FC Barcelona heeft zondag de titel wat extra glans gegeven. Na het puntverlies van Real Madrid was de ploeg zaterdag al kampioen. Zondag werd er nog met 1-2 gewonnen bij Atlético Madrid, dat op plek drie stond en geen kant meer op kan. De wedstrijd in Vicente Calderón was dan ook weinig indrukwekkend.
De wedstrijd begon met een fel Atlético Madrid. De thuisploeg zette meteen druk op het doel van FC Barcelona, dat er in het eerste kwartier nauwelijks uit kwam. De Madrileense formatie kon de derde plaats niet meer verliezen, maar leek nog wel wat te willen halen uit deze wedstrijd. De ploeg van trainer Diego Simeone kon echter aanvallend gezien geen vuist maken om grote kansen te laten noteren.
Naarmate de wedstrijd vorderde kwam Barcelona wat meer in het eigen spel. Af en toe kwam er een aardige combinatie op het veld, maar ook de Catalanen kregen weinig kansen. Tien minuten voor de rust stuurde Lionel Messi met een fraaie steekbal Cristian Tello weg. De buitenspeler werd echter nog afgestopt. Op slag van de theepauze kreeg Tello nog een prima kans. Hij krulde echter naast.
Na de rust was de eerste kans voor Atlético, waar Barcelona juist het initiatief zocht. Een counter was na zo'n vijf minuten al doeltreffend. Nadat Alexandre Song uitgleed, kon Radamel Falcao met een punter scoren. Aan beide ploegen kon gezien worden dat er niet heel veel meer op het spel stond. Met nog ruim twintig minuten op de klok liep Messi overigens naar de kant. Hij leek een blessure te hebben, maar Barcelona mocht niet meer wisselen en moest dus met tien man verder.
Uiteindelijk kwam de gelijkmaker er nog wel. Een aardige combinatie tussen Francesc Fà bregas en Alexis Sánchez werd door laatstgenoemde achter doelman Thibaut Courtois getikt. Met tien man was Barcelona niet minder dan Atlético. De bezoekers kwamen zelfs tien minuten voor tijd nog op voorsprong. Tello legde de bal terug en David Villa schoot in, waarna aanvoerder Gabi ervoor zorgde dat het een eigen treffer werd en geen treffer voor Villa.
Daarna was het een weinig aantrekkelijke wedstrijd meer, wat eigenlijk al weinig bijzonder was. FC Barcelona heeft de titel binnen en is klaar voor dit seizoen, met nog wel drie duels te spelen. Atlético Madrid is derde en komt daar niet meer weg. De ploeg speelt nog twee duels en heeft nog de bekerfinale voor de boeg.
Scoreverloop:
1-0 (51') Radamel Falcao
1-1 (72') Alexis Sánchez
1-2 (80') Gabi (eigen doelpunt)
Overige uitslagen
Rayo Vallecano - Valencia 0-4
Scoreverloop:
0-1 (28') Roberto Soldado (strafschop)
0-2 (34') Roberto Soldado
0-3 (61') Andrés Guardado
0-4 (90+2') Nelson Valdez
Real Betis Sevilla - Celta de Vigo 1-0
Scoreverloop:
1-0 (67') Rubén Castro