijke spits is zeer mobiel en daarnaast beschikt hij over ruime technische kwaliteiten. Navarro heeft ook een neus voor doelpunten want met 0,37 doelpunt per 90 minuten behoort hij tot één van de vlotst scorende spitsen van de Braziliaanse Serie B. Ook qua efficiëntie voor het doel is Navarro één van de toppers in die competitie.



Naast zijn scorend vermogen levert Rafael Navarro ook een enorme bijdrage door zijn vele assists. Geen enkele andere speler in de Braziliaanse Serie B telt momenteel meer assists dan hem. In de combinatie van het aantal doelpunten en assists, is Navarro veruit de meest beslissende speler van de competitie. Hij telt gecombineerd namelijk 17 stuks, terwijl zijn expected goals en assists nochtans een stuk lager liggen met 12. Navarro overtreft dus de verwachtingen en daarom is hij met rede de beste centrumspits van de Serie B. En dan is de Braziliaan met zijn aflopend contract weleens een érg interessante transferoptie voor Anderlecht.

LEES OOK: Hugo Cuypers en Lionel Messi stelen de show in MLS

Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

18
18
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

9
9
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

245
245
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

43
43
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

27
27
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

111
111
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

134
134
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

194
194
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

105
105
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

139
139
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

356
356
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

80
80
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

518
518
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

317
317
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

139
139
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

146
146
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

73
73
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

103
103
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

115
115
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

242
242
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

67
67
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

90
90
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

645
645
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

188
188

Meer sportnieuws