Club Brugge ontrolt daverend plan met Izquierdo

door
Club Brugge ontrolt daverend plan met Izquierdo

Volgens de officiële communicatie van Club Brugge krijgt José Izquierdo de kans “om er verder te revalideren”. Maar al snel komen er meerdere sterke signalen naar boven die wijzen op een snelle sportieve rehabilitatie van de Colombiaan. En als alles straks meezit, dan kan Club misschien wel voor de tweede keer stevig cashen op Izquierdo.


HET HUIS VAN VERTROUWEN

Club Brugge zet hoog in op zijn comeback kids. De West-Vlamingen verrasten in de voorbije zomermercato door Wesley Moraes te huren van Aston Villa. De Braziliaanse aanvaller scheurde op 1 januari 2020 zijn voorste kruisbanden waardoor hij in de voorbije twee jaargangen van de Premier League gecombineerd aan slechts 85 speelminuten raakte. Door hem tijdelijk te stallen in de vertrouwde omgeving van Jan Breydel, hoopt Aston Villa na dit seizoen de 'echte' Wesley Moraes te kunnen recupereren. Ook The Villans geloven nog steeds hard in zijn kwaliteiten.

Club Brugge ging echter niet over één nacht ijs om Wesley Moraes een platform aan te bieden om zich te herlanceren. Voor de bekrachtiging van zijn huurcontract onderging de Braziliaan in Engeland en België namelijk een batterij aan medische en fysieke tests. Volgens Het Laatste Nieuws zou de rechterknie nog steeds niet de oude zijn, waardoor er toch nog twijfels hingen rond Wesley's terugkeer naar Club Brugge. Maar uiteindelijk gaf Blauw-Zwart toch groen licht voor de overgang, wat wil zeggen dat er wellicht toch weinig cruciale problemen opdoken omtrent de toestand van Wesley's rechterknie.



En ook bij de terugkeer van die andere voormalige sterkhouder ging Club Brugge erg behoedzaam te werk. Op Deadline Day kondigden de West-Vlamingen de komst aan van José Izquierdo, de ex-Gouden Schoen die toen al een poosje vertoefde op Westkapelle. De Colombiaan werkte in het Belfius Basecamp al een tijd hard aan zijn revalidatie na een zware knieblessure, waar hij op medisch en fysiek vlak intensief werd getest. Zijn contract bij Brighton & Hove Albion was net afgelopen waardoor Club hem gratis kon aantrekken. Aan een minimumcontract welteverstaan. Want Izquierdo verdiende in East Sussex immers 1,8 miljoen euro netto per jaar.

BACCA – IZQUIERDO

De terugkeer van Wesley Moraes sprak al danig tot de verbeelding van de Club Brugge-fans, maar de rentree van José Izquierdo deed dat wellicht nog meer. In vergelijking met de Braziliaanse krachtpatser liet Izquierdo in zijn Brugse periode namelijk een grotere erfenis na. De Colombiaan won in Brugge de landstitel, de beker, de supercup én de Gouden Schoen. Hij werd in 2017 ook de duurste uitgaande transfer in de clubgeschiedenis, toen Brighton Hove & Albion met 14,5 miljoen euro over de brug kwam. Daarmee verbrak Izquierdo het vorige transferrecord dat op naam stond van zijn landgenoot Carlos Bacca (10 miljoen euro, Villarreal).



Met de lucratieve verkoop van José Izquierdo won Club Brugge destijds de jackpot. De West-Vlamingen haalden de vinnige flankaanvaller in 2014 weg bij het Colombiaanse Once Caldas voor een transfersom van 3,4 miljoen euro. Club won zijn initiële investering dus bijna in vijfvoud terug. Na de eerdere succesvolle transactie met Carlos Bacca, aangekocht voor 1,5 miljoen euro en verkocht aan 10 miljoen euro, ontgon Club Brugge in Colombia aldus een erg interessante markt. De aankoopprijzen lagen er niet zo hoog als in Argentinië en Brazilië, maar qua talent en kwaliteit was de lokale kweekvijver even interessant.

COLOMBIAN CONNECTION

Op het moment dat Club Brugge José Izquierdo in 2014 aantrok, waren de interne geluiden erg veelbelovend. Dat mocht ook wel met een transfersom van 3,4 miljoen euro. Maar met Zuid-Amerikaanse voetballers is het altijd opletten geblazen hoe ze zich kunnen aanpassen in Europa. Club Brugge ervaarde dat eerder met Carlos Baccca, die oorspronkelijk een moeilijk eerste halfjaar kende in Brugge. Maar door Izquierdo goed te omringen, onder meer met de perfect Spaans sprekende teammanager Dévy Rigaux, werd de investering in Izquierdo aldus dubbel en dik terugverdiend. Club Brugge ontdekte een nieuwe goudmijn met de Colombian Connection.



Nadat de inkomende transfers van Carlos Bacca (2012) en José Izquierdo (2014) een groot succes waren, duurde het daarna nog enkele jaren vooraleer Club Brugge nog eens een Colombiaanse voetballer aan boord haalde. Maar in 2017 pakten de West-Vlamingen meteen uit met een Colombiaanse dubbelslag. Helibelton Palacios en German Mera (beide Deportivo Cali) konden echter niet overtuigen en raakten respectievelijk niet verder dan 21 en 2 officiële matchen voor Club Brugge. In 2019 was het dan wél raak met Eder Balanta. De breker op het middenveld was oorspronkelijk de back-up voor Mats Rits, maar dit seizoen is Balanta één van de grote Brugse sterkhouders. Hij werd wel niet rechtstreeks opgepikt in Colombia, maar wel bij FC Basel.

DE VLOEK VAN DE GOUDEN SCHOEN

Maar na zijn glorieperiode bij Club Brugge kon José Izquierdo zijn uitmuntende prestaties niet verderzetten. Brighton & Hove Albion dokte een grote transfersom van 14,5 miljoen euro maar daarvoor kreeg de Engelse club niet veel in return. Door een aanslepende knieblessure raakte Izquirdo in het American Express Community Stadium amper aan 54 officiële wedstrijden in een tijdspanne van vier seizoenen. Een groot succes was zijn overgang naar Engeland dus niet. Izquierdo kon na zijn Gouden Schoen-winst (2016) en bijhorende transfer geen directe impact maken bij Brighton. En dat is een vaak wederkerende situatie voor Gouden Schoen-laureaten. Zo blijkt uit de historiek.



Sven Kums (2015) verzilverde zijn knalseizoen met een transfer naar de Premier League, maar Watford besliste om hem meteen uit te lenen aan Udinese. Zowel in Engeland als in Italië liet Kums geen grote indruk na. Thorgan Hazard (2014) kende grote moeilijkheden in zijn beginperiode bij Borussia Mönchengladbach, hoewel hij daarna wél een absolute sterkhouder werd. Dieumerci Mbokani (2012) kon zich niet doorzetten bij Dinamo Kiev, waarna hij richting Norwich en Hull trok. Mbark Boussoufa (2013) verliet Anzhi nadat geldschieter Sulejman Kerimov zijn geldbeurs sloot. Milan Jovanovic' (2009) passage bij Liverpool werd beperkt tot amper één seizoen. Enkel de transfer van Jan Koller (2000) naar Borussia Dortmund kan als Gouden Schoen-winnaar algemeen als 'geslaagd' bestempeld worden.

REVALIDEREN OF SPELEN?

De aan- en verkoop van José Izquierdo is vandaag nog steeds één van de lucratiefste transferdeals ooit bij Club Brugge, en de snelle aanvaller kan straks nog eens erg rendabel zaakje worden voor de West-Vlamingen. Hoewel het Club enorm charmeert dat ze José Izquierdo (en ook Wesley Moraes) zijn carrière willen herlanceren, in Westkapelle zijn ze er zich ook danig van bewust dat dit weleens een financiële buitenkans kan worden. Vooreerst neemt Club geen enkel (financieel) risico met de Colombiaan, want Izquierdo ondertekende in Brugge een minimumcontract – zijn jaarwedde bij Brighton & Hove Albion bedroeg 1,8 miljoen euro.

Daarnaast bezit José Izquierdo volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl vandaag nog een marktwaarde van maar liefst vier miljoen euro. Ondanks het feit dat de 29-jarige in de voorbije twee seizoenen amper 13 minuten speelde bij het eerste elftal van Brighton & Hove Albion. De Colombiaan vertegenwoordigt dus nog een flink kapitaal, wat zijn contractvrij binnenhalen nog eens extra interessant maakt voor Club Brugge. De West-Vlamingen geven Izquierdo ruimschoots de tijd om terug helemaal fit te worden, maar officieel werd er niet gesproken over een inkomende transfer. Wel: “José Izquierdo revalideert verder bij Club Brugge.”



Op basis van deze officiële communicatie werden de verwachtingen van de buitenwereld over José Izquierdo getemperd. Dat de Colombiaan oorspronkelijk ook nog geen rugnummer kreeg toebedeeld, staafde dat alleen maar. Hij stond op de clubwebsite zelfs niet vermeld tussen de spelers van Club Brugge. Maar Het Nieuwsblad wist ondertussen al te melden dat Izquierdo het rugnummer 21 zal dragen. Bovendien werd de aanvaller opgenomen in de spelerslijst voor de Champions League, ten koste van Matej Mitrovic en Ruben Providence. Best wel verrassend, en veelbetekenend, omdat Club dus eerst communiceerde dat Izquierdo “terugkeert naar Club Brugge om te revalideren”.

LEES OOK: Gouden tip Club Brugge: bekend gezicht opvolger Vanaken?

Wordt de tweede Brugse passage van Izquierdo een voltreffer?

Meest recent

Overzicht: alle Europese kwartfinales op een rijtje

De kaarten in het Europese voetbal zijn geschud. Zowel in de Champions League als in de Europa ...

14
14
Hayen slaat alarm bij Genk: "Kan moeilijke week worden"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond in de Europa League na een zware 5-1-nederlaag op het veld van SC ...

51
51
Taravel moet puzzelen: vier opties voor middenveld

RSC Anderlecht heeft zondagavond aan één puntje voldoende in de thuismatch tegen ...

82
82
UEL/UECL: Nederlandse polonaise, Onana schakelt Meunier uit

Donderdagavond zijn de laatste tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League. In ...

31
31
Zware pandoering Genk: Heynen duidt dé doodsteek aan

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

76
76
Gouden tip Club Brugge: bekend gezicht opvolger Vanaken?

Club Brugge haalde begin deze week opgelucht adem: de blessure van Hans Vanaken blijkt dan toch niet ...

293
293
Anderlecht vreest: noodscenario voor start Play-Offs

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

276
276
UEL/UECL: Palace en Nottingham ontsnappen, Jutgla nekt Lyon

Donderdagavond werden de tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League verdeeld. ...

35
35
Akelige blessure Lang krijgt staartje: Gala eist harde actie

Noa Lang zorgde woensdagavond voor een pijnlijk beeld in de Champions League. Na een verkeerd ...

84
84
België uitgeteld in Europa: Genk sneuvelt na Duitse afgang

De Europese campagne zit erop voor de Belgische ploegen. Met KRC Genk sneuvelde donderdagavond de ...

102
102
Van hemel naar hel: Matte Smets beleeft Europees drama

KRC Genk wou zich donderdagavond plaatsen voor de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor moest ...

186
186
'Garcia hint op WK-bommetje met verrassende debutant'

Rudi Garcia ziet zijn opties achterin met de week slinken, en dat kan de deur openzetten voor een ...

95
95
Laatste tickets Play-Off I: Gillet voorspelt deze twee clubs

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

317
317
Bizar: Club-speler opgeroepen bij ... twéé nationale ploegen

Volgende weken wordt het clubvoetbal even on hold gezet voor de eerste interland-periode van het ...

129
129
DAZN heeft groot nieuws voor kijker: "Première Belgisch voetbal"

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

413
413
Union blíj́ft cashen: verse toptransfers staan klaar

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

147
147
Kompany bij Europese elite: David Silva doet boekje open

Bayern München heeft woensdag opnieuw indruk gemaakt in de Champions League en won ook zijn ...

173
173
De 11 namen: Hayen verrast met opstelling KRC Genk

KRC Genk doet in Freiburg straks een gooi naar de kwartfinale van de Europa League, waarin Olympique ...

76
76
JPL-rapport: Club top in Europa, RSCA hinkt achterop

Recent kwam Transfermarkt met een update van de marktwaarde in de Jupiler Pro League op de proppen. ...

125
125
Garcia geeft geheimen prijs: WK-selectie Duivels onthuld?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde ...

166
166
'De Cat in etalage: rampscenario Anderlecht dichterbij'

Mooie liedjes duren niet lang. Die stelling gaat helaas ook op voor Nathan De Cat, die nu al op weg ...

413
413
Jean-Marie Pfaff laat tranen rollen met emotioneel nieuws

De familie Pfaff is nog steeds één van de meest beroemde clans van Vlaanderen. Dat ...

508
508
'Mignolet out: Club Brugge shopt in Jupiler Pro League'

Behoudens een verrassing is Simon Mignolet bezig aan zijn laatste maanden bij Club Brugge, dat na ...

810
810
'Genk mag fluiten naar record: korting op Karetsas'

De meest waardevolle speler in de Belgische competitie, althans op papier, luistert naar de ...

375
375
Fans in shock door opvallend moment rond Vermant

Club Brugge staat voor een cruciale fase van het seizoen. Na een knappe campagne in de Champions ...

227
227

Meer sportnieuws